SH-KUMMAJAISET 8.-10.7.  LÄHTÖJÄRJESTYS               v.4 7.7. klo 16

 

Tarkista mahdolliset muutokset ennen luokan alkua!

 

Luokka 1A) Prix de Hessi-talli Helppo C:1 2000 /RATA 1

 

1030       1 Ida Honkamaa - Ralli-Ässä            (69) UrHU       ______ ______ ______

           2 Hanna Uosukainen - Rokki-Poju        (57) UrHU       ______ ______ ______

3 Sonia Nyman - Pläsi                  (66) UrHU       ______ ______ ______

           4 Jenni Rupponen - Palsu               (64) UrHU      ______ ______ ______

           5 Sara Andersson - Kuvastus            (74) UrHU       ______ ______ ______

           6 Anna Bergström - Hessin Vappu        (59) UrHU       ______ ______ ______

           7 Emma Honkamaa - Ralli-Ässä           (69) UrHU       ______ ______ ______

           8 Hanna Uosukainen - Hessin Pirpana    (56) UrHU       ______ ______ ______

1130       9 Sanni Retva - Hohdon Kiri            (40) SRS        ______ ______ ______

10Pia Tauro - Marylin                  (68) YR         ______ ______ ______

           11Sanni Airu - Tohtorin Vahto          (14) VARSA      ______ ______ ______

           12Jaana Porhio - Kemuli                (26) VRS        ______ ______ ______

           13Leena Hakala - Narvan Hela          (62)  SUORA      ______ ______ ______

           14Mari Lehtikunnas - Tittan Tatu      (41)  SUORA      ______ ______ ______

           15Johanna Kuivinen - Pimun Piiju       (53) RoUr       ______ ______ ______

16Heidi Jankola - Mase                 (36) YR         ______ ______ ______

           17Kirsi Lindell - Telepatia            (70) SUORA      ______ ______ ______

0

C= Helimaija Pakarinen           H= Marita Vainio

 

Luokka 1B) Prix de Hessi-talli Helppo C:1 2000 /RATA 1

 

1300       1 Marika Mäkinen - Nitti               (11) IRAS       ______ ______ ______

2 Saija Huupponen - Hansa              (43) NH         ______ ______ ______

3 Jenni Salvisto - Maalveera           (16) K-HR       ______ ______ ______

4 Saija Iso-Herttua - Jäävin Lempi     (67) TARA       ______ ______ ______

           5 Johanna Kuivinen-Valon Sälli              RouR       ______ ______ ______

6 Riikka Tapio - Neito-Perho           (71) YR         ______ ______ ______ 

1350       7 Anna Lehto - Vesa-Matti                   TR         ______ ______ ______

           8 Jenny Anttonen - Rotu-Vaari         (75)  SRS        ______ ______ ______

           9Petra Luoto - Lottentotti            (23)  EVR        ______ ______ ______

           10Anna Vähä-Herttua - Vapun Aika       (42) TARA       ______ ______ ______

           11Jutta Vesa - Priki                    (5) NH         ______ ______ ______

           12Marianne Alhola-Laakso - A.L. Atti   (73) NuR        ______ ______ ______

1440       13Oona Paldanius - Wäinö                (4) VanRa      ______ ______ ______

           14Kirsi Lindell - Rallin Jokke         (29) SUORA      ______ ______ ______

           15Krista Malmi - Nakkerton             (38) VARSA      ______ ______ ______

           16Leena Hakala - Hilma-Liina           (61) SUORA      ______ ______ ______

           17Jenni Viertomaa - Viirtori           (65) HyvUra     ______ ______ ______

           18Anni Heino - Nelmanni                (18) TARA       ______ ______ ______

           19Terhi Mauriala - Vejarin Vitja       (51) VARSA      ______ ______ ______

1530       20Heini Lehto - Hilunin Helmi          (52) TAVA       ______ ______ ______

