kilpailut:2006:ll0709

SH-KUMMAJAISET 2006 Lähtölistat

Perjantai 7.7.2006

Urjalan Hevosurheilijat /Hessi-talli, Urjala

Luokka 1 Helppo C:1

/RATA 2

LOPULLISET v. 6.7.2006 klo 8 TERVETULOA

12001 Janette Sinkkonen - Hessin Vahdotar (69)TRS
2 Elisa Relander - Reisu-Oiva (16)MRA
3 Anna Vähä-Herttua - Vapun Aika (48)TARAT
4 Tuija Rosenqvist - Tussarin Luonnos (66)TRS
5 Karoliina Lehto - Ruusperi (63)LR TEAM
6 Heidi Jankola - Mase (36)YR
12457 Terhi Mauriala - Vejarin Vitja (26)VARSA
8 Laura Virtanen - Läikän Muisto (25)HämR
9 Sari Vilenius - Pläsi (17)UrHU
10 Outi Rintala - Siru-Leima (7)SRS
11 Sara Andersson - Kuvastus (47)UrHU
12 Tuija Rosenqvist - Mallimies (65)TRS
134013 Anna Bergström - Hessin Vappu (27)UrHU
14 Martta Elonheimo - Helin Tuisku (64)UrHU
15 Anni Heino - Nelmanni (55)TARAT
16 Heidi Mäkinen - J.R. Petra (41)TT
17 Miia Mänki - Taikajim (49)SIRU
18 Jaana Reunanen - Tytyn Oppari (32)VARSA
143019 Fiona Levonaho -Hessin Vilma UrHu
20 Annika Tienhaara - Justerilla (42)SUORA
21 Saana Hakala - Sirimo (50)SUORA
22 Sari Luoto - Sikurin Saara (14)LR
23 Sanni Airu - Tohtorin Vahto (61)VARSA
24 Susanna Mäkipää - Fusku (74)
151525 Emma Honkamaa - Ralli-Ässä (35)UrHU
26 Oona Paldanius - Wäinö (30)SUORA
27 Krista Virtanen - Satu-Setä (68)K-HR
28 Taru Keinänen - Loiskaus (53)KAKE
29 Ulla Kajander - Hikon Hilarius (12)NuR
30 Elina Iso-Herttua - Herkko Huana (60)TARAT
160031 Ida Honkamaa - Liinun Pisko (34)UrHU
32 Krista Malmi - Nakkerton (38)VARSA
33 Saija Iso-Herttua-Aaltonen-Jäävin Le (59)TARAT
34 Petra Luoto - E.V. Usvan Ritari (3)EVR
35 Hanna Ström - Jamiralli (10)NuR
1645
37 Sanni Airu - Leimu-Ritari (62)VARSA
38 Saana Hakala - Hotko (51)SUORA
39 Katja Virtanen - Hessin Julia (4)KYRAT

C Marita Törnroth M Olli Lahtinen

Luokka 2 Prix de Euro Hunter Helppo B:0 2000

/RATA 1

12301 Simo Levonaho -HoppunenTRS
2 Minttu Oinonen - Viirtori (56)SORARY
3 Soile Rautanen - Alfa Naskali (39)YR
4 Ulla Kajander - Hikon Hilarius (12)NuR
5 Sari Luoto - Sikurin Saara (14)LR
13156 Tiina Hyssänmäki - Taksriki (28)TT
7 Marika Renvall - Arran Aleksi (9)ARRAT
8 Sini Astrén - Vinmar (43)HR
9 Anna Vähä-Herttua - Vapun Aika (48)TARAT
10 Johanna Mäki-Laurila-Tohtorin Vahto (61)VARSA
11 Krista Malmi - Nakkerton (38)VARSA
1410
13 Minna Stolt - Vivalto (46)K-HR
14 Tuija Rosenqvist - Mallimies (65)TRS
15 Taru Keinänen - Loiskaus (53)KAKE
16 Karoliina Lehto - Ruusperi (63)LR TEAM
17 Maija Koivunen - Vempun Leimu (24)SS-92
150018 Anni Heino - Nelmanni (55)TARAT
19 Elina Iso-Herttua - Herkko Huana (60)TARAT
20 Saija Iso-Herttua-Aaltonen-Jäävin Le (59)TARAT
21 Laura Ahtila - Kelmerita (1)SUORA
22 Outi Rintala - Siru-Leima (7)SRS
23 Laura Virtanen - Läikän Muisto (25)HämR
154524 Miia Mänki - Taikajim (49)SIRU
25 Tuija Rosenqvist - Tussarin Luonnos (66)TRS
26 Saana Hakala - Sirimo (50)SUORA
27 Johanna Mäki-Laurila - Leimu-Ritari (62)VARSA
28 Hanne-Leena Tuominen - Pikku-Peto (15)UrHU
163029 Kirsti Lomma - Eternelli (19)TRS
30 Tiina Hyssänmäki - M.H. Unski (29)TT
32 Taru Keinänen - Veksaus (54)KAKE
33 Outi Manninen - Rantalan Severi (45)Krats
34 Karoliina Nieminen - Villi JenkaSRS

