Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2014:ilmot0712 [02/12/14 17:52:28] – heidi | kilpailut:2014:ilmot0712 [07/12/14 08:45:46] (nykyinen) – heidi | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
- | A | + | |
======= Estekilpailut 7.12.2014 / ILMOITTAUTUNEET ======= | ======= Estekilpailut 7.12.2014 / ILMOITTAUTUNEET ======= | ||
\\ | \\ | ||
Rivi 5: | Rivi 5: | ||
__**Luokka 1a - Puomiluokka (taluttajan käyttö sallittu), avoin lapsille/ | __**Luokka 1a - Puomiluokka (taluttajan käyttö sallittu), avoin lapsille/ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Sofia Hauta -Heikkilä -Musse\\ | + | (Ratsukot voivat tulla 12.30 alk maneesiin verryttelemään)\\ |
- | 2. Mikaela Sinda/ - //UrHu//\\ | + | \\ |
+ | 1. Sofia Hauta-Heikkilä - Musse\\ | ||
+ | 2. Mikaela Sinda/ - Stella Elona // | ||
3. Peppi Vehmaa/ | 3. Peppi Vehmaa/ | ||
- | 4. Juho Lahtinen -Stjärnsunds Cedric (M) \\ | + | 4. Juho Lahtinen - Stjärnsunds Cedric |
- | + | 5. Miro Sinda/Johanna Uotila | |
- | 5. Miro Sinda/ - Stella Elona //UrHu//\\ | + | |
6. Paavo Vaittinen/ | 6. Paavo Vaittinen/ | ||
- | 7. Samu Heikkilä-Musse\\ | + | 7. Samu Heikkilä - Musse\\ |
+ | 8. Sohvi Mero - Mickey\\ | ||
\\ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
Rivi 18: | Rivi 20: | ||
\\ | \\ | ||
1. Laura Haapakoski - Kokonas //UrHu//\\ | 1. Laura Haapakoski - Kokonas //UrHu//\\ | ||
+ | 2. Iiris Vaskela - Hessin Ritari //UrHu//\\ | ||
\\ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | Luokan 1 palkintojen jako sekä Urjalan kunnan estemestaruus alle 8-v mitalien joko\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | n. 13.45\\ | ||
\\ | \\ | ||
__**Luokka 2 - Ristikkoluokka (taluttajan käyttö sallittu)**__ Samalla alle 10-v kunnanmestaruus\\ | __**Luokka 2 - Ristikkoluokka (taluttajan käyttö sallittu)**__ Samalla alle 10-v kunnanmestaruus\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Miro Sinda/ - Stella Elona // | + | 1. Miro Sinda/ - Stella Elona // |
- | 2. Mikaela Sinda/ - Hessi-Iida // | + | 2. Mikaela Sinda/Eveliina Vaittinen |
- | 3. Samuel Nenonen -Musse\\ | + | 3. Samuel Nenonen - Musse\\ |
- | 4. Nea Wälläri | + | 4. Erin Lehti - Elmo \\ |
- | 5. Erin Lehti - Elmo \\ | + | \\ |
- | 6. Okko Lahtinen - Hessin Muusa (M)\\ | + | n. 5 min verryttely maneesissa\\ |
+ | \\ | ||
+ | 5. Okko Lahtinen - Hessin Muusa **(M)**\\ | ||
+ | 6. Sonja Uusitalo - Mickey\\ | ||
7. Aino Vaittinen/ | 7. Aino Vaittinen/ | ||
+ | 8. Nea Wälläri - Stella Elona \\ | ||
+ | 9. Susanna Uotila - Hessin Myrsky //UrHu//\\ | ||
+ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
+ | n. 14.30\\ | ||
\\ | \\ | ||
__**Luokka 3 - 50cm**__ Samalla junioreiden kunnanmestaruus\\ | __**Luokka 3 - 50cm**__ Samalla junioreiden kunnanmestaruus\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Nea Wälläri - Stella Elona\\ | + | 1. |
- | 2. Erin Lehti - Elmo\\ | + | 2. Henna Uusitalo - Hessin Pätman\\ |
