Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Seuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2009:ll0905 [30/04/09 09:13:05] – luotu oiv | kilpailut:2009:ll0905 [06/05/14 15:32:21] (nykyinen) – ulkoinen muokkaus 127.0.0.1 | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ======= Show näyttely 9.5.2009 Hessi-Talli Urjala ======= | ||
+ | |||
+ | Tervetuloa Urjalankylään!\\ | ||
+ | |||
+ | Paikoitus maneesin ympäristössä sekä manessin ja talon välissä\\ | ||
+ | Näyttely kolmiolla ns. valjakkokentällä (104*42m), kentän takan odotusalue\\ | ||
+ | Hevoset tulevat yksiköarvostelun jälkeen vielä yhtenä ryhmänä kehään\\ | ||
+ | |||
+ | Valjakkokentän vieressä ns. ratsastukentällä iso (40*60 m) verryttelyalue.\\ | ||
+ | |||
+ | **Huom hevosnumerot alkavat 100sta!**\\ | ||
+ | Jos omistat hevosnumeorn voit toki suitsissa käyttää omaakin, mutta numeron saat myös kilpailukansliasta, | ||
+ | |||
+ | Muistathan palautaa numeron näyttelyn päätyttyä.\\ | ||
+ | |||
+ | Antoisaa näyttelypäivää UrHu& | ||
+ | P.S. Paikalla monipuolinen buffetti, josta patonkeja, salaatteja sekä herkullisia vohveleita.\\ | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | Tuomari Johanna Kyrö\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | ===== lk I 1v. hevoset klo 11.00 ===== | ||
+ | |||
+ | 101. **Zanjas Diablo** | ||
+ | i. Dancing Spirit e. ei. Lansing\\ | ||
+ | om. Sari Mansikkamäki | ||
+ | \\ | ||
+ | 102. **Tukkilan Esteri**, sh-tamma s.2008 Outi Tukkila\\ | ||
+ | i. E.V. Jasperin Lento e. Portteriina ei. Portteri\\ | ||
+ | om. Riina Markkola es. Silja Markkola\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 103. **Hessin Näyttelijätär**, | ||
+ | i. Vahto e. Vinha-Liinu ei. Vinha-Muisto\\ | ||
+ | om+es. Soila Lehmusvaara\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 104. **Hessin Nero**, sh-ori s.2008 Heidi Sinda\\ | ||
+ | i. Pikku-Peto e. Hessin Lempi ei. Vahto\\ | ||
+ | om. Heidi Sinda es. Emmi Lepola\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 105. **Teerisalon Felicia**, sh-tamma s.2.7.2008 Sanna Järvelä\\ | ||
+ | i. E.V.Jovankka e. Postin-Heili ei. Postin-Kuva\\ | ||
+ | om.+es. Sanna Heikkilä\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 106. **Hessin Nyytti**, sh-ori s.2008 Heidi Sinda\\ | ||
+ | i. Vahto e. Nyytin Lauha ei. Poika-Siro\\ | ||
+ | om. Heidi Sinda es. Mari Alitalo\\ | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | 107. **Hessin Nitro**, sh-ori s.2008 Heidi Sinda\\ | ||
+ | i. Vahto e. Nyyti-Neiti ei. Poika-Siro\\ | ||
+ | om. Heidi Sinda es. Milla Leikkilä\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 108. **Hessin Neonilla**, sh-tamma s.30.6.2008 Heidi Sinda\\ | ||
+ | i. Vahto e. Hessin Virpi ei. Pikku-Peto\\ | ||
+ | om.+es. Kaisa Helpiö\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 109. **Hessin Nöpi**, sh-ori s.2008 Heidi Sinda\\ | ||
+ | i. Pikku-Peto e. Tummatähti ei. Viltter\\ | ||
+ | om. Heidi Sinda es. Emmi Lepola\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 110. **S.Waldemar**, | ||
+ | i. Vahto e. Suvi-Tupsu ei. Ville-Vikkelä\\ | ||
+ | om. Heidi Sinda es.Mari Alitalo\\ | ||
+ | |||