C Annemari Pekonen H Sari Leppänen

Luokka 3 Helppo A:1

17401 Tiina Hyssänmäki - Taksriki (28)TT
2 Sini Astrén - Vinmar (43)HR
3 Karoliina Nieminen - Villi JenkaSRS
4 Heidi Andersin - Pirvetti (44)LOR
5 Laura Ahtila - Kelmerita (1)SUORA
6 Taru Keinänen - Veksaus (54)KAKE
18257 Petra Luoto - Lottentotti (57)EVR
8 Kirsti Lomma -Eternelli (19) TRS
9 Tiina Talvitie -Mätky (5 ) YR
10 Tiina Hyssänmäki-M.H.Unski (29) TT
11 Sini Astrén - Wäinö (3o)HR

C Sari Leppänen H Annemari Pekonen

SH-KUMMAJAISET 2006 Lähtölistat

Lauantai 8.7.2006

Urjalan Hevosurheilijat /Hessi-talli, Urjala

Luokka 4 K.N.Special

LOPULLISET v. 6.7.2006 klo 8

        TERVETULOA

Luokka 4 K.N.Special

09001 Kirsi Lindell - Telepatia (58)SUORA
2 Ulla Kajander - Hikon Hilarius (12)NuR
3 Tarja-Tuulikki Lehtonen-Hiijun Helmi (20)KMR
4 Anna Vähä-Herttua - Vapun Aika (48)TARAT
5 Marja-Leena Iven – Ukko-Snelman (73) EQ
09456 Petra Luoto - E.V. Usvan Ritari (3) EVR
7 Hanna Ström - Jamiralli (10)NuR
8 Johanna Pihlaja - Liptonella (31)SUORA
9 Minttu Oinonen - Viirtori (56)SORARY
10Jannica Olonen - Veivin Kemu (13)SUORA
11Anna Bergström - Hessin Vappu (27)UrHU
104012Saana Hakala - Hotko (51)SUORA
13Ilona Kymäläinen - Arran Armaada (11)ARRAT
15Katja Virtanen - Hessin Julia (4)KYRAT
16Senni Jokinen - Arran Aladin (8)ARRAT
17Minne Nyman - Rätvänä (67)Ta No
18Mari Mäntysalmi - Hemmo-Poika (37)VirRat
112519 Heidi Mäkinen - J.R. Petra (41)TT
20Jaana Reunanen - Tytyn Oppari (32)VARSA
21Vivi Myllylä - Pasteri (40)TRS
22Piia Rannikko - Komun Kasperi (52)VARSA
23Soile Rautanen - Alfa Naskali (39)YR
24Sari Luoto - Sikurin Saara (14)LR
121025Annika Tienhaara - Justerilla (42)SUORA
26Outi Rintala - Siru-Leima (7)SRS
27Terhi Mauriala - Vejarin Vitja (26)VARSA
28Kristiina Heimonen – Valosa (75)

