Kouluratsastukilpailut La 16.4. klo 9.30 alk

Hessi-tallin maneesi, Urjalankylä versio 13.4. klo 21

Luokka 1 Prix de K-market Mari raviohjelma
harrastemestaruus ponit ja juniorit
0930   1 Heidi Sinda - Hessin Vilma            UrHU
       2 Lotta Laine - Palsu                   UrHu
       3 Jukka Mäkelä - Vinha-Liinu
       4 Kaisu Koivula - Iida                  UrHu
1000   5 Sonia Nyman - Hessin Vahdotar         UrHu
       6 Paula Suonkanta - Lapponia Bear       UrHU
       7 Pirjo Reunanen - Pläsi                UrHu
       8 Piia Vainionpää - Champagne Please    UrHu
       9 Ida Honkamaa - Kuvastus               UrHu
1035  11 Eevas-Tiina Suominen - Calibra
      12 Elisa Relander - Reisu-Missu          MERATA
      13 Kaija Romppainen - Kevättömän Vili    SuoRa
      14 Malla Laitinen - Bromille             YR
      15 Ronja Kannisto - Kuvastus             UrHu
1110  16 Jenni Rupponen - Palsu                UrHu
      17 Jannika Olonen - Veivin Kemu
      18 Iiris Laakso - Reissu-Janne
      19 Annika Tienhaara - Justerilla         SuoRa
      20 Kaisu Koivula - Bromille              UrHu
      21 Suvi Karhu - V.V.Heija 462 SH         UrHu

Luokka 2 helppo C:1
seuranmestaruus -ponit ja juniorit sekä
harrastemestaruus seniorit
1230   1 Riikka Tapio - Neito-Perho            YR
       2 Ida Honkamaa-Kotimäen Lilla Gubben    UrHu
       3 Piia Romu - Reissu-Janne              SiRu
       4 Jenni Rupponen - Palsu                UrHu
       5 Emma Honkamaa - Hessin Vahdotar       UrHu
       6 Jannika Olonen - Veivin Kemu
1310   7 Salla Nissi - Vahto                   UrHU
       8 Ronja Kannisto-Kuvastus               UrHu
       9 Heidi Sinda - Rokki-Poju              UrHU
      10 Elisa Relander - Reisu-Missu          MERATA
      11 Annika Tienhaara -Justerilla          SuoRa
      12 Emma Honkamaa - Pläsi                 UrHu
1350  13 Pia Salmi - Pula-aho                  L-HR
      14 Maija Nikkilä - Lancelot              TRS
      15 Suvi Lahtinen - Dollyn-Täplä          AnRa
      16 Sonia Nyman - Kuvastus                UrHu
      17 Eeva-Maija Kara - Miziz               YR
      18 Hanna Nikkilä - Fyrst                 UrHu
1445  19 Katariina Suuniitty - J.J.Santtu      VARSA
      20 Ida Nieminen - Grandezza Antoinette   SIRU
      21 Emma Maunu - Poika-Kössi              SIRU
      22 Hanne-Leena Tuominen - Pikku-Peto     UrHU
      23 Saara Karhu - Henry Pepper            UrHu
      24 Anna Bergström -Milla Milenda         UrHu
Luokka 3 K.N.Special
1550   1 Eeva-Maija Kara - Miziz               YR
       2 Hanne-Leena Tuominen - Pikku-Peto     UrHU
       3 Emma Maunu - Poika-Kössi              SIRU
       4 Maija Nikkilä - Lancelot              TRS
       5 Pia Salmi - Pula-aho
       6 Katariina Suuniitty - J.J.Santtu      VARSA
1640   7 Ida Nieminen - Grandezza Antoinette   SIRU
       8 Paula Karhu - Lapin Viri              UrHU
       9 Essi Salmela - Sharm-El-Sheik         SiRu
      10 Hanna Uosukainen - Hessin Pirpana     UrHU
      11 Martta Elonheimo -Nina S              UrHu
      12 Anna Bergström -Rok                   UrHu