+ | ===== lk II 2-3v. hevoset n. klo 11.55 ===== | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 111. **Satujen Taika**, sh-tamma s.4.5.2007 Satu Rantala ja Satu Hukkanen\\ | ||
+ | i. Ilo-Ilmari e. Suvi Lilla ei. Tinuri\\ | ||
+ | om+es. Satu Rantala\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 112. **Hessin Myytti**, sh-ori s.2007 Heidi Sinda\\ | ||
+ | i. Taival e. Nyytin Lauha ei. Poika -Siro\\ | ||
+ | om. Heidi Sinda ja Niina Vasarainen es. Niina Vasarainen\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 113. **Hessin Maestro**, sh-ori s.2007 Heidi Sinda\\ | ||
+ | i. Vahto e. Hessin Pedotar ei. Vahto\\ | ||
+ | om. Heidi Sinda es. Leena Vähä-Erkkilä\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 114. **Pirveliina**, | ||
+ | i. Pirvetti e. Tuli-Venla ei. Vinkaus\\ | ||
+ | om. + es. Terhi Mauriala\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 115. **Hessin Muusa**, sh-tamma s.2007 Heidi Sinda\\ | ||
+ | i. Pikku-Peto e. Jeviiritär ei. Jeviiri\\ | ||
+ | om. Leena Rantamäki-Lahtinen es. Emmi Lepola\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 116. **Khimaira X**, angloarabi-tamma s.22.5.2007\\ | ||
+ | i. El Fuego ox e. Chynna xx ei.Golden Heights xx\\ | ||
+ | om.+es. Eine Rekola \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 117. **Da Vinzi**, FWB -ori s. 2007 Sanna Havanko\\ | ||
+ | i.Del Montino e. ei.Royal Olympic\\ | ||
+ | kasv | ||
+ | \\ | ||
+ | 118. **Walnut Dream**, pv-tamma s.2006 Marja-Leena Jukka& | ||
+ | i. Waltzman e. Hazel Dream ei. Silver Dream\\ | ||
+ | om. Marja-Leena Jukka ja Katja Aalto es. Emmi Lepola\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 119. **Hessin Lordi**, sh-ori s.2006 Heidi Sinda\\ | ||
+ | i. Kihin Källi e. Vinha-Liinu ei. Vinha-Muisto\\ | ||
+ | om. Heidi Sinda es. Marko Särmäharju\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | |||
+ | 120. **Shatina Sang Amor** tilastotamma s. 2007\\ | ||
+ | i.Centimor e. Sangria ei. -\\ | ||
+ | kasv & om Tiia Jäsperlä esitt. Patrik Andersin\\ | ||
+ | |||
+ | 121. **Salmiakki Poika** sh-ori s. 2006 \\ | ||
+ | i. Onnipoika e. A.T. Pikku-Laku ei. Jessimo\\ | ||
+ | kasv. Johanna Pelli om. Pirja Sulkumäki esitt.Emmi Lepola\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | ===== lk III 1v. ponit n. klo 12.50 ===== | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | 122. **Fantas Dancing Queen**, mini shetl. tamma s. 3.4.08 Erika Pihlajamaa\\ | ||
+ | i. All At Once e. Birchwood Small Wonder ei. Little Jo of Greenmeadows\\ | ||
+ | om.+es. Marjo Kankainen\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 123. **Black Cowboy**, shetl.-ori s.19.4.2008 Annika ja Janika Karjainen\\ | ||
+ | i. Bolero v. Spuitjesdom e. Lovely-Girl v. h. Stalletje ei. Edwin v. h. Stalletje\\ | ||
+ | om. Annika ja Janika Karjainen es. Annika Karjainen\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 124. **Cloudberry Act of War**, nf-ori s.20.6.2008 Noora Mäkinen\\ | ||
+ | i. Stackarps Pioneer e. Kaskenpään Anastasia ei. Kotimäen Menuett My Life\\ | ||
+ | om. Mira Kivistö es. Teijo Kivistö\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | ===== lk IV 2-3v. ponit n. klo 13.10 ===== | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 125. **Humledals Shanahan**, shetl.-ruuna s. 14.5.2006 SWE\\ | ||