           21Juulia Santanen - Intolan Siru       (49) KAKE       ______ ______ ______

           22Salla Teppo - L.P. Velmi             (13) VARSA      ______ ______ ______

           23Pauliina Marttila - Iituska          (28) VARSA      ______ ______ ______

           24Hanni-Mari Ahtiainen-L.P. Tosi-Nasta (35) SUORA      ______ ______ ______

           25Hanna Heiskanen - Maranello          (19) TRS        ______ ______ ______

           26Laura Ahtila - Mantel                (27) SUORA      ______ ______ ______

 

 C= Rosali Kivitie    H= Marita Vainio

 

Luokka 2 Prix de Lintulan Ratsutila Helppo B:0/ RATA 2

 

1330       1 Pia Tauro - Puntarin Pisara          (50) YR         ______ ______ ______

           2 Saija Huupponen - Hansa              (43) NH         ______ ______ ______ 

3Anni Heino - Nelmanni                (18)  TARA       ______ ______ ______

           4Mari Lehtikunnas - Tittan Tatu       (41)  SUORA      ______ ______ ______

           5Jenni Salvisto - Maalveera           (16)  K-HR       ______ ______ ______

           6Marianne Alhola-Laakso - A.L. Atti   (73)  NuR        ______ ______ ______

1410       7Heidi Jankola - Kotilo               (45)  YR         ______ ______ ______

           8Kirsi Lindell - Telepatia            (70)  SUORA      ______ ______ ______

           10Minna-Maria Aaltonen - Vehon Valo    (30) RUSKO      ______ ______ ______

           11Hanni-Mari Ahtiainen-L.P. Tosi-Nasta (35) SUORA      ______ ______ ______

           12Karoliina Nieminen - Villi-Jenka     (76) SRS        ______ ______ ______

1500       13Nina Alanen - Maraton                 (3) VARSA      ______ ______ ______

           14Pia Tauro - Marylin                  (68) YR         ______ ______ ______

           15Jenny Anttonen - Rotu-Vaari          (75) SRS        ______ ______ ______

           16Saija Iso-Herttua - Jäävin Lempi     (67) TARA       ______ ______ ______

           17Hanna Heiskanen - Maranello          (19) TRS        ______ ______ ______

           18Minna Stolt - Vivalto                 (1) K-HR       ______ ______ ______

1540       19Laura Ahtila - Mantel                (27) SUORA      ______ ______ ______

           20Anna Lehto - Vesa-Matti              (22)TR         ______ ______ ______

           21Sini Astrén - Wäinö                   (4) HR         ______ ______ ______

           22Kirsi Lindell - Rallin Jokke         (29) SUORA      ______ ______ ______

           23Saija Huupponen - Priki               (5) NH         ______ ______ ______

           24Johanna Kuivinen - Pimun Piiju       (53) RoUr       ______ ______ ______

1610       25Anna Vähä-Herttua - Vapun Aika       (42) TARA       ______ ______ ______

           26Annukka Uschanov - Muskamari          (7) SUORA      ______ ______ ______

           27Petra Luoto - Lottentotti            (23) EVR        ______ ______ ______

           28Marika Mäkinen - Nitti               (11) IRAS       ______ ______ ______

29Sirpa Pietilä - Tuli-Eenokki         (33) KARA       ______ ______ ______

           30Johanna Mäki-Laurila-Tohtorin Vahto  (14) VARSA      ______ ______ ______

1650       31Pauliina Marttila - Iituska          (28) VARSA      ______ ______ ______

32Pirkko Luhtala - Tulirusko           (10) AURAMA     ______ ______ ______

           33Sari Hyökki –Osaran Opetus                TT         ______ ______ ______

           34Kiki Nyberg –Pilven Lento                 YR        ______ ______ ______

C= Marita Törnroth    H=

 

Luokka 3 Prix de Euro-Hunter Helppo A:1

 

1730       1 Nina Alanen - Maraton                 (3) VARSA      ______ ______ ______

           2 Minna-Maria Aaltonen - Vehon Valo    (30) RUSKO      ______ ______ ______

           3 Pirkko Luhtala - Tulirusko           (10) AURAMA     ______ ______ ______

           4 Pia Tauro - Puntarin Pisara          (50) YR         ______ ______ ______

           5 Karoliina Nieminen - Villi-Jenka     (76) SRS        ______ ______ ______

           6 Annukka Uschanov - Muskamari          (7) SUORA      ______ ______ ______

           7 Sari Hyökki –Osaran Opetus                TT         ______ ______ ______

C= Rosali Kivitie     H= Marita Törnroth

 