Esteratsastukilpailut Su 17.4. klo 10 alk

Hessi-tallin maneesi, Urjalankylä versio 13.4. klo 21

Luokka 4 30cm
Samalla UrHun harrastemestaruus ponit/ juniorit/ seniorit
 1 Kaisu Koivula - Iida                        UrHu
 2 Hanna Nikkilä - Fyrst                       UrHu
 3 Janika Lehtinen - Pläsi                     UrHu
 4 Malla Laitinen - Bromille                   YR
 5 Ronja Kannisto - Kuvastus                   UrHu
 6 Henna Viitamäki - Marbless Pacific          SuoRa
 7 Sonia Nyman - Hessin Vahdotar               UrHu
 8 Jenni Rupponen - Palsu                      UrHu
 9 Satu Kulmanen - Sandra Canter
10 Kaisu Koivula - Bromille                    UrHu
11 Pirjo Reunanen - Pläsi                      UrHu
12 Ida Honkamaa - Kuvastus                     UrHu
13 Heidi Sinda - Rokki-Poju                    UrHU 
Luokka 5 Prix de K-market Mari 60 cm n. klo 11
Samalla UrHun seuranmestaruus ponit
 1 Hanna Nikkilä - Fyrst                       UrHu
 2 Ida Honkamaa  - Kuvastus                    UrHu
 3 Henna Viitamäki - Marbless Pacific          SuoRa
 4 Laura Ahtila - Mantel                       SUORA
 5 Paula Karhu - Lapin Viri                    UrHu
 6 Merita Haggren - Brush Lady                 UrHu
 7 Annika Tienhaara - Hildur                   SuoRa
 8 Jenna Väylä - Fri Boy                       UrHu
 9 Jasmin Seppälä - Wiiwia                     Piaffe
10 Satu Kulmanen - Sandra Canter
11 Niina Tapani  - A.V.Ego Lady                FR
12 Konna-Pimu  -                               SuoRa
Luokka 6 70 cm n. klo 12
Samalla UrHun mestaruus juniorit
 1 Paula Karhu - Lapin Viri                    UrHu
 2 Maija Nikkilä - Lancelot                    TRS
 3 Saara Karhu - Henry Pepper                  UrHu
 4 Laura Ahtila - Mantel                       SUORA
 5 Jenni Rupponen - Palsu                      UrHu
 6 Jasmin Seppälä - Wiiwia                     Piaffe
 7 Annika Tienhaara - Hildur                   SuoRa
 8 Emma Maunu - Poika-Kössi                    SiRu
 9 Salla Laiho  -Ricardo Prophet               MERATA
10 Salla Nissi - Vahto                         UrHU
11 Annukka Uschanov - Muskamari                K-HR
12 Miia Sinisalo - Superwexi Hagby             FR
13 Sonia Nyman - Kuvastus                      UrHu
14 Emma Honkamaa - Pläsi                       UrHu
15 Hanna Uosukainen - Hessin Pirpana           UrHU
16 Niina Tapani - A.V.Ego Lady                 FR
17 Jonna Louhelo - Wilma Maria
Luokka 7 80 cm n. klo 13
Samalla UrHun seniorimestaruus
 1 Ida Nieminen - Little Lover Girl            SIRU
 2 Maija Nikkilä - Lancelot                    UrHU
 3 Miia Sinisalo - Superwexi Hagby             FR
 4 Emma Maunu - Poika-Kössi                    SiRu
 5 Jonna Louhelo - Wilma Maria
 6 Salla Laiho - Ricardo Prophet               MERATA
 7 Annukka Uschanov  - Muskamari               K-HR
 8 Paula Suonkanta - Lapponia Bear             UrHU
 9 Sari Raiskio - Polonez                      YR
Luokka 8 Villivarsa cupin seurakarsinta 80 (pikkuponit) /90 (isot ponit)/100 cm (hevoset)
 1 Saara Karhu - Henry Pepper                  UrHu
 2 Paula Suonkanta - Lapponia Bear             UrHU
 4 Sari Raiskio - Polonez                      YR 

UrHun yhdistetystä mestaruudesta kilpailevat 2005

harrastemestaruus ponit
Kaisu Koivula - Iida                 UrHu
Kaisu Koivula - Bromille             UrHu
Suvi Karhu - V.V.Heija 462 SH        UrHu
harrastemestaruus juniorit
Pirjo Reunanen - Pläsi               UrHu
Ida Honkamaa - Kuvastus              UrHu
Sonia Nyman - Hessin Vahdotar        UrHu
Ronja Kannisto - Kuvastus            UrHu
Janika Lehtinen - Pläsi              UrHu
harrastemestaruus seniorit
Heidi Sinda - Rokki-Poju             UrHu
seuranmestaruus -ponit
Hanna Nikkilä-Fyrst       UrHu
seuranmestaruus juniorit
Sonia Nyman -Kuvastus                UrHu
Saara Karhu-Henry Pepper             UrHu
Salla Nissi-Vahto                    UrHu
Emma Honkamaa -Pläsi                 UrHu
Jenni Rupponen - Palsu               UrHu

Tunnelmat ja tulokset

www.hessitalli.fi