- | 3. Henna Uusitalo - Hessin Pätman\\ | + | 3. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) // |
- | 4. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) // | + | 4. Stina Laurila - Aprilia // |
- | 5. Stina Laurila - Aprilia // | + | 5. Reetta Ahokas - Magical Queen (isop) //HURja//\\ |
- | 6. Reetta Ahokas - Magical Queen (isop) //HURja//\\ | + | 6. Patricia Puronummi - Mickey\\ |
+ | 7. Annaleena Mänki - Minimuusa\\ | ||
+ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
+ | n. 15.00\\ | ||
\\ | \\ | ||
__**Luokka 4 - 70cm**__ Samalla senioreiden kunnanmestaruus\\ | __**Luokka 4 - 70cm**__ Samalla senioreiden kunnanmestaruus\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | |||
1. Pauliina Lehti - Elmo\\ | 1. Pauliina Lehti - Elmo\\ | ||
2. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) //HURja//\\ | 2. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) //HURja//\\ | ||
Rivi 49: | Rivi 65: | ||
4. Stina Laurila - Obraz //UrHu//\\ | 4. Stina Laurila - Obraz //UrHu//\\ | ||
5. Reetta Ahokas - Magical Queen (isop) //HURja//\\ | 5. Reetta Ahokas - Magical Queen (isop) //HURja//\\ | ||
+ | 6. Lilli Aalto - Kiviniemen Jalo //UrHu// **(M)**\\ | ||
+ | 7. Heidi Sinda - Hessin Muusa **(M)**\\ | ||
\\ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
- | __**Luokka 5 - 90cm**__\\ | + | __**Luokka 5 - 90 cm**__\\ |
\\ | \\ | ||
+ | 1. Lilli Aalto - Kiviniemen Jalo //UrHu// **(M)**\\ | ||
\\ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | n. 15.50\\ | ||
\\ | \\ | ||
__**Luokka 6 - Tarkkuus +30cm**__\\ | __**Luokka 6 - Tarkkuus +30cm**__\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Samuel Nenonen -Smedens Musette\\ | + | 1. Samuel Nenonen - Smedens Musette (110 cm?)\\ |
- | 2. Luna Suhonen -Ai.Ka Chelia | + | 2. Tuuli Liski - Nikolai |
- | 3. Tuuli Liski - Nikolai // | + | 3. Luna Suhonen - Ai.Ka. Chelia (125 cm)\\ |
- | 4. Heidi Sinda -Hessi Muusa UrHu (125 cm)\\ | + | 4. Heidi Sinda - Hessin |
- | 5. Heidi Koski- Hemppa | + | 5. Okko Lahtinen |
6. Margit Ranta/Enna Ranta - Instruktor (140 cm) //UrHu//\\ | 6. Margit Ranta/Enna Ranta - Instruktor (140 cm) //UrHu//\\ | ||
+ | 7. Tuuli Liski - Öinen Sirpitär (140cm) //UrHu//\\ | ||
+ | 8. Laura Haapakoski - Hessin Myrsky (110 cm) //UrHu//\\ | ||
+ | 9. Heidi Koski - Hemppa (125 cm)\\ | ||
+ | 10. Heidi Sinda - Hessin Odessa (125 cm) //UrHu//\\ | ||
+ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
+ | **Tuomari** Anne-Mari Vaskela\\ | ||
+ | **Aika**\\ | ||
+ | **Sihteeri** Maria Lahdenperä\\ | ||
+ | **Kuulutus**\\ | ||
+ | **Palkinnot**\\ | ||
+ | **Maneesin ovet** Tuula Haapakoski\\ | ||
+ | **Liputus** Maarit Paju\\ | ||
+ | **Rata** Jarmo Murola\\ | ||
+ | **Rata**\\ | ||
+ | **Rata**\\ | ||
+ | **Kanslia** Leena Rantamäki-Lahtinen\\ | ||
+ | **Buffetti** Seija Kaunisto\\ |