kilpailut:2009:l309

Show-näyttely su 13.9.2009 klo 10

Tuomari: Taina Tommila

LUOKKA I 1v. HEVOSET Prix de Hessi-talli klo 10.00

1. sh-o. Waldemar Savikko 1558-08 i. Vahto e. Suvi-Tupsu ei. Ville-Vikkelä
es.
kasv. Lauri Lehtiö & Heidi Sinda om. Heidi Sinda

2. pv-o. Zanjas Diablo s. 3.6.2008 i. Dancing spirit e. White Apple ei. Lancing
es. Emmi Lepola
kasv & om. Sari Mansikkamäki

3. sh-t. Hessin Näyttelijä s. 21.4.2008 i. Vahto e. Vinha-Liinu ei Vinha-Muisto
om/es. Soila Lehmusvaara
kasv. Heidi Sinda

4. sh-o. Hessin Nero 1375-08 i. Pikku-Peto e. Hessin Lempi ei. Vahto
es. Kaija Heinijoki
kasv & om. Heidi Sinda

5. sh-o. Hessin Nyytti 1373-08 i. Vahto e. Nyytin Lauha ei. Poika-Siro MYYTÄVÄNÄ
es.Mari Alitalo
kasv & om. Heidi Sinda

6. sh-o. Hessin Nitro 1683-08 i. Vahto e. Nyyti-Neiti ei. Poika-Siro MYYTÄVÄNÄ
es.
kasv & om. Heidi Sinda

7. sh-o. Hessin Nöpi 1374-08 i. Pikku-Peto e. Tummatähti ei. Viltter MYYTÄVÄNÄ
es. Emmi Lepola
kasv & om. Heidi Sinda

8. sh-t. Hessin Neonilla 1684-08 i. Vahto e. Hessin Virpi ei. Pikku-Peto
om/es. Kaisa Helpiö
kasv. Heidi Sinda

9. sph-t. Troijan Suvitähti s. 15.7.2008 i. E.V.Jovankka e. Terisan Tähti ei. Tähti Vokker POISSA
es. Marjaana Touru
kasv. Katja Peldan ja Tomi Pirtinaho om.Konsta ja Mariia Herckman

10. lv-o. Shut the Gate s. 6.5.2008 i. To the Gate e. BWT She ei. Lancon MYYTÄVÄNÄ
kasv/om/es. Laura Mehtonen

11. sh-o. Armastus s. 10.5.2008 i. Hermeli e. Verkun Tyttö ei. Tähti-Vokker
kasv/om/es. Anna Salminen

12. sh-t. Lopetsi s. 8.6.2008 i. Temen Loppi e. Sällin Likka ei. Suikun Sälli POISSA
om/es. Sari Liitiä
kasv. Sari Liitiä

13. sh-o. Mellan Tarina 1108-08 s. 28.4.2008 i. Mellan Vesa e. Basilika ei. Tasatahti
kasv/om/es. Teija Mauri

Klo 11.10 luokan loppukehä + palkitsemiset (kaikki luokkaan osallistuneet)

LUOKKA II 2-3v. HEVOSET Prix de US-rehu klo 11.30


14. til-t. Funny Starlet T07-1043 s. 28.6.2007 i. Dole e. Makedoonia ei. Magdad
om/es. Mia Leskinen
kasv. Ramona Karlsson

15. sh-r. Luhan Veleka s. 2007 i. Liising, e. Husarin-Usva ei. Hilun-Husari
es. Katja Pietilä
kasv. Outi Hännikäinen, om. Mira Bergius

16. sh-o. Hessin Lordi 1671-06 i. Kihin Källi e. Vinha-Liinu ei. Vinha-Muisto
es. Kaija Heinijoki
kasv & om. Heidi Sinda

17. til-r. Lorenzo M s. 4.8 2007 i. tuntematon e. Mei Bloem ei. Tuntematon
kasv/om/es. Pia Vainionpää

18. sh-t. Pilven Lahja s. 2007 i. Pilven Poika e. Jatkon Lahja ei. T.M.Sirelli
om/es. Sanna Mäkinen
kasv. Ville Arkkila

19. sh-o. Hessin Myytti 1538-07 i. Taival e. Nyytin Lauha ei. Poika-Siro
es. Mari Alitalo
kasv & om. Heidi Sinda & Niina Vasarainen