+ | i. Humledals Tie Domi e. Furunäs Paulette ei. Rosafir of Transy\\ | ||
+ | om+es. Heidi Mäensivu\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 126. **My Quercus**, nf-ori s.4.5.2006 Arnevi Kittamaa\\ | ||
+ | i. Snowberry Midas e. Lucky Lips ei. Silverlea Snowstorm\\ | ||
+ | om. Katri Suomi ja Mika Saari es. Katri Suomi\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 127. **S.W. Summer Dream Prince**, WD-ruuna s.7.7.2006 Silja Vihavainen\\ | ||
+ | i. Delgarth Prince e. Melog Elan ei. Ebbw Victor\\ | ||
+ | om+es. Leena Vähä-Erkkilä\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 128. **Lusty Flax**, russ-ori s.2006 Marjatta Kolu\\ | ||
+ | i. Lustig e. Absurd Asa ei. Isbjörn\\ | ||
+ | om. Anu Laamanen es. Emmi Lepola\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 129. **Renella Gold**, wpb-tamma s.2006 Paula Viita\\ | ||
+ | i. Kotimäen Regent e. Ramona IV ei. Mangold\\ | ||
+ | om. + es. Paula Viita\\ | ||
+ | |||
+ | ===== tauko ===== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ===== lk V hevostammat n. klo 14.00 ===== | ||
+ | |||
+ | 130. **Belanca**, | ||
+ | i. Bake fra Hynsteblom e. Beluura ei. -ei tiedossa-\\ | ||
+ | om + es. Jonna Harjunen\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 131. **Musketti**, | ||
+ | i. Tussari e. Helan Hoppu ei. Jeppo\\ | ||
+ | om + es. Marja Salonen\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 132. **Vantasiina**, | ||
+ | i. Vahto e. Kelmiina ei. Kelmi\\ | ||
+ | om. Hilja Markkola es. Silja Markkola \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 133. **Tatariina**, | ||
+ | i. Tataari e. Nössi ei. K. K. Kössi\\ | ||
+ | om. + es. Minna Harakka\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 134. **Pinewood Salem Alekum**, angloarabi-tamma s.17.6.2001 Pinewood Stable\\ | ||
+ | i. Zinntaler XX e. Samantha II ox ei. Zodiak ox\\ | ||
+ | om. Minna Lepola es. Emmi Lepola\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 135. **Illuusia**, | ||
+ | i. Turtuma e. Ruusuviiri ei. Jeviiri\\ | ||
+ | om. + es. Leena Paija\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 136. **Fella**, tilasto-tamma s.15.6.2000 Eesti\\ | ||
+ | i. Fuks e. Helli ei. Hermes\\ | ||
+ | om. Mira ja Teijo Kivistö | ||
+ | \\ | ||
+ | 137. **Tessarossa**, | ||
+ | i. Turo e. Mimosa ei. Tosi-Pinko \\ | ||
+ | om. Susan Tekari es. Laura Tekari\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 138. **Arami**, sh-tamma s.8.6.1997 Riitta Kynäkoski\\ | ||
+ | i. Arafat e. Sade-Tyttö ei Mikker\\ | ||
+ | Om. Johanna Vehmanen es. Johanna Isoaho\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 139. **Puri**, sh-tamma s.13.7.1984 Valtion Hevosjalostuslaitos\\ | ||
+ | i. Hiluri e. Uru ei. Uskoton\\ | ||
+ | om. Sanna Heikkilä es. Sara Heikkilä \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 140. **Nyyti-Neiti**, | ||
+ | i. Poika-Siro e. Nyyti S.K. ei. Luonnos\\ | ||
+ | om. Heidi Sinda es. \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | ===== lk VI ponitammat n. klo 14.50 ===== | ||
+ | |||
+ | 141. **Kaunisrannan Felizia**, shetl-tamma s.15.5.2005 Satu Mattila\\ | ||