 

LAUANTAI 9.7.2005

 

Luokka 4 K.N. Special /RATA 1

 

0900       1 Tiina Hyssänmäki - Taksriki          (55) TT         ______ ______ ______

           2 Marika Mäkinen - Nitti               (11) IRAS       ______ ______ ______

           3 Henna Lehtinen - Dollyn-Täplä        (25) PIAFFE     ______ ______ ______

4 Kirsti Poussa - Kavaljeeri           (44) YR         ______ ______ ______

           5 Jaana Porhio - Kemuli                (26) VRS        ______ ______ ______

           6 Kati Lepistö - Hilunin Helmi         (52) PR-88      ______ ______ ______

0940       7 Mari Lehtikunnas - Tittan Tatu       (41) SUORA      ______ ______ ______

           8 Hanna Heiskanen - Maranello          (19) TRS        ______ ______ ______

           9 Johanna Kuivinen - Pimun Piiju       (53) RoUr       ______ ______ ______

           10Riikka Tapio - Neito-Perho           (71) YR         ______ ______ ______

           11Petra Luoto - Lottentotti            (23) EVR        ______ ______ ______

           12Katariina Suuniitty - J.J. Santtu    (20) VARSA      ______ ______ ______

1020       13Anni Heino - Nelmanni                (18) TARA       ______ ______ ______

           14Kirsti Lomma - Eternelli              (2) TRS        ______ ______ ______

           15Jenni Salvisto - Maalveera           (16) K-HR       ______ ______ ______

           16Pia Tauro - Marylin                 (68)  YR         ______ ______ ______

           17Marianne Alhola-Laakso - A.L. Atti   (73) NuR        ______ ______ ______

           181Heidi Jankola - Kotilo             (45)  YR         ______ ______ ______

1100       19Tiina Hyssänmäki - M.H. Unski        (54) TT         ______ ______ ______

           20Anne Svahn - Mase                    (36) YR         ______ ______ ______

           21Johanna Pihlaja - Liptonella         (24) SUORA      ______ ______ ______

           22Virva Rautio - Rainatar              (37) LOR        ______ ______ ______

           23 Hanni-Mari Ahtiainen-L.P. Tosi-Nasta (35)SUORA     ______ ______ ______

           24Laura Ahtila - Mantel                (27) SUORA      ______ ______ ______

1140       25Kiki Nyberg –Pilven Lento                 YR        ______ ______ ______

           26Pia Tauro - Puntarin Pisara          (50) YR         ______ ______ ______

           27Minna Jalonen - Sirutus              (46) KARA       ______ ______ ______

           28Emilia Puranen - Wette Weps         (48)  K-HR       ______ ______ ______

           29Kristiina Aalto - Virkaposti         (15) JOKERA     ______ ______ ______

           30Tuulia Kesti - Marusja               (72) CR         ______ ______ ______

1220       31Pirkko Luhtala - Tulirusko           (10) AURAMA     ______ ______ ______

           32Sari Hyökki –Osaran Opetus                TT         ______ ______ ______

33 Virva Rautio - Hovilotta             (32)LOR       ______ ______ ______

34 Anna Vähä-Herttua – Vapun Aika           TARA       ______ ______ ______

C=Kristiina Kirveskoski                H= Marita Vainio

 

Luokka 5 Prix de Tampereen Ratsukellari Helppo A:2 /RATA 2

 

1000       1 Nina Alanen - Maraton                 (3) VARSA      ______ ______ ______

           2 Pirkko Luhtala - Tulirusko           (10) AURAMA     ______ ______ ______

           3 Iida Hast - M.H. Timo                (39) YR         ______ ______ ______

           4 Tiina Hyssänmäki - Taksriki          (55) TT         ______ ______ ______

           5 Saija Uusitupa - Norrkulla Aku       (12) TAVA       ______ ______ ______

           6 Tiina Talvitie - Mätky                (8) YR         ______ ______ ______

1115       7 Taru Yrjövuori - Vappuliini          (63) TR         ______ ______ ______