20. sh-o. Hessin Maestro 1537-07 i. Vahto e. Hessin Pedotar ei. Pikku-Peto MYYTÄVÄNÄ
es. Piia Kaunisto
kasv & om. Heidi Sinda

21. sh-t. Hessin Muusa 1166-07 i. Pikku-Peto e. Jeviiritär ei. Jeviiri
es. Leena Rantamäki-Lahtinen
kasv. Heidi Sinda om. Leena Rantamäki-Lahtinen, Urjala

22. sh-o. Loimihaan Sulevi s.3.7.2006 i.A.T.Jesperi e.Tytön Liinu ei.Puhe Luonnos
kasv.Leena Hakala ja Hannu Kalalahti om/es. Silja Koivuaho

23. sh-t. Hessin Lotta 1653-06 i. Vahto e. Palsu ei. Suikku
es.
kasv & om. Heidi Sinda

24. pv-t. Shatina Sang Amor s. 19.06.2007 i. Centimor e. Sangria
es. Emmi Lepola
kasv/om. Tiia Jäsperlä

25. sph-o. Friisin Paletti s. 3.6.2006 i. Ukkosen Poika e. Korven Silhuetti ei. Varjo-Luonnos
es. Silja Koivuaho
kasv. Hanna Kukkola om. Anne Friis

26. sh-t. Koskelan Hippa s. 25.4.2006 i. Pette e. Hildur ei. Hiluri
es. Seija Louko
kasv/om. Johanna Vehmanen

Klo 12.30 luokan loppukehä + palkitsemiset (kaikki luokkaan osallistuneet)

Luokka III 1v. PONIT Prix de Hihtalan kukkakauppa klo 12.50

27. wm-t. Penech Electra s. 26.4.2008 i. Dukeshill Dotcom e. Flydon Eos ei. Flydon Caradoc
es. Marjaana Touru
kasv. B.W.Thompson, GB om. Cloudberry Ponies

28. wm-o. Cloudberry Mahogny s. 11.5.2008 i. Polaris Victor e. Betws Marian ei. Betws Fflach
es. Jenniina Lehtimäki
kasv/om. Cloudberry Ponies

Klo 13.00 luokan loppukehä + palkitsemiset (kaikki luokkaan osallistuneet)

15 MIN TAUKO

Luokka IV 2-3v. PONIT Prix de Northern Sky Miniatures Finland klo 13.20

29. minishe-tamma S.W. All I Want s. 17.3.2007 i. All It Once e. Natasha ei. Herr Valburg
om/es. Arnevi Kittamaa
kasv. Silja Vihavainen, Loppi

30. she-o. Hessin Myrsky T07-1013(shetland) i. Golda Apache e. Hessi-Iida
es. Janika Lönnroth
kasv & om. Heidi Sinda

31. WD-r. S.W.Summer's Dream Prince s. 7.7.2006 i. Delgarth Prince e. Malog Elan ei. Ebbw Victor
es. Pia Kaunisto
kasv. Silja Vihavainen, Loppi om. Leena Vähä-Erkkilä

32. russ-o. Lusty Flax s. 20.06.2006 i. Lustig e. Absurd Asa ei. Isbjörn
es. Emmi Lepola
kasv. Marjukka Kolu om. Anu Laamanen

33. wm-o. Moondelight Caradoc s. 29.8.2006 i. Cascob Silverghost e. Hollybush Camilla ei. Pentyrch Prince Pip
es. Jenniina Lehtimäki
kasv. Ilona Pykäläinen om. Cloudberry Ponies

Klo 13.45 luokan loppukehä + palkitsemiset (kaikki luokkaan osallistuneet)

LUOKKA V MAITOVARSAT Prix de Frisian van Vitikkala klo 14.00

34. sh-t. Hessin Onetti s. 2009 i. Vahto e. Jeviiritär ei. Jeviiri
es. Emmi Lepola + emä Mari Hakala
kasv & om. Heidi Sinda

35. sh-t. Hessin Odessa s. 2009 i. Musta Magia e. Nyytin Lauha ei. Poika-Siro
es. Mira Hiltunen + emä Leena Rantamäki-Lahtinen
kasv. Heidi Sinda om. Mira Hiltunen

36. sh-t. Hessin Operetti s. 2009 i. Musta Magia e. Tummatähti ei. Viltter
es. + emä Anna Salminen
kasv & om. Heidi Sinda