+ | i. Londböle Baron e. Ulverscroft Norlanda ei. Riccalton Sportsman\\ | ||
+ | om. Nina Malmberg es. Virpi Aaltonen\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 142. **Vilppulan Daisy**, russ-tamma s.28.6.2004 Leila Vilppula\\ | ||
+ | i. Furir e. Ein Sindy ei. Windy\\ | ||
+ | om. Kaisa, Katri ja Kristiina Suomi es. Elli Marttila\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 143. **Ylva**, shetl.-tamma s.26.5.2002SWE\\ | ||
+ | i. Kölnäs Camillo e. Minna ei. Äppelbo Findus\\ | ||
+ | om. Joni ja Julia Yli-Parri es. Minna Harakka\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 144. **Derwen Gwawr**, WD-tamma s.1995GB\\ | ||
+ | i. Derwen Duke of York e. Derwen Groten Wreiddiol ei. Derwen Llwynog\\ | ||
+ | om. + es. Paula Viita\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 145. **Stella Elona**, wm-tamma s.22.5.1992 DK \\ | ||
+ | i. Garbo Elmedjerd e. Stella ei. Nilo Rasken\\ | ||
+ | om. Heidi Sinda es. Janika Lönnroth\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | |||
+ | 146. **Petra**, shetl.-tamma s.1984DK\\ | ||
+ | suku tuntematon\\ | ||
+ | om. Nina Mickelsson es. Nea Mickelsson\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 147. **Zodina**, arabi-rist.-tamma s.1.4.1995 Hiekkapuhallusliike Vesa Siik ky\\ | ||
+ | i.Zodiak e. Hatting Diana ei. Trefaes Son\\ | ||
+ | om. Nina Mickelsson es. Tiina vuori\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | |||
+ | ===== lk VII hevosruunat ja –oriit n. klo 15.20 ===== | ||
+ | |||
+ | 148. **Holm Paavi**, sh-ruuna s.26.6.2003 Maatalousyhtymä Saarikankaan Tila\\ | ||
+ | i. Lento-Paavi e. Suvi-Ulpu ei. Pelimies\\ | ||
+ | om + es. Minna Karjainen\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 149. **Vilin Poika**, sh-ruuna s.24.5.1998 Sari ja Jussi Lääti\\ | ||
+ | i. Vieterin Vilinä e. Suikula ei. Suikku\\ | ||
+ | om. + es. Kirsi Roine\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 150. **Gransvarten**, | ||
+ | i. Arasvarten e. Granblåsa ei.\\ | ||
+ | om. Siru Marttila es. Teijo Kivistö\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | ===== lk VIII poniruunat ja –oriit n. klo 15.40 ===== | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 151. **Snowberry Nestor**, nf-ruuna s.4.5.1997 Roope Luste-Rautio\\ | ||
+ | i. Marttilan Rupert e. Korholan Lumimarja ei. Silverlea Snowstorm\\ | ||
+ | om.+es. Henna Ikonen\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 152. **Anna´s Hero**, shetl.-ori s.2005 Anna Lindberg\\ | ||
+ | i. Londböle Baron e. V. V. Hepter ei. Sinjeur v. d. Amstelhof\\ | ||
+ | om. Wilhelmiina Keränen | ||
+ | \\ | ||
+ | 153. **C´s Hamlet**, nf-ruuna s.21.5.1997 Raija Tyni\\ | ||
+ | i. Henry Jeremiah e. Rolökke Cinderella ei. Peveril Probus\\ | ||
+ | om.+es. Henna Ikonen\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | ===== BIS-kehä alkaa noin 16.00 ===== | ||
+ | |||
+ | BIS -kehään jatkavat luokkavoittajat sekä luokissaan I palkinnolla palkitut hevoset ja ponit.\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokkien alkamisajankohdat ovat viitteellisiä, | ||
+ | \\ | ||
+ | Mahdolliset poisjäännit nopeuttavat aikataulua.\\ | ||