TULOKSET:
Luokka 1, Puomiluokka taluttajalla
(tyyliarvostelu) Prix de Hessi-tallin vanhempain yhdistys
1. | Rebecca Ojala | Salli | 183+179=362 | |
hyl. | Henrik Levonaho | Ros-Mai | UrHu |
1. | Saara Karhu | V.V. Heija | UrHu | 200+176=376 |
2. | Suvi Karhu | V.V. Heija | UrHu | 197+173=370 |
3. | Asta Rämö | Penllyn Caramel | UrHu | 176+190=366 |
4. | Hanna Ampuja | Pläsi | UrHu | 172+181=353 |
5. | Marjaana Lahtinen | Vilkku-Valo | UrHu | 170+165=335 |
Luokka 3, 40 cm AM5, avoin
kaikille Prix de Urjalan Osuuspankki
1. | Taru Vähämäki | Gotyk | L-HR | 0/0 33,57 |
2. | Asta Rämö | Melli | UrHu | 0/0 44,69 |
3. | Kaisa Raiskio | Juppe | FR | 0/0 46,23 |
4. | Maija-Leena Breilin | Balgreggan Zeja | L-HR | 0/4 35,19 |
5. | Sonja Kankaanpää | Ros-Mai | UrHu | 0/4 43,61 |
6. | Marjaana Lahtinen | Vilkku-Valo | UrHu | 0/8 44,10 |
7. | Benita Kallio | Tuisku | HämR | 9/- |
hyl. | Salla Karonen | Voutilan Feelix | UrHu | |
hyl. | Katja Viljanen | Pläsi | UrHu |
Luokka 4, 50 cm AM5 Prix
de Hessi-tallin vanhempainyhdistys ry
a) avoin kaikille
1. | Eeva Isotalo | Chansonette | Piaffe | 0/0 34,72 |
2. | Martta Elonheimo | Haugmond Danielle | UrHu | 0/0 35,22 |
3. | Nita Nieminen | Postin-Heili | 9/0 77,08 | |
hyl. | Eveliina Keskimaa | Pläsi | UrHu |
b) avoin joukkue-estemestaruudesta
kilpailevalle ratsukolle
1. | Annamari Rajoo | Sutina | (Menonen Tripla-Riders) | 0/4 40,50 |
2. | Benita Kallio | Tuisku | (Smurffiponit) | 0/4 46,08 |
3. | Anna Bergström | Penllyn Caramel | (Urjalankylä) | 0/7 52,70 |
4. | Paula Suonkanta | Salli | (Menostiimi) | 0/12 44,72 |
5. | Taru Vähämäki | Gotyk | (Lounais-Hämeen Ratsastajat I) | 3/- 62,32 |
6. | Sari Raiskio | Jan Raskal | (Forssan Ratsastajat I) | 3/- 68,62 |
7. | Maija-Leena Breilin | Balgreggan Zeja | (Lounais-Hämeen Ratsastajat II) | 4/- 49,67 |
8. | Taina Riekkinen | Vahto | (Hessi-tallin orriit) | 4/- 51,26 |
9. | Katja Roito | Simon | (Forssan Ratsastajat II) | 4/- 61,38 |
10. | Tiia Kuokkanen | Trigula Night Time News | (Smurffiinat) | 4/- 62,45 |
11. | Susanna Markula | Bold Prince | (Palojoki) | 9½/- 77,45 |
hyl. | Kaisa Närvänen | Vilkku-Valo | (Lilliputit) |
Luokka 5 70 cm AM5 Prix
de Syrjälä Oy
a) avoin kaikille
1. | Anniina Mustamo | Alibal-bo | YR | 0/0 41,47 |
2. | Kirsi Kamppari | V.P.Jehu | UrHu | 0/4 36,9 |
3. | Liisa Nummi | Black Beauty | Suora | 0/4 41,37 |
4. | Riitta Bergström | Lollipop | UrHu | 0/14,25 71,25 |
5. | Paula Karhu | Sanita | UrHu | 3/- 62,09 |
6. | Jenni Aaltonen | Navajo | L-HR | 3/- 68,55 |
7. | Annamari Rajoo | Sutina | UrHu | 4/- 49,17 |
8. | Tiina Vähämäki | Violette Noire | L-HR | 7/- 60,76 |
9. | Katja Roito | Simon | FR | 12/- 73,57 |
10. | Jaakko Elonheimo | Donita | Ura | 14,25/- 96,40 |
hyl. | Marjo Iso-Jaakkola | Vipin Kimuli |
b) avoin joukkue-estemestaruudesta
kilpailevalle ratsukolle
1. | Niina Lehtinen | Pikku-T | (Palojoki) | 0/0 39,63 |
