Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2014:ilmot0712 [04/12/14 18:22:57] – heidi | kilpailut:2014:ilmot0712 [07/12/14 08:45:46] (nykyinen) – heidi | ||
---|---|---|---|
Rivi 5: | Rivi 5: | ||
__**Luokka 1a - Puomiluokka (taluttajan käyttö sallittu), avoin lapsille/ | __**Luokka 1a - Puomiluokka (taluttajan käyttö sallittu), avoin lapsille/ | ||
\\ | \\ | ||
- | klo 13 alk\\ | + | (Ratsukot voivat tulla 12.30 alk maneesiin verryttelemään)\\ |
- | (Ratsukot voivat tulla 12.30 alk maneesiin verryttelemään) | + | \\ |
1. Sofia Hauta-Heikkilä - Musse\\ | 1. Sofia Hauta-Heikkilä - Musse\\ | ||
2. Mikaela Sinda/ - Stella Elona //UrHu// **(M)**\\ | 2. Mikaela Sinda/ - Stella Elona //UrHu// **(M)**\\ | ||
Rivi 20: | Rivi 20: | ||
\\ | \\ | ||
1. Laura Haapakoski - Kokonas //UrHu//\\ | 1. Laura Haapakoski - Kokonas //UrHu//\\ | ||
+ | 2. Iiris Vaskela - Hessin Ritari //UrHu//\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | Luokan 1 palkintjen jako sekä Urjalan kunnan estemestaruus alle 8-v mitalien joko\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | n. 13.45 | + | Luokan 1 palkintojen jako sekä Urjalan kunnan estemestaruus alle 8-v mitalien joko\\ |
+ | \\ | ||
+ | n. 13.45\\ | ||
+ | \\ | ||
__**Luokka 2 - Ristikkoluokka (taluttajan käyttö sallittu)**__ Samalla alle 10-v kunnanmestaruus\\ | __**Luokka 2 - Ristikkoluokka (taluttajan käyttö sallittu)**__ Samalla alle 10-v kunnanmestaruus\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Miro Sinda/ - Stella Elona // | + | 1. Miro Sinda/ - Stella Elona //UrHu// **(M)**\\ |
- | 2. Mikaela Sinda/ - Hessi-Iida // | + | 2. Mikaela Sinda/Eveliina Vaittinen |
3. Samuel Nenonen - Musse\\ | 3. Samuel Nenonen - Musse\\ | ||
4. Erin Lehti - Elmo \\ | 4. Erin Lehti - Elmo \\ | ||
+ | \\ | ||
n. 5 min verryttely maneesissa\\ | n. 5 min verryttely maneesissa\\ | ||
+ | \\ | ||
5. Okko Lahtinen - Hessin Muusa **(M)**\\ | 5. Okko Lahtinen - Hessin Muusa **(M)**\\ | ||
6. Sonja Uusitalo - Mickey\\ | 6. Sonja Uusitalo - Mickey\\ | ||
7. Aino Vaittinen/ | 7. Aino Vaittinen/ | ||
8. Nea Wälläri - Stella Elona \\ | 8. Nea Wälläri - Stella Elona \\ | ||
