Kouluratsastuksen harjoituskilpailut 6.4.2002 Hessi-talli, Urjala

Luokka 1 Raviohjelma (harrastusmestaruuksien 1. osakilpailu)

SIJA RATSUKKO                           			HS(sij/ % )    HL(sij/ % ) LOPPUTULOS ( %)
-------------------------------------------------------------------------------------
   1  37 Saara Karhu -V.V.Heija 462 SH, UrHU                 135( 1/64.28)  120( 2/57.14)       255 (60.71)
   2  23 Anne Kuusela -Puuska-Tähti, URa                     133( 2/63.33)  118( 3/56.19)       251 (59.76)
   3  21 Hanne-Leena Tuominen -Hessin Vahdotar, UrHU         130( 6/61.90)  118( 3/56.19)       248 (59.05)
   4   2 Pilvi Routasalo -Orfelia, UrHU                      123( 8/58.57)  123( 1/58.57)       246 (58.57)
.......................................................................................................................... 
   5  17 Meiju Helisten -Hessin Jehto, UrHU                  132( 5/62.85)  113( 6/53.80)       245 (58.33)
   5  37 Suvi Karhu -V.V.Heija 462 SH, UrHU                  133( 2/63.33)  112( 8/53.33)       245 (58.33)
   7  16 Terhi Ollikainen -Japoy, UrHU                       124( 7/59.04)  117( 5/55.71)       241 (57.38)
   8  40 Ainomaija Rajoo -Tittariina, UrHU                   123( 8/58.57)  113( 6/53.80)       236 (56.19)
   9  24 Sonia Nyman -Vilkku-Valo, UrHU                      133( 2/63.33)   97(11/46.19)       230 (54.76)
  10   1 Suvi Salminen -Coneridge Sunbeam, TRS               119(10/56.66)  109( 9/51.90)       228 (54.29)
  11  47 Salla Karonen -Sanita, UrHU                         111(11/52.85)   95(13/45.23)       206 (49.05) EI HYVÄK.
  11  39 Marika Brandt -Joikatar, UrHU                       106(12/50.47)  100(10/47.61)       206 (49.05) EI HYVÄK.
  13  22 Aino Laurila -Purje-Tyttö, URa                      104(13/49.52)   96(12/45.71)       200 (47.62) EI HYVÄK.
  14  33 Hanna Nikkilä -Aaron Tokti, UrHU                  HYLÄTTY.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LÄHTÖJÄ: 14 SIJOITTUI 4
HS    = Heidi Sinda, C  ; HL    = Hanne Lindell, H

Luokka 2 Helppo C:1 (juniorimestaruuden 1. osakilpailu)

SIJA RATSUKKO                                                  1(sij/ % )     2(sij/ % ) LOPPUTULOS ( %)
   1  11 Hanne-Leena Tuominen -Vahto, UrHU                   125( 1/62.50)  136( 1/68.00)       261 (65.25)
   2  45 Sanna Puonti -Winwood , YR                          123( 2/61.50)  135( 2/67.50)       258 (64.50)
   3   5 Martta Elonheimo -Haughmond Danielle Gb 129 C, UrH  123( 2/61.50)  127( 3/63.50)       250 (62.50)
   4  44 Hanna Lahtinen -Rp-Apollo, NORA                     123( 2/61.50)  124( 4/62.00)       247 (61.75)
   5  46 Sanna Puonti -Villi-Kelmi, YR                       118( 5/59.00)  119( 5/59.50)       237 (59.25)
   6  32 Heidi Onger -Pettehooven, SS-92                     115( 6/57.50)  117( 6/58.50)       232 (58.00)
.......................................................................................................................... 
   7  26 Anna Bergström -Henry Pepper, UrHU                  110(13/55.00)  116( 7/58.00)       226 (56.50)
   8  43 Maarit Penttilä -Hendrix, NORA                      111(10/55.50)  114( 8/57.00)       225 (56.25)
   9   2 Pilvi Routasalo -Orfelia, UrHU                      114( 8/57.00)  110( 9/55.00)       224 (56.00)
  10  42 Kirsti Lomma -Eternelli, NORA                       115( 6/57.50)  105(16/52.50)       220 (55.00)
  10  34 Maija Nikkilä -Silvi Van Nelkes 626 SH, UrHU        111(10/55.50)  109(10/54.50)       220 (55.00)
  10  12 Anu Hietanen -J.J.Santtu, VARSA                     113( 9/56.50)  107(14/53.50)       220 (55.00)
  13  38 Annamari Rajoo -Sutina, UrHU                        110(13/55.00)  108(12/54.00)       218 (54.50)
  14   4 Paula Suonkanta -Api, UrHU                          108(15/54.00)  109(10/54.50)       217 (54.25)
  15  20 Eveliina Keskimaa -Hector III, UrHU                 111(10/55.50)  103(18/51.50)       214 (53.50)
  15  23 Anne Kuusela -Puuska-Tähti, URa                     106(16/53.00)  108(12/54.00)       214 (53.50)
  17  10 Martta Elonheimo -Nina S, UrHU                      106(16/53.00)  106(15/53.00)       212 (53.00)
  18   8 Veera Kähäri -Jeviiritär, UrHU                      106(16/53.00)  104(17/52.00)       210 (52.50)
  19  15 Niina Ojansivu -Sicora Male, VARSA                   95(19/47.50)   91(19/45.50)       186 (46.50) EI HYVÄK.
  20   3 Veera Kähäri -Jallun Heili, UrHU                     87(20/43.50)   81(20/40.50)       168 (42.00) EI HYVÄK.
  21  22 Aino Laurila -Purje-Tyttö, URa                       81(21/40.50)   81(20/40.50)       162 (40.50) EI HYVÄK.
  22   1 Suvi Salminen -Coneridge Sunbeam, TRS             HYLÄTTY.
  22  36 Paula Karhu -Lapin Viri, UrHU                     HYLÄTTY.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LÄHTÖJÄ: 23 SIJOITTUI 6