           8 Kirsti Lomma - Eternelli              (2) TRS        ______ ______ ______

           9 Iida Hast - Maalveera                (16) YR         ______ ______ ______

           10 Minna Putila - Rexvili               21) SRS        ______ ______ ______

           11 Virva Rautio - Hovilotta             32) LOR        ______ ______ ______

           12 Marika Mäkinen - Nitti               11) IRAS       ______ ______ ______

1200       13 Mari Lehtikunnas - Tittan Tatu      (41) SUORA      ______ ______ ______

           14 Annamari Roininen - Peikon Rölli    (34) YR         ______ ______ ______

15 Taru Mäenpää - Virin Virma           (6) SRS        ______ ______ ______

           16 Kristiina Aalto - Virkaposti        (15) JOKERA     ______ ______ ______

           17 Martina Juselius - Luigi            (17) YR         ______ ______ ______

           18 Johanna Kuivinen - Pimun Piiju      (53) RoUr       ______ ______ ______

           19 Pia Tauro - Puntarin Pisara         (50) YR         ______ ______ ______

 

C=Rosali Kivitie               H= Anna-Leena Laakso

 

 

LAUANTAI 9.7. KLO 15 alkaen

 

ESTERATSASTUS

KLO 15

Luokka 6. Alueluokka, 70 cm arv. 367.1, Prix de Hessi-talli. (6 + 6 €) (Esinepalkinnot)

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

  1        Anna Kärkkäinen       43         Vänni                 TRS        ______

  2        Anna Niittymäki       27         Jännä Toti            YRa        ______

  3        Jenni Viertomaa       40         Viirtori              HyvUra     ______

  4        Jenny Kivimäki        21         Paunutar              IRAS       ______

  5        Johanna Kuivinen      34         Valon Sälli           RoUr       ______

  6        Hanni-Mari Ahtiainen  22         L.P. Tosi-Nasta       SUORA      ______

  7        Kirsi Lindell         19         Rallin Jokke          SUORA      ______

  8        Salla Nissi           23         Vahto                 UrHU       ______

  9        Sirpa Pietilä         10         Rillin Valo           KARA       ______

 10        Sanni Retva           5          Hohdon Kiri           SRS        ______

 11        Aino Tunkelo          13         B. Sevilla            TT         ______

 12        Sanna Lahtinen        11         Neropatti             K-HR       ______

 13        Jenni Rupponen        39         Palsu                 UrHU       ______

 14        Satu Mäki             18         Jylppö                KURAT      ______

 

 16        Sonia Nyman           41         Pläsi                 UrHU       ______

 17        Mira Hietakangas      7          Joso                  TT         ______

 18        Monica Salokangas     14         Raja-Hurrikaani       PR         ______

 19        Kirsi Asikainen       33         Renseli               KRG        ______

 20        Heini Lehto           47         Hilunin Helmi         TAVA       ______

 21        Leena Paija           9          Pikku-Juni            UrHU       ______

 

n. KLO 16

Luokka 7. Alueluokka, 80 cm arv. AM5, Prix de Hevoshullu-lehti. Avoin suomenp

enhevosille, pienhevosten estemestaruus 2005 1. osakilpailu. (6 + 6 €) (Esine

alkinnot)

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

 

  1        Salla Varenti         15         Kipparin Merlin       TRS        ______

  2        Nyyti-Maria Pasanen   32         E.V. Jovankka         HeWi       ______

  3        Taru Yrjövuori        16         Auran Aapeli          TR         ______

  4        Leena Hakala          37         Narvan Hela           SUORA      ______

  5        Minna Koukkari        12         Tähti-Jussi           PRT        ______

  6        Mari Mäntysalmi       17         Hemmo-Poika           VirRat     ______

  7        Anna Kärkkäinen       43         Vänni                 TRS        ______

  8        Sanna Lahtinen        11         Neropatti             K-HR       ______

  9        Mira Hietakangas      7          Joso                  TT         ______

 10        Sanni Retva           5          Hohdon Kiri           SRS        ______

 11        Mira Malm             24         Tussarin Luonnos      YRa        ______

 12        Anni Heino            8          Nelmanni              TARA       ______

 13        Kirsi Asikainen       33         Renseli               KRG        ______

 14        Monica Salokangas     14         Raja-Hurrikaani       PR         ______

 15        Jarmo Suihkonen       48         Mikron Varjo          KrR        ______

17         Jenny Kivimäki        21         Paunutar              IRAS       ______

 18        Anna Kärkkäinen       44         Rysky-Roope           TRS        ______

 19        Leena Hakala          36         Hilma-Liina           SUORA      ______

 

