VALJAKKOAJOKISAT
UrHU 1.-3.7.2005 Aikataulu 29.6.2005
kello 13
TARKISTA
LOPULLINEN AIKATAULU VIELÄ TORSTAI-ILTANA!!!
Luokka 1 Alue
Prix de YHO Avoin nuorille 99-00 syntyn. hevosille (40 * 80 m)
1.
10.00 Vähä-Erkkilä Leena HusR / Vähä-Erkkilä Timo UrHU – Hessin Vivahde
(sh)
2.
10.10 Rimpiläinen Leena KiuRa / Kärkkäinen Heikki KiuRa – Kissanainen
(sh)
3.
10.20 Koskenranta-Aalto Ulla HusR - Kaskenpään Andromeda (shettis)
4.
10.30 Sinda Heidi UrHU – Hessin Tuhto (sh)
5.
10.40 Rönn Marsa ShaRa / Paulasuo Johanna ShaRa - Hessin Vihtori (sh)
C
=Kati Honkanen H=Marita Törnroth
Luokka 2 Alue Prix de Mountain Horse, avoin poneille /
hevosille (40 * 80 m)
1.
11.00 Parpala Marko UrHU / Riekkinen Taina UrHU – Hessin Vahdotar (sh)
2.
11.10 Järvelä Sanna SRS / Härkönen Annika SRS – Le Corbusier (FWB) (vain
koulu ja tarkkuus)
3.
11.20 Lahti Taru TR / Hämäläinen Marjo TR – Actros (pv)
4.
11.30 Kajander Ulla NuR / Rokka Jaana NuR – Hikon Hilarius (sh)
5.
11.40 Hokkanen Jaana NuR - Jarvantarhan Nestori (sh)
6.
11.50 Huttunen Sirpa MänRa / Ahoniemi Riikka PPR - Neopolitano Brena 7
(lipizza)
7.
12.20 Paulasuo Johanna ShaRa / Laukka Tuija AnRa / Rönn Marsa ShaRa
–Tamorin Nestori (sh)
8.
12.30 Virtanen Jenni/ Porkka Heidi– Pläsi (sh)
9.
12.40 Järvelä Sanna SRS / Härkönen Annika SRS– Jatkon Tytteli (sh)
10.
12.50 Ring Susse V-NR
/ Ring Klas-Erik V-NR –
11.
13.00 Vähä-Erkkilä Leena HusR / Vähä-Erkkilä Timo UrHU - Kuvastus
(sh)
12.
13.10 Haavisto Henna SiRu / Salminen Essi
SiRu – Sharm El Sheik (nf)
13.
13.20 Sinda Heidi UrHU / Kylmänen Marjo – Ukkosen Poika (sh)
14.
13.30 Armfelt Lotta SRS / Armfelt Laura SRS– Aaker
(eestinponi)
15.
13.40 Korhonen Janita NaR – Frodo (shettis)
C
=Kati Honkanen H=Irmeli Palvas
Luokka 3 Kansallinen Prix de Urjalan Osuuspankki (40*
100 m)
Vaativa,
avoin poni- ja hevosparivaljakoille
1.
14.30 Ora Jaana AnRa / Lonka Jonna AnRa / Haavisto Henna SiRu - Sharlotte
Moon & Yläharjun Paulette (shettis)
2.
14.40 Puhakka Miia AnRa / Lonka Jonna AnRa – H.B.Yankee & Ajoksen
Julia (shettis)
3.
14.50 Simonsén Camilla HusR / Schrey Johanna HusR - Polly &
Annabella (ponipari)
4.
15.00 Kalalahti Hannu YR / Hakala Leena PaRa – Hilske & Hilma-Liina
(sh)
5.
15.10 von Schantz Fredrik V-NR / Heinonen Liisa – Cevin & Rikhard
& Lebrecht & Carya (pv)
6.
15.20 Simonsén Ben Kidi &
Artemis & SG Xerie (pv)
7.
15.30 Ihanamäki Jari KrK – Pavarotti & Cojak (pv)
C=Irmeli
Palvas H=Kati Honkanen M=Marita Törnroth
Luokka 5 Kansallinen, Prix de Urjalan kunta, avoin
hevosvaljakoille (40* 100 m)
1. 16.00
2.
16.10 Holmasto Tove Maria KrK – Mingo (pv)
3. 16.20 van Assendelft
Michaela HusR - Fakir (SWB)
4. 16.30 Tirkkonen Sanna HusR - Candy Boy (DWB)
5. 16.40 Murola Jarmo SS-riders-92
/ Airio-Murola Mirjam
SS-riders-92 – The Most (lv)
6.
16.50 Sinda Heidi UrHU / Tuurna Anja UrHU / Arola Arto UrHU – Lars (KWPN)
C=Irmeli
Palvas H =Kati Honkanen M _Marita Törnroth
Luokka 6 Kansallinen, Prix de Suomen Hippos, avoin
sh-valjakoille (40* 100 m)
1.
17.30 Uosukainen Hanna UrHU – Rokki-Poju (vain koulu ja tarkkuus)
2.
17.40 Järvelä Sanna SRS / Retva
Sanni SRS– Hohdon Kiri
3.
17.50 Takkinen Raisa ValRa – Vinsker
4.
18.00 Lehtonen Päivi KR – Mirlakka
5.
18.10 Ström Hanna NuR / Väisänen Riikka LahaRa / Ström Juuso SuoRa –
Ynnäke
6.
18.20 Holmasto Tove-Maria KrK – Lupsun Pimu
7.
18.30 Vainio Otto HusR / Andersin Patrik CR – Vahto
8.
18.40 Karhu Paula UrHU / Rajoo Annemari UrHU – Lapin Viri
9.
18.50 Johansson Marita MänRa /
Helenius Nora MänRa - Elvari
C=
Marita Törnroth H =Irmeli Palvas M =Kati Honkanen