Luokka 3 K.N.Special (seniorimestaruuksien 1. osakilpailu)

SIJA RATSUKKO                                                 SL(sij/ % )    TK(sij/ % ) LOPPUTULOS ( %)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
   1  45 Sanna Puonti -Winwood , YR                          162( 1/62.30)  148( 3/56.92)       310 (59.62)
   2  42 Kirsti Lomma -Eternelli, NORA                       153( 3/58.84)  156( 1/60.00)       309 (59.42)
   3  14 Päivi Eskonsalo -Ruskelan Zagreb, UrHU              153( 3/58.84)  153( 2/58.84)       306 (58.85)
   4  30 Minna Moisander -Taika-Akseli, SUORA                156( 2/60.00)  142( 6/54.61)       298 (57.31)
   5  19 Kirsi Kamppari -Ronitar, UrHU                       147( 6/56.53)  148( 3/56.92)       295 (56.73)
.......................................................................................................................... 
   6  36 Paula Karhu -Lapin Viri, UrHU                       144( 7/55.38)  145( 5/55.76)       289 (55.58)
   7  31 Maria Lindström -Minna-Maija, SUORA                 150( 5/57.69)  138( 9/53.07)       288 (55.38)
   8  28 Annika Mikkola -Bostonin Poika, SUORA               143( 8/55.00)  140( 8/53.84)       283 (54.42)
   9  35 Teija Kojo -Virma, UrHU                             140( 9/53.84)  135(11/51.92)       275 (52.88)
  10  31 Marja Tuki -Minna-Maija, SUORA                      133(13/51.15)  141( 7/54.23)       274 (52.69)
  11   4 Paula Suonkanta -Api, UrHU                          137(10/52.69)  136(10/52.30)       273 (52.50)
  12  29 Mikko Laakso -Kuvan Haka, SUORA                     137(10/52.69)  131(12/50.38)       268 (51.54)
  13  43 Maarit Penttilä -Hendrix, NORA                      133(13/51.15)  129(13/49.61)       262 (50.38)
  14  32 Heidi Onger -Pettehooven, SS-92                     133(13/51.15)  126(16/48.46)       259 (49.81) EI HYVÄK.
  15  29 Tuija Makkonen -Kuvan Haka, SUORA                   128(17/49.23)  129(13/49.61)       257 (49.42) EI HYVÄK.
  16  18 Meiju Helisten -Kuvastus, UrHU                      129(16/49.61)  127(15/48.84)       256 (49.23) EI HYVÄK.
  17  27 Elisa Salama -Rip, SUORA                            137(10/52.69)  117(17/45.00)       254 (48.85) EI HYVÄK.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LÄHTÖJÄ: 17 SIJOITTUI 5
SL    = Sari Leppänen, C; TK    = Tulikukka Kiviharju, H