kilpailut:2007:toimarit1307

Toimihenkilöt Kansallinen valjakkoajokilpailu 13.-15.7.2007

  • Kilpailunjohtaja Juha Vilenius
  • Päätuomari Pentti Palvas
  • Koulutuomariston puheenjohtaja Irmeli Palvas
  • Koulutuomari Rosali Kivitie
  • Koulutuomari Marita Törnroth
  • Ratamestari maraton Jyrki Jokela
    • avustaja Pekka Uotila
  • Ratamestari tarkkuus Jyrki Jokela
  • Päästeward Kati Honkanen
  • Kilpailusihteeri Heidi Sinda
  • Kanslia Sanna Mäki-Tuuri & Soila Lehmusvaara
  • Tallivastaava Hanne-Leena Tuominen & Soila Lehmusvaara
  • Tulospalvelu Aarre Vainio
  • Tulospalvelu
  • Tulospalvelu
  • Kuuluttaja Mari Hakala
    • Kuuluttajan apulainen Marika Sandell (pe+ su)
  • Tiedottaja Marjo Kylmänen &Anna Vähäkuopus
  • Palkinnot Juha Vilenius
  • Buffetti Leena Tuominen,Mira Louhe
  • Toimihenkilöruokailu Maija Mansukoski



  • Eläinlääkäri Jaana Eskola
    • Eläinlääkärin avustaja Marika Sandell (la)
  • Kengittäjä
  • Ambulanssi Medihappi Heli Valtanen
  • Liikenteenohjaus Pentti Tuominen
  • Liikenteenohjaus

Perjantai 13.7. klo 10 alk

  • Valjakkotarkastustuomari Päivi Koro
    • -Sihteeri Hanne Rajala
  • Koulusihteeri Tuire Suvanto /Törnroth
  • Koulusihteeri Kirsi Roine /Rosali Kivitie
  • Koulusihteeri Eeva Pajunoja & Anna Bergström /Irmeli Palvas
  • Lähetti Salla Nissi
  • Lähetti Ella Numminen +Juulia Mäkelä
  • Lähetti
  • Vaunun mittaus Juha Vilenius
  • Vaunun mittaus Ilkka Tonteri

Lauantai 14.7. klo 10 alk

* Hevostarkastus klo 8.30 alk Sisäänheittäjä steward Kati Honkanen \

Ell Jaana Eskola -avustaja Marika Sandell

Kuulutus Mari Hakala - avustaja - tiedustelija Ella Nnumminen + Juulia Mäkelä

Lähdön avustajat/ EMIT jakajat Ilpo Kylmänen & Joni Kuusisto

  • Este 1 Syrjälän ? rinne
    • tuomari Hanna Ström?
    • piirtäjä Sara Andersson
    • aika Arja Tonteri
    • aika Ilkka Tonteri
  • Este 2 Silta
    • tuomari Arto Arola
    • piirtäjä Eeva Pajunoja
    • aika Laura Salminen
    • aika
  • Este 3 Fordin mutterit
    • tuomari
    • piirtäjä Teija Kojo
    • aika Kirsi Roine
    • aika Merita Hagrén
  • Este 4 Biofarmin? saareke
    • tuomari Paula Karhu
    • piirtäjä Maija Karhu
    • aika Suvi Karhu
    • aika Anna Bergström
  • Este 5 Mountain Horsen härdelli
    • tuomari Henna Rajala
    • piirtäjä Laura Suolahti
    • aika Seija Kaunisto
    • aika Piia Kaunisto
  • Este 6 Hartwallin vesi
    • tuomari Mari Tamminiemi
    • piirtäjä Minna Tikka
    • aika Merja Suomela
    • aika Lohja

Sunnuntai 15.7. klo 10 alk

  • Tarkkuustuomari Heikki Heiskanen
    • Sihteeri Kirsi Visakoivu
    • LA-tulokset Tiiu Vorne
  • Aika Ari Vähä-Pietilä
  • Aika Sanna Vähä-Pietilä
  • Rata Jyrki Jokela
  • Rata Anna Bergström

* Kanslia lähetti Salla Nissi

Palkintojenjako luokittain
*Rusetit
*Loimet& mitalit Marika Sandell
*Esineet Juha Vilenius & Sanna Vähä-Pietilä

kilpailut/2007/toimarit1307.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)