kilpailut:2013:toimarit0706aikat

SH-KUMMAJAISET 7.-9.6.2013 / toimihenkilöt

Kouluratsastus pe 7.6. klo 10/12 ja la 8.6. klo 9/10 alk
Kilpailunjohtaja Anne-Mari Vaskela
Kuulutus Mari Saari-Kivistö (pe klo 13-19 ), Sari Vilenius (la) klo 8-16.30
Tulospalvelu Ritva Mansikkamäki (ei pe)
Tulospalvelu Tuula Haapakoski+Kaisa Kataja pe
Kanslia Leena Rantamäki-Lahtinen
Kanslia Tiiu Vorne (la+su)

KOULURATSASTUS PE 7.6. KLO 13-19

Luokka 1 (18)Prix de K market Mari Helppo C:1 2000, avoin nuorille 2007 - 2009, rata 1
klo 13-15
Tuomari Marita Tönroth (III)
Sihteeri Lea Karjomaa
Tuomari Sanna Rassa-Salakka (III)
Sihteeri Minna Kiuru
Lähetti Tuuli Liski

Luokka 2 (29) Prix de PRIX DE VILESAR C-merkin kouluohjelma, rata 1
15.30-19
Tuomari Päivi Kokko (III K)
Sihteeri Lea Karjomaa
Tuomari Maria Nikkilä (IV K)
Sihteeri Kirsi Kataja
Lähetti Riikka Kataja

Luokka 3 (34)PRIX DE SUOMENHEVOSLIITTO Helppo B:0 2009, rata 2
14-18
Tuomari Jaana Suni-Dahlberg (IV)
Sihteeri Mira Kivistö
Tuomari Sari Vekka (III K)
Sihteeri Annika Tanskanen
Lähetti Johanna Uotila (14-16), Ella Uusitalo (16-18)

KOULURATSASTUS LA 8.6. KLO 8-16.30

Luokka 4 (14) C-merkin kouluohjelma avoin nuorille 2007 - 2009 syntyneille suomenhevosille , rata 1
klo 8-9.30
Tuomari Jaana Suni-Dahlberg (IV)
Sihteeri Lea Karjomaa
Tuomari Hanna Rinta-Opas (IV K)
Sihteeri Kaisa Kataja
Lähetti Riikka Kataja

Luokka 5 (15) PRIX DE SUOMEN PIENHEVOSYHDISTYS Helppo C:1 2000 avoin suomenpienhevosten juniorimestaruudesta kilpaileville, rata 2
9-10.30
Tuomari Tarja Karppinen
Sihteeri Minna Kiuru
Tuomari Pauli Riekkinen
Sihteeri Aino Laurila
Lähetti Mette Karppanen

Luokka 6(40) PRIX DE CAPOLINO OY, tili- ja isännöintitoimisto Helppo B, K.N. Special 2009 avoin suomenhevosille, rata 1
10-16.30
Tuomari Sirpa Ruojärvi (III K)
Sihteeri Alina Nieminen
Tuomari Katja Törrönen (III K)
Sihteeri Salla Nissi
Lähetti Riikka Kataja

Luokka 7(25) PRIX DE SUOMENPIENHEVOSYHDISTYS Helppo B, K.N. Special 2009 avoin suomenpienhevosten koulumestaruudesta kilpaileville, rata 2
11.15-15
Tuomari Marita Törnroth
Sihteeri Lea Karjomaa
Tuomari Tarja Karppinen (II)
Sihteeri Minna Kiuru
Lähetti Mette Karppanen


KOULURATOJEN PURKU+ ESTERADAN PYSTYTYS klo 16.30 KAIKKI APUKÄDET PAIKALLE!!! -kiiros

ESTERATSASTUS LA 8.6. klo 17.30 -20.45
Alustavia arvioita luokkien kulusta
lk 8 a 70 cm (12 17.30-18
lk 8 b 18-18.25
lk 9 Prix de Velj Wahlsten (22) 18.45-19.30
lk 10 Prix de Hämeen panttilainakonttori (23) 90 cm 19.50-20.30

Ratamestari Pauli Riekkinen
Tuomariston pj Tapan Riddaström
Tuomari Jaana Lumme
Kuulutus Sari Vilenius (la+su)
Liputus Janika Lönnroth
Rata Piia Kaunisto (la)
Rata Kaisa&Riikka Kataja
Rata Mette Karppanen
Rata Maiju Karonen
Portti/sisäänheittäjä Milla Tuominen
Verkanvalvoja Ella Numminen

Steward Heidi Sinda
Turvallisuuspäällikkö Jarmo Murola

ESTERATSASTUS SU 9.6. klo 10 - 14

Ratamestari Pauli Riekkinen
Tuomariston pj Tapan Riddaström
Tuomari Jaana Lumme
Kuulutus Sari Vilenius (la+su)
Liputus
Rata Maarit Paju
Rata Ilkka Tonteri
Rata Maiju Karonen
Rata
Portti/sisäänheittäjä
Verkanvalvoja Ella Numminen

Steward Heidi Sinda
Turvallisuuspäällikkö Jarmo Murola

Alustavia arvioita luokkien kulusta
70 cm (17 ) klo 10-10.45
80 cm (28) 11.10-12.20
90 cm (19) 12.45- 13.40


Johanna Pihlaja (la käytettävissä)

kilpailut/2013/toimarit0706aikat.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)