n. KLO 17

Luokka 8. Alueluokka, 80 cm arv. AM5. Avoin suomenhevosratsukoille. (6 + 6 €)

Esinepalkinnot)

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

 

  1        Johanna Kuivinen      34         Valon Sälli           RoUr       ______

  2        Leena Paija           9          Pikku-Juni            UrHU       ______

  3        Minna Jalonen         30         Sirutus               KARA       ______

  4        Kirsi Lindell         19         Rallin Jokke          SUORA      ______

  5        Satu Mäki             18         Jylppö                KURAT      ______

  6        Taru Mäenpää          29         Virin Virma           SRS        ______

  7        Jenni Viertomaa       40         Viirtori              HyvUra     ______

  8        Anna Niittymäki       27         Jännä Toti            YRa        ______

  9        Aino Tunkelo          13         B. Sevilla            TT         ______

 10        Taru Yrjövuori        38         Vappuliini            TR         ______

 11        Iida Hast             1          M.H. Timo             YR         ______

 12        Anna Vähä-Herttua                Vapun Aika            TARA       ______

 

n. KLO 18

VALJAKKO

Luokka 9 Prix de Biofarm Oy /Black Horse rehut Valjakkotarkkuus (+ 30 cm)

 

1.                      Sinda Heidi UrHU                               – Hessin Tuhto

2.                      Tuominen Hanne-Leena  UrHu                     - Vahto

3.                      Koivisto Anna                                  – Pläsi

4.                      Suihkonen Nina/Suihkonen Jarmo                  - Mikron Varjo

5.                      Kalalahti Hannu YR / Hakala Leena PaRa         – Hilma-Liina

6.                      Uosukainen Hanna UrHU                          – Rokki-Poju

7.                      Karhu Paula UrHU / Rajoo Annemari UrHU          – Lapin Viri

8.                      Sinkkonen Janette  TRS                         - Tummatähti

9.                      Andersin Patrik CR                             - Pläsi

10.                  Sinda Heidi  UrHU / Kylmänen Marjo             – Ukkosen Poika

 

NYYTTÄRIT MANEESISSA-kantritanssijat esittävät/ opettavat salojaan...

 

SUNNUNTAI 10.7. klo 10 alk

 

Luokka 10. 80 cm, arv. 367.1. Avoin suomenhevosratsukoille. (6 + 6 €) (Esinepalk)

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

 1         Annukka Uschanov      25         Muskamari             SUORA      ______

  2        Krista Malmi          4          Nakkerton             VARSA      ______

  3        Sanni Airu            3          Tohtorin Vahto        VARSA      ______

  4        Aino Tunkelo          13         B. Sevilla            TT         ______

  5        Anna Niittymäki       27         Jännä Toti            YRa        ______

  6        Hanni-Mari Ahtiainen  22         L.P. Tosi-Nasta       SUORA      ______

  7        Leena Paija           9          Pikku-Juni            UrHU       ______

  8        Kirsi Lindell         19         Rallin Jokke          SUORA      ______

  9        Elli Vienonen         35         Jatkon Tytteli        SRS        ______

 10        Laura Ahtila          6          Mantel                SUORA      ______

 11        Krista Rekikoski-Paavila         Vahtotella            VARSA      ______

 12        Anni Heino            8          Nelmanni              TARA       ______

 13        Tuulia Kesti          42         Marusja               CR         ______

 14        Johanna Kuivinen      34         Valon Sälli           RoUr       ______

 

n. KLO 11

Luokka 11. 85 cm, arv. AM5, Prix de Hevoshullu-lehti. Avoin suomenpienhevosil

e, pienhevosten estemestaruus 2005 2. osakilpailu. (6 + 6 €) (Esinepalkinnot)

