kilpailut:2009:tulokset2803

Tulokset KOULUKISAT LA 28.3.2009

Harrastemestaruusluokat

Luokka 2 Raviohjelma avoin kaikille/ samalla (harrastemestaruus –juniorit) sekä (harrastemestaruus –seniorit)

1. Laura Kangasmäki - Hessin Lordi TaRi 138+149 = 287 p 68,33%
2. Kaisa Närvänen - Kultatikari UrHu 132+ 147 p = 279 p 66,43%
3. Heidi Mattila - E.T. Hennet SiRu 128+150 = 278 p 66,19 %
4. Maiju Karonen - Stella Elone UrHu 127+ 150 = 277 p 65,95%

5. Emmi Lepola - Hessin Jeviiri UrHu 129+ 140 = 269p 64,05 %
6. Riikka Närvänen - Pläsi (JHM) 131+137 = 268p 63,80 %
7. Merita Hagrén - Jorik van´t Wyldepaed UrHu 124 + 129= 263 p 62,19 %
8. Laura Kangasmäki -Sicco Sil TaRi 124+ 135 = 259 p 61,66%
9. Piia Kaunisto - Hessin Pedotar UrHu 123+ 134 =257 p 61,19%
10. Ingrid Öhberg - Hessin Lotta IUR 121+ 128 = 249 p 59,29 %
11. Peppiina Inervo - Nala TRS 119 + 130 = 249 p 59,29%
12. Meeri Tolonen - Jeviiritär UrHu 116+ 133 = 249 p 59,29 %
13. Heidi Huuska - Winter`s Eddy PirHu 114 + 116 = 230 p 54,76 %

Luokka 3 Helppo C:1 2000 (seuramestaruus 1993 tai myöhemmin syntyneille)
C H yht. %

1. Anne Määttänen – Lillin Likka UrHu 126 127 253 63,25
2. Paula Viita – Derwen Gwawr UrHu 131 118 249 62,25
3. Janika Lönnroth – Stella Elona UrHu 123 122 245 61,25
4. Miia Rämö – Parmantico NLD 126 117 243 60,75

5. Piia Salminen – Zagi TRS 124 116 240 60,00
6. Ulla Uusitalo – Brännhults Charm TRS 133 116 239 59,80
7. Sanna Mäkinen – Usvan Ronja UrHu 121 115 236 59,00
7. Ingrid Öhberg – Greta Garbo IUR 120 116 236 59,00
7. Ira Oksanen – Peacock TRS 119 117 236 59,00
7. Elisa Relander – Uku MRA 117 119 236 59,00
11. Anette Sulander – Donegan 119 116 235 58,75
12. Heidi Mattila - E.T. Hennet SiRu 120 114 234 58,50
13. Melina Moukola – Epona UrHu 114 116 230 57,50
14. Kirsi Piispanen – Tytön Ihme VesRa 114 109 223 55,75
15. Niina Koskinen – Coctail S 110 111 221 55,25
16. Eve Nummela – Vinha-Liinu UrHU 114 103 217 54,25
17.Peppiina Inervo – Nala TRS 105 105 210 52,50

C Saana Hakala H Anna Bergström

Luokka 4 K.N.Special (seuranmestaruus –yli 16-vuotiaat ja seniorit/1992 ja aikaisemmin syntyneet)

1. Merita Haggren - Coen D UrHu (SM) 174+ 152 = 326 p 67,92%
2. Paula Viita - Derwen Gwawr GB UrHu (SM) 158 +148 = 306 p 63,75%
3. Elina Virtanen - Jorik M KrT 164+138 = 302 p 62,92%
4. Anne Määttänen - Viljanen UrHu (SM) 150+ 152 = 302 p 62,92%

5. Sanna Lahti - Tytön Ihme SuoRa 155+ 144 = 299 p 62,29%
6. Minna Kiuru - Mäntymäen Patu UrHu (SM) 142+140 = 282 p 58,75%
7. Elisa Relander - Reisu-Oiva MRA 135+145= 280 p 58,33%
8. Ulla Uusitalo - Brännhults Charm TRS 139+137 = 276p 57,50%
9. Sanna Mäkinen - Usvan Ronja UrHu (SM) 133+ 138 = 271 p 56,46%
10. Juulia Mäkelä - Pin Rock'S Highland Queen UrHu (SM) 134+ 134= 268 p 55,83%
11. Miia Rämö - Parmantico NLD TaRat 132+ 129 = 261 p 54,38 %
12. Niina Koskinen - Coctail S 126+ 124 = 250 p 52,08 %
13. Annukka Aalto - Gina YR kesk

C = Saana Hakala
H = Anna Begrström

UrHu mestaruudet kouluratsastus 2009

Harrastemestaruus koulu 2009

1. Kaisa Närvänen -Kultatikari
2. Emmi Lepola- Hessin Jeviiri
3. Merita Hagren- Jorik van`t Wyldepaed

Seuranmestaruus koulu/juniorit 2009

1. Janika Lönnroth -Stella Elona
2. Melina Moukola -Epona
3. Eve Nummela -Vinha-Liinu

Seuranmestaruus koulu 2009

1. Merita Hagren -Coen D
2. Paula Viita -Derwen Gwawr
3. Anne Määttänen -Viljanen

kilpailut/2009/tulokset2803.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)