C Marita Törnroth M Sari Leppänen H Annemari Pekonen

Luokka 5 A-merkkin kouluohjelma 2006

13101 Sari Luoto - Sikurin Saara (14)LR
2 Outi Manninen - Rantalan Severi (45)Krats
3 Vivi Myllylä - Pasteri (40)TRS
4 Petra Luoto - Lottentotti (57)EVR
5 Annukka Uschanov - Muskamari (18)K-HR

C Annemari Pekonen M Marita Törnroth H Sari Leppänen

ESTERATSASTUS

SH-KUMMAJAISET 2006

LAUANTAI 8.7. n. klo 15

Luokka 6 70 cm 367.1 (A2/A2)

1 Outi Rintala Vasarpoiks SRS
2 Fiona Levonaho 70 Hessin Vilma UrHu
3 Sanni Retva 42 Hohdon Kiri SRS
4 Emmi Talja 37 Kouho HämR
5 Janina Mäkinen 34 Elvud RUSKO
6 Elisa Jokinen 36 Jasperix HämR
7 Jenni Järvinen 33 Huiman Patrilli LR
8 Elisa Relander 41 Reisu-Oiva MRA
9 Anni Heino 27 Nelmanni TARAT
10 Emma Honkamaa 9 Liinun Pisko UrHU
11 Milla Ahonen 35 Vinhake RUSKO
12 Sara Andersson 21 Kuvastus UrHU
13 Kirsi Lindell 31 Telepatia SUORA
14 Johanna Jaakkola 30 Ajatuksen Juoksu POR
15 Paula Suonkanta 46 Helin Tuisku UrHU
16 Jaana Törmä 43 Paunutar PRS
17 Annika Tienhaara 19 Justerilla SUORA
18 Christa Häkkinen 11 Vänni NuR
19 Outi Rintala 29 Siru-Leima SRS
20 Irma Leppäkoski 13 Hesekiel NPR
21 Heidi Mäkinen 18 J.R. Petra TT
22 Janette Sinkkonen 49 Hessin Vahdotar TRS
23 Kristiina Heimonen Valosa

Luokka 7 80 cm AM5, avoin pienhevosille,pienhevosten estemestaruus 2006

n.klo 16.15

1 Sanni Retva 42 Hohdon Kiri SRS
2 Mari Mäntysalmi 16 Hemmo-Poika VirRat
3 Hanna Soisalo 5 Erovuoro PHR
4 Johanna Paulasuo 1 Hessin Vihtori SHaRa
5 Riikka Viljanen 12 Jerilo MRS
6 Ida Kylmänen 4 Ukkosen Poika UrHU
7 Misa Luhanko 6 Vinkan Tähti HeRa
8 Tanja Vihervä 25 Auran Aapeli KuR
9 Jaana Törmä 43 Paunutar PRS
10 Tarja Laine 20 Vinmar KF
11 Monica Salokangas 15 Raja-Hurrikaani PR
12 Christa Häkkinen 11 Vänni NuR
13 Anni Heino 27 Nelmanni TARAT
14 Minna Koukkari 47 Tähti-Jussi PRT
15 Johanna Jaakkola 30 Ajatuksen Juoksu POR

Luokka 8 80 cm AM5

n. klo 17.15

1 Outi Rintala Vasarpoiks SRS
2 Fiona Levonaho Hessin Vilma UrHu
3 Paula Suonkanta 46 Helin Tuisku UrHU
4 Sanna Koukkari 2 Tähti-Hessu PRT
5 Annukka Uschanov 44 Muskamari K-HR
6 Irma Leppäkoski 13 Hesekiel NPR
7 Milla Ahonen 35 Vinhake RUSKO
8 Tanja Vihervä 26 Knuutilan Hertta KuR
9 Emma Honkamaa 10 Ralli-Ässä UrHU
10 Emmi Talja 37 Kouho HämR
11 Jenni Järvinen 33 Huiman Patrilli LR
12 Minttu Oinonen 28 Viirtori SORARY
13 Jaana Reunanen 8 Tytyn Oppari VARSA
14 Elisa Jokinen 36 Jasperix HämR
15 Pasi Peltonen 14 Rantalan Severi Krats
16 Elisa Relander 41 Reisu-Oiva MRA
17 Anna Vähä-Herttua 22 Vapun Aika TARAT
18 Janina Mäkinen 34 Elvud RUSKO
19 Simo Levonaho 38 Hoppunen TRS
20 Johanna Pihlaja 7 Liptonella SUORA
21 Tarja-Tuulikki Lehtonen 45 Hiijun Helmi KMR

