Kilpailunjohtaja Jarmo Murola
Kilpailusihteeri Eva Sandbäck-Pajunoja
Kilpailukanslia Eva Sandbäck-Pajunoja, Tiiu Vorne
Päätuomari Tuire Suvanto
Ratamestari Olavi Vainikainen
Tulospalvelu Ritva Mansikkamäki, Kirsi Visakoivu
Steward Jari Olkkonen
Turvallisuuspäällikkö , Eija Hietanen
Kuulutus Antero Salja, Sari Torvinen
Tiedotus
Pr-emäntä Deilina Bishop
Pr-emäntä Sari Torvinen
Palkinnot Anne-Mari Vaskela
Lippu/lipputanko vastaava
Buffetti
Myymälä Riitta Helminen
Kengittäjä Kalle Itkonen to,pe ja su
Kengittäjä Vesa Kinnunen la
Eläinlääkäri Terhi Ihalainen
Tallivastaava Ella Numminen
avustaja Heidi Sinda
Pe 27.7.2012
Hevostarkastus klo 8.30-10
Eläinlääkäri Terhi Ihalainen
Kaikki tuomarit
-Ell avustaja Sirpa Lepistö
Koulukoe klo 10.30 alk
Kuulutus Sari Torvinen & Mari Saari -Kivistö
Koulutuomari Malle Heinast (EST)
-sihteeri Mari Lahti & Deilina Bishop
Koulutuomari Arunas Jurgaitis (LIT)
-sihteeri (LIT)
Koulutuomari Marita Törnroth (FIN)
-sihteeri Tuire Suvanto
Portti Tuuli Liski &
Valjakkotarkastus (alueluokat)
-sihteri Lea Karjomaa
Lähetti Kaisa Vuorinen 10.30- 13
Lähetti Ella Uusitalo 10.30-13
Lähetti Helena Sarin tyttö 10.30-13
Lähetti Isabella Salenius 13.15- 18
Lähetti Lubo Vysin 13.15- 18
Lähetti Ivica Gazdovicova 13.15-18
Valokuvaus Maiju Karonen
La 28.7. klo 10 alk
Toimari breefaus klo 9 alk
Eläinlääkäri Terhi Ihalainen
-avustaja ????
Lähtö Ulla Konkarinkoski
D-valvoja Milla Tuominen&
Liikenteen pysäytys Punkalaitumen tien ylitys Ivica Gazdovicova
Liikenteen pysäytys Punkalaitumen tien ylitys
Museon kohdalla Eero Aaronen
Museon kohdalla
Maneesin risteävä liikenne Malle Einaste
Tulospalvelu Pirkko Vainikainen
Tulospalvelu Niina Vasarainen
Tulospalvelu Kirsi Visakoivu
Tulospalvelu Mari Lahti (aikojen vastaanotto)
Kuulutus Antero Salja & Malle Einaste
Kuulutuskaavakkeiden järjestäjä Helena Kivelä
Käsiohjelmien kanssa kertoo yleisölle Deilina Bishop
Lehdistövastaava Sari Torvinen
Estetuomari este Syrjälän rinne 1 Elina Parpala
Piirtäjä este 1 Tuula Haapakoski
Aika este 1 Laura Haapakoski
Aika este 1 Iiris Vaskela
Estetuomari este Biofarmin paalit 2 Ilkka Tonteri
Piirtäjä este 2 Arja Tonteri
Aika este 2 Tuuli Liski
Aika este 2 Kaisa Vuorinen
Estetuomari este Lahma-transin renkaat 3 Karoliina Lund
Piirtäjä este 3 Helena Kaukinen
Aika este 3 Minna Uusitalo
Aika este 3 Eva Sandbäck-Pajunoja
Estetuomari este Villen huolinnan vesi 4 Ari Eriksson
Piirtäjä este 4 Lea Karjomaa
Aika este 4 Ella Uusitalo
Aika este 4 Sanni Vuorinen
ATU vastaava Ritva Mansikkamäki
Estetuomari este OP makasiini 5 Sirpa Lepistö
Piirtäjä este 5 Marko Parpala
Aika este 5 Johanna Uotila
Aika este 5 Eveliina Vaittinen
Estetuomari este Faunattaren silta 6 Merja Olkkonen -Nyman
Piirtäjä este 6 Veera Kähäri
Aika este 6 Isabella Salenius
Aika este 6 Kaisa Närvänen
Esteiden korjausryhmä (mönkkäri+perävaunu) Petteri Keski-Lammi & Lubo Vysin
Valokuvaus Maiju Karonen
Illanvietto klo 19.30/20 alk
Illanvietto
Illanvietto koristelu Anne Liski
Illanvieton seremoniamestari Sari Torvinen
Su 29.7.2012 Tarkkuus
Ratamestari Olavi Vainikainen
Steward Jari Olkkonen
Portti Lea Karjomaa
Rata Ari Eriksson
Rata Tuula Haapakoski
Rata Laura Haapakoski
Rata Sirpa Lepistö
Rata Marko Parpala
Rata Tuuli Liski
Rata Iiris Vaskela
Rata Ella Uusitalo
Kuulutus Malle Heinast & Mari Saari -Kivistö
Tuomari Tuire Suvanto (FIN)
Tuomari Arunas Jurgaitis (LIT)
Sihteeri Elina Parpala
Sponsoreiden vastaanottaja Deilina Bishop
Palkinnot Anne-Mari Vaskela
Palkinnot Deilina Bishop
Vaununmittaus
Vaununmittaus