2. | Mandi Mali | Hoose | (Forssan Ratsastajat I) | 0/0 41,83 |
3. | Jenni Aaltonen | Phallerina | (Lounais-Hämeen Ratsastajat I) | 0/4 33,92 |
4. | Oscar Drude | Hector III | (Menonen Tripla-Riders) | 0/7 56,74 |
5. | Martta Elonheimo | Haugmond Danielle | (Menostiimi) | 0/hyl. |
6. | Veera Kähäri | Pasta | (Urjalankylä) | 0/hyl |
7. | Piia Paavilainen | Lompakon-Lohtu | (Lounais-Hämeen Ratsastajat II) | 3/-. 62,28 |
8. | Liisa Nummi | M.N.Oscar | (Lilliputit) | 4/- 58,47 |
9. | Sari Raiskio | Kultsi | (Forssan Ratsastajat II) | 11,75/- 86,91 |
10. | Sanna Puonti | Purven Onni | (Hessi-tallin orriit) | 12/- 65,39 |
hyl. | Fiona Levonaho | Cassiopeia | (Smurffiponit) | |
hyl. | Ida Kallio | Amanda | (Smurffiinat) |
Luokka 6, 80 cm AM5 Prix
de TV-Aalto ky
a) avoin kaikille
1. | Eeva Isotalo | Sagoland | Piaffe | 0/0 39,09 |
2. | Jenni Aaltonen | Phallerina | L-HR | 0/4 34,51 |
3. | Anniina Mustamo | Alibal-bo | YR | 0/hyl. |
4. | Piia Paavilainen | Lompakon-Lohtu | L-HR | 4/- 49,29 |
5. | Mandi Mali | Hoose | FR | 4/- 53,27 |
6. | Anna-Maija Sulonen | Kultsi | FR | 4/- 54,31 |
7. | Ida Kallio | Amanda | HämR | 4/- 54,45 |
8. | Marjo Iso-Jaakkola | Vipin Kimuli | 8/- 63,58 | |
9. | Oskar Drude | Hector III | UrHu | 8/- 79,83 |
10. | Sanna Puonti | Purven Onni | UrHu | 24/- 64,17 |
b) avoin joukkue-estemestaruudesta
kilpailevalle ratsukolle
1. | Susanna Mettomäki | Thilde | (Smurffiinat) | 0/0 33,66 |
2. | Jenni Aaltonen | Navajo | (Lounais-Hämeen Ratsastajat II) | 0/0 35,69 |
3. | Katja Laine | Polonez | (Forssan Ratsastajat I) | 0/4 35,74 |
4. | Kirsi Kamppari | V.P.Jehu | (Hessi-tallin orriit) | 0/4 37,85 |
5. | Tiina Vähämäki | Violette Noire | (Lounais-Hämeen Ratsastajat I) | 0/12 34,67 |
6. | Terhi Toivonen | Gastrol | (Palojoki) | 3/- 64,12 |
7. | Hanne-Leena Tuominen | Vahto | (Urjalankylä) | 4/- 48,17 |
8. | Liisa Nummi | Black Beauty | (Lilliputit) | 4/- 54,12 |
9. | Paula Karhu | Sanita | (Menonen Tripla-Riders) | 4/- 54,73 |
10. | Jaakko Elonheimo | Donita | (Menostiimi) | 7/- 68,35 |
hyl. | Erika Hannula | Jan Raskal | (Forssan Ratsastajat II) | |
hyl. | Simo Levonaho | Cassiopeia | (Smurffiponit) |
FORSSAN SEUDUN JOUKKUE MESTARUUS 2000:
1. FORSSAN RATSASTAJAT I (Raiskio,
Mali, Laine) 2+7+7=16p,
2. LOUNAIS-HÄMEEN RATSASTAJAT
(Vähämäki Ta, Aaltonen, Vähämäki Ti) 3+6+5=14p,
3. PALOJOKI (Markula, Lehtinen,
Toivonen) 1+9+4=14p,
4. MENONEN TRIPLA-RIDERS (Rajoo,
Drude, Karhu) 8+5+1=14p,
5. URJALANKYLÄ (Bergström,
Kähäri, Tuominen) 5+4+3=12p,
6. SMURFFIINAT 11p ,
7. LOUNAIS-HÄMEEN RATSASTAJAT
II 11p,
8. MENOSTIIMI 9p,
9. HESSI-TALLIN ORRIIT 8p,
10. SMURFFIPONIT 6p,
11. LILLIPUTIT 3p,
12. FORSSAN RATSASTAJAT II 2p
Kilpailuiden paras urjalaisratsukko:
Annamari Rajoo - Sutina
Kilpailuiden parhaat shetlannin
poniratsukot: 1. Paula Suonkanta - Salli, 2. Sonja Kankaanpää
- Ros-Mai, 3. Saara Karhu - V.V.Heija
Kilpailuiden paras suomenhevosratsukko:
Kirsi Kamppari - V.P.Jehu