Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2013:131703 [11/03/13 22:08:31] – heidi | kilpailut:2013:131703 [06/05/14 15:32:21] (nykyinen) – ulkoinen muokkaus 127.0.0.1 | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ====== VALJAKKOTARKKUUS - kilpailuharjoitus SU 17.3. - KEILAKUNKKU Cup 2 ====== | ||
+ | **Huom\\ | ||
+ | Keilakunkku 2:sessa turvallisuuden takia LAUKKAAMINEN ON KIELLETTY, myös uusinnassa yli 10 sekunnin laukkaaminen aiheuttaa hylkäämisen ja yli 3 sekunnin laukkaamisesta tulee virhe sekuntteja**\\ | ||
+ | |||
+ | Klo 10 alk\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 1 Prix de Ideal Harness, samalla KEILAKUNKKU | ||
+ | 1. Tove Söderholm/ | ||
+ | 2. Heidi Sinda/Mira Hiltunen -Hessin Odessa 125 cm (KK)\\ | ||
+ | 3. Kirsi Seppälä/ | ||
+ | 4. Wilma Karhusaare/ Aino Tuomainen - Hessin Lilli JRS (125 cm)\\ | ||
+ | 5. Emmi Lepola/ | ||
+ | 6. Heidi Sinda /Lea Karjomaa -Savelan Puistotäti -09 UrHu (125 cm) (KK)\\ | ||
+ | 7. Päivi Valtonen - Kotimäen Tigeress 110 cm (KK)\\ | ||
+ | 8. Laura Rinne/Ida Kallioinen - Stonecastle' | ||
+ | 9. Laura Haapakoski -Hessin Myrsky -07 UrHu (110 cm) (KK)\\ | ||
+ | 10. Heidi Sinda/ | ||
+ | 11. Kirsi Seppälä - Nummen Yrjänä (100 cm)\\ | ||
+ | 12. Eveliina Vaittinen/ | ||
+ | 13. Henri Rinne/Laura Rinne - Eolina 110 cm\\ | ||
+ | 14. Päivi Valtonen/ | ||
+ | 15. Heidi Sinda - Hessin Muusa UrHu (140 cm) (KK)\\ | ||
+ | 16. Anna Kalliosaari - Jinke van Toarp (135 cm)\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 2 Prix de Mountain Horse, samalla KEILAKUNKKU | ||
+ | 1. Päivi Valtonen/ | ||
+ | 2. Henri Rinne/Laura Rinne - Eolina 110 cm (KK)\\ | ||
+ | 3. Susan Suomi / Zyrlex | ||
+ | 4. Marjo Tuomisto - Birchhill Islay Rhum 108 SH (KK)\\ | ||
+ | 5. Kirsi Seppälä - Nummen Yrjänä (100 cm) (KK)\\ | ||
+ | 6. Jenna Rissanen -Friisin Paletti(125 cm) UrHu (KK)\\ | ||
+ | 7. Eija Hietanen / Tiina Vesaniemi -Turo-Teilori (125 cm) (KK)\\ | ||
+ | 8. Päivi Valtonen/ | ||
+ | 9. Heidi Sinda/ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 3 Prix de Fleck, samalla KEILAKUNKKU | ||
+ | 1. Heidi Sinda/ | ||
+ | 2. Eveliina Vaittinen/ | ||
+ | 3. Susan Suomi / Zyrlex SFHY 110cm KK\\ | ||
+ | 4. Satu Valkas/ Jenita Henni - Damon BWKR 94 cm\\ | ||
+ | 5. Laura Rinne - Niemenpellon Mimosa URaT 110 cm\\ | ||
+ | 6. Laura Haapakoski -Hessin Myrsky -07 UrHu (110 cm) (KK)\\ | ||
+ | 7. Emmi Lepola - Hessin Nitro (125 cm) \\ | ||
+ | 8. Kaisa Kataja/ | ||
+ | 9. Tuuli Liski -Nikolai UrHu (125 cm) (KK)\\ | ||
+ | 10. Wilma Karhusaari/ Aino Tuomainen - Hessin Lilli JRS (125 cm) (KK)\\ | ||
+ | 11. Miikka Honkonen - Friisin Paletti 125 cm UrHu (KK)\\ | ||
+ | 12. Matti Lahtinen - Shea's Quinlan (125 cm) \\ | ||
+ | 13. Kirsi Visakoivu / Eva Sandbäck - Pikku-Epeli (125 cm) UrHu\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 4 Prix de Velj Wahlsten, samalla | ||
+ | 1. Heidi Sinda/ Annika Tanskanen -Bajarz UrHu (125 cm) (KK)\\ | ||
+ | 2. Eija Hietanen / Tiina Vesaniemi -Turo-Teilori (125 cm) (KK)\\ | ||
+ | 3. Kirsi Visakoivu / Eva Sandbäck - Pikku-Epeli (125 cm) UrHu (KK)\\ | ||
+ | 4. Matti Lahtinen/ | ||
+ | 5. Pekka Pusa / Kaija Hyvönen -Vinha-Linu (125 cm) TRS (KK)\\ | ||
+ | 6. Emmi Lepola - Hessin Nöpi 125 cm (KK)\\ | ||
+ | 7. Laura Rinne - Niemenpellon Mimosa 110 cm (KK)\\ | ||
+ | 8. Satu Valkas/ Jenita Henni -Damon BWKR 94 cm (KK)\\ | ||
+ | 9. Heidi Sinda/ | ||
+ | 10. Laura Rinne/Henri Rinne - Stonecastle' | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | |||
+ | **Kilpailua seuraa NUOREN HEVOSTEN HARJOITUS n. klo 14**\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | |||
+ | **Harjoitus 1 | ||
+ | avoin 2009 ja nuoremmille hevosille/ | ||
+ | ( + 40 cm)**\\ | ||
+ | Eija Hietanen -Lakupeikko synt 2010\\ | ||
+ | Milla Tuominen -Hessin Patruuna synt 2010\\ | ||
+ | Eija Hietanen / Tiina Vesaniemi - Hessin Pätmän synt 2010\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Harjoitus 2 | ||
+ | ohjasajo avoin 2009 ja nuoremmille hevosille/ | ||
+ | ( + 40 cm)**\\ | ||
+ | Eveliina Vaittinen -Hessin Simkent synt 2012\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | |||
+ | ====== VALJAKKOTARKKUUS-harjoituskilpailut 17.3.2013 / toimihenkilöt ====== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | Ratamestari Juha Vilenius\\ | ||
+ | Liputus Tuula Haapakoski\\ | ||
+ | Rata Jarmo Murola\\ | ||
+ | Rata Ilkka Tonteri\\ | ||
+ | Rata Maiju Karonen\\ | ||
+ | Rata \\ | ||
+ | Rata \\ | ||
+ | Rata Lea Karjomaa lk3+4\\ | ||
+ | Portti \\ | ||
+ | |||
+ | Kuulutus Mari Hakala\\ | ||
+ | Tuomari | ||
+ | Tulospalvelu Ritva Mansikkamäki\\ | ||
+ | Aika\\ | ||
+ | Palkinnot \\ | ||
+ | Kanslia+myymälä \\ | ||
+ | Buffetti Anne Liski\\ | ||
+ | Makkaran myynti \\ | ||
+ | Paikoitus\\ |