Valjakkotarkkuus

n. klo 18.30

2 Leena Vähä-Erkkilä Hessin Vivahde HusR
3 Sanna Järvelä Jatkon Tytteli SRS
4 Tony Andersson Kuvastus UrHu
5 Sari Vilenius Pläsi UrHu
6 Hanne-Leena Tuominen Pikku-Peto UrHu
7 Ulla Kajander Hikon Hilarius NuR
8 Johanna Paulasuo Hessin Vihtori ShaRa
9 Essi Sinikorpi Vinmar
10 Janette Sinkkonen Hessin Vahdotar TRS

SUNNUNTAI 9.7.2006

Luokka 10 80 cm 367.1.

1 Johanna Mäki-Laurila 32 Tohtorin Vahto VARSA
2 Johanna Jaakkola 30 Ajatuksen Juoksu POR
3 Jaana Törmä 43 Paunutar PRS
4 Irma Leppäkoski 13 Hesekiel NPR
5 Anni Heino 27 Nelmanni TARAT
6 Christa Häkkinen 11 Vänni NuR
7 Elisa Jokinen 36 Jasperix HämR
8 Pasi Peltonen 14 Rantalan Severi Krats
9 Jenni Back 23 Vero-Linda AKIRA
10 Janette Sinkkonen 49 Hessin Vahdotar TRS

Luokka 11 85 cm AM5 Pienhevosten estemestaruus 2. osakilpailu

Luokka 12 85 cm AM5

1 Johanna Mäki-Laurila 32 Tohtorin Vahto VARSA
2 Saana Hakala 40 Tiran Sirpukka SUORA
3 Anna Vähä-Herttua 22 Vapun Aika TARAT
4 Elisa Jokinen 36 Jasperix HämR
5 Irma Leppäkoski 13 Hesekiel NPR
6 Piia Rannikko 24 Komun Kasperi VARSA
7 Emmi Talja 37 Kouho HämR
8 Jaana Reunanen 8 Tytyn Oppari VARSA
9 Krista Malmi 17 Nakkerton VARSA
10Simo Levonaho 38 Hoppunen TRS
11Fiona Levonaho 70 Hessin Vilma UrHu
12Laura Ahtila 48 Mantel SUORA
13Sanna Koukkari 2 Tähti-Hessu PRT
14Pasi Peltonen 14 Rantalan Severi Krats
15Saana Hakala 39 Sirimo SUORA
16Jenni Järvinen 33 Huiman Patrilli LR

Luokka 13 95 CM 367.2. SUNNUNTAI 10.7. n. klo 13

1 Minna Koukkari 47 Tähti-Jussi PRT
2 Misa Luhanko 6 Vinkan Tähti HeRa
3 Emmi Talja 37 Kouho HämR
4 Mari Mäntysalmi 16 Hemmo-Poika VirRat
5 Jaana Reunanen 8 Tytyn Oppari VARSA
6 Jenni Järvinen 33 Huiman Patrilli LR
7 Saana Hakala 39 Sirimo SUORA
8 Laura Ahtila 48 Mantel SUORA
9 Sanna Koukkari 2 Tähti-Hessu PRT
10 Krista Malmi 17 Nakkerton VARSA
11 Simo Levonaho 38 Hoppunen TRS
12 Anna Vähä-Herttua 22 Vapun Aika TARAT
13 Fiona Levonaho 70 Hessin Vilma UrHu

Luokka 14 Pukuajo Kur SUNNUNTAI 10.7. n. klo 14

1 Hanna Uosukainen - Rokki-Poju UrHu
2 Essi Sinikorpi - Vinmar
3 Leena Vähä-Erkkilä Hessin vivahde HusR

Tunnelmat ja tulokset www.hessitalli.fi

kilpailut/2006/ll0709.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)