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

 

  1        Sanna Lahtinen        11         Neropatti             K-HR       ______

  2        Kirsi Asikainen       33         Renseli               KRG        ______

  3        Leena Hakala          37         Narvan Hela           SUORA      ______

  4        Mari Mäntysalmi       17         Hemmo-Poika           VirRat     ______

  5        Jarmo Suihkonen       48         Mikron Varjo          KrR        ______

  6        Sanni Retva           5          Hohdon Kiri           SRS        ______

  7        Anna Kärkkäinen       44         Rysky-Roope           TRS        ______

  8        Minna Koukkari        12         Tähti-Jussi           PRT        ______

  9        Taru Yrjövuori        16         Auran Aapeli          TR         ______

 

 11        Anni Heino            8          Nelmanni              TARA       ______

 12        Salla Varenti         15         Kipparin Merlin       TRS        ______

 13        Jenny Kivimäki        21         Paunutar              IRAS       ______

 14        Nyyti-Maria Pasanen   32         E.V. Jovankka         HeWi       ______

 15        Mira Hietakangas      7          Joso                  TT         ______

 16        Mira Malm             24         Tussarin Luonnos      YRa        ______

 17        Leena Hakala          36         Hilma-Liina           SUORA      ______

 18        Monica Salokangas     14         Raja-Hurrikaani       PR         ______

 19        Anna Kärkkäinen       43         Vänni                 TRS        ______

 

n. KLO 12.15

Luokka 11. 85 cm, arv. AM5. (6 + 6 €) (Esinepalkinnot)

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

___________________              __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

  1        Inka Heikura          46         Severiini             KUMRA      ______

  2        Eeva Lehtonen         31         Ekebo Felicia         YR         ______

  3        Krista Rekikoski-Paavila         Vahtotella            VARSA      ______

  4        Aino Tunkelo          13         B. Sevilla            TT         ______

  5        Krista Malmi          4          Nakkerton             VARSA      ______

  6        Taru Yrjövuori        28         Veksaus               TR         ______

  7        Laura Ahtila          6          Mantel                SUORA      ______

  8        Minna Jalonen         30         Sirutus               KARA       ______

  9        Kati Lepistö          26         V.I. Mari             PR-88      ______

 10        Johanna Kuivinen      34         Valon Sälli           RoUr       ______

 11        Johanna Mäki-Laurila  3          Tohtorin Vahto        VARSA      ______

 12        Annukka Uschanov      25         Muskamari             SUORA      ______

 13        Anna Vähä-Herttua                Vapun Aika            TARA       ______

 

n. KLO 13.15

Luokka 13 95 cm, arv. 367.2, Prix de Euro-Hunter. (6 + 6 €) (Esinepalkinnot)

 

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

  1        Anna Vähä-Herttua                Vapun Aika            TARA       ______

  2        Eeva Lehtonen         31         Ekebo Felicia         YR         ______

  3        Minna Koukkari        12         Tähti-Jussi           PRT        ______

  4        Inka Heikura          46         Severiini             KUMRA      ______

  5        Taru Yrjövuori        28         Veksaus               TR         ______

  6        Kati Lepistö          26         V.I. Mari             PR-88      ______

 

n. KLO 14.30

Luokka 14 Prix de Mountain Horse Pukuajo kür

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

____________________             __________________________       ______

 

  1. Palva Kirsti / Väisänen Helena        – Ymori
  2. Uosukainen Hanna UrHu /               – Rokki-Poju
  3. Retva Sanni SRS            – Hohdon Kiri
  4. Sinda Heidi  UrHU / Kylmänen Marjo    – Ukkosen Poika
  5. Kalalahti Hannu /Hakala Leena         – Hilma-Liina YR
  6. Koivisto Anna Helena Väisänen         – Pläsi
  7. Sinda Heidi /Päivi Sillanpää UrHu     – Pikku-Peto
  8. Fischer Anne/Väisänen Helena          - Ajanlento