Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2011:tulokset0805 [08/05/11 08:52:04] – heidi | kilpailut:2011:tulokset0805 [06/05/14 15:32:22] (nykyinen) – ulkoinen muokkaus 127.0.0.1 | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ====== Tulokset Show-näyttely su 8.5.2011 ====== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Tuomari Marianna Paavolainen\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 1 Varsat (1-2 vuotiaat)\\ | ||
+ | 101. 1. Savelan Pusitotäti\\ | ||
+ | 110. 2. Cannas`s Brownie I p\\ | ||
+ | 102. 3. Hessin Odessa II p\\ | ||
+ | 109. 4. Valman Valtti II p\\ | ||
+ | 105. 5. Hessin Paronitar II p**\\ | ||
+ | muut\\ | ||
+ | 106. Canna`s Bosco II p\\ | ||
+ | 108. Hessin Patruuna II p\\ | ||
+ | 107. Mustasumu III p\\ | ||
+ | 104. Loimihaan Helga III p hyvät tyypit, hiemna lyhyt kaula, kevyt avorunko, luisu lautanen, lihasköyhä ylälinja, kiverä kinner, matkaavoittava käynti, mutta melko tahdikas ja irtonainen ravi, mutta voimaton. Hieman turhan kevyessä kunnossa\\ | ||
+ | 103. Kallanmaan Alexandra\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 2 Ponit (tammat ja oriit)**\\ | ||
+ | |||
+ | **1. 201. t. Ylva I p (palkittiin myös luokan parhaan tamman pokaalilla)\\ | ||
+ | 2.212. o. Cefncoch Deio II p (palkittiin myös luokan parhaan orin pokaalilla)**\\ | ||
+ | 3. 202.Rivona II p\\ | ||
+ | 4. 203. Tempelisa Lady Calista II p\\ | ||
+ | 5. 211. Lorentzo III p\\ | ||
+ | |||
+ | **Luokka 3 Suomenhevoset (tammat ja oriit)\\ | ||
+ | 1. t.Lillin Likka I p (palkittiin myös luokan parhaan tamman pokaalilla)\\ | ||
+ | 2. t.Kihin Veera I p\\ | ||
+ | 3. o.Waldemar Savikko II p (palkittiin myös luokan parhaan orin pokaalilla)\\ | ||
+ | 4. t. Bellaroosa II p\\ | ||
+ | 5. o Hessin Nyytti II p**\\ | ||
+ | 6. Liinakon Velho IIp\\ | ||
+ | |||
+ | **Luokka 4 Muut rodut (tammat ja oriit)\\ | ||
+ | 1.411. o.Rinde Jerven I p (norjan kylmäverinen) (palkittiin myös luokan parhaan orin pokaalilla)\\ | ||
+ | 2. 412. Lord Malcom II p (irish cob/tinker) **\\ | ||
+ | 3. 401. Dimma II p (palkittiin myös luokan parhaan tamman pokaalilla)\\ | ||
+ | 4. 402. Princess Arabella II p\\ | ||
+ | |||
+ | ** Luokka 5 ruunat\\ | ||
+ | 1. 509. Bombastisk Foss (norjanvuonohevonen) I p\\ | ||
+ | 2. 502. My Cuercus (NF) I p\\ | ||
+ | 3. 506. Saldo (tilasto) I p**\\ | ||
+ | 4. 314. Hiiden Linkman (sh) II p\\ | ||
+ | 5. 508. Kill Bill (Eestin raskas vetohevonen) II p\\ | ||
+ | 6. 507. Goldencoast Boggart (Welsh, sektio A (Mountain)) II p\\ | ||