37. pv-t. Shatina de Sancilla s. 2009 i. Duendecillo P e. Sangria
es. Päivi Valtonen
kasv/om. Tiia Jäsperlä ja Kirsi Siivonen

Klo 14.20 luokan loppukehä + palkitsemiset (kaikki luokkaan osallistuneet)

VI HEVOSTAMMAT Prix de US-rehu klo 14.35

38. lv-t. Liv's Legend s. 19.6.2000 i. New Legend e. Liv's Excellent Gift ei. Mill Pond
kasv/om/es. Laura Mehtonen

39. pv-t. Sangria s. 1989
es. Päivi Valtonen
om. Tiia Jäsperlä ja Kirsi Siivonen

40. sph-t. Pipariina s. 1999 i. Piston Varjo e. Minttiina ei. Lataus
es. Emmi Hakolahti
kasv/om. Sirpa Lipponen

41. sh-t. Tessarossa s. 3.6.1998 i. Turo e. Mimosa ei. Tosi-Pinko
om/es. Susan Tekari
kasv. Mäki-Tulokas Isto ja Mervi, Forssa

42. sh-t. Hessin Virpi 1706-03 i. Pikku-Peto e. Virma ei. Hula
es. Pirjo Reunanen
kasv. Heidi Sinda om. Mari Tamminiemi, Lohja

43. sh-t. T.M. Titanikki i. V.L. Titan e. Hilun-Hippu ei. Hiluri
es.
kasv. Toivo Moilanen om. Kati Juvonen

44. sh-t. Nyyti-Neiti 1075-96 i. Poika-Siro e. Nyyti S.K ei. Luonnos MYYTÄVÄNÄ
es.
kasv. Seppo Murto om. Heidi Sinda

45. sh-t. Jailiina s. 6.4.2003 i. Jaanen Suikku e. Patliina ei. Patrik
om/es. Kukka-Maaria Varila
kasv. Miettinen Pekka & Päivi

46. x-t. Pinewood Salem Alekum s. 17.06.2001 i. Zinntaler BDR x e. Samantha II ox ei. Zodiak SE
es. Emmi Lepola
kasv. Pinewood Stables Oy om. Minna Lepola

47. tori-t. Hesti s. 01.06.2001 i. Hertsog e. Ullamari ei. Usin
om/es. Minna Virtanen
kasv. Juhan Änilane, Viro

Klo 15.25 luokan loppukehä + palkitsemiset (kaikki luokkaan osallistuneet)

Luokka VII PONITAMMAT Prix de Northern Sky Miniatures Finland klo 15.40

48. SRP-tamma A.T. Gamilah s. 18.5.2005 i. Shalomon OX e. V.K. Granada ei. Plovvangs Prix
om/es. Tuike Ekroos
kasv. Anna Toikkanen, AT Arabians

49. wm-t. Stella Elona P92-1595 i. Garbo Elmebjerg e. Stella ei. Nilo Rasken
es. Janika Lönnroth
kasv. Ninna Callisen om. Heidi Sinda

50. wm-t. Wikners Celina s. 12.6.1998 i. Dyfrdwy Stardust e. Arlwydd Celeste ei. Hollybush Jester
es. Jenniina Lehtimäki
kasv. Annukka Larvio - Wikner om. Cloudberry Ponies

Klo 15.55 luokan loppukehä + palkitsemiset (kaikki luokkaan osallistuneet)

Luokka VIII RUUNAT Prix de Frisian van Vitikkala (sekä hevoset että ponit) klo 16.05

51. rp-r. Nagano s. 10.1.1997 GER i. Nobelchamp e. Piroschka ei. Galan es. Melina Mukola
kasv Paul Ursula om. Pia Nevalainen

52. til-r. Leonardo Di Caprio II s. 2001
es. Emmi Hakolahti om. Sirpa Hakolahti

53. sh-r. Vilin Poika s. 24.5.1998 i. Vieterin Vilinä e. Suikula ei. Suikku
om/es. Kirsi Roine
kasv. Jussi ja Sari Lääti

Klo 16.20 luokan loppukehä + palkitsemiset (kaikki luokkaan osallistuneet)

BIS-kehä alkaa noin klo. 16.30

PÄIVÄKARSINAT
1. Mehtonen
2. Mehtonen tamma
3.
4.
5.
6.

kilpailut/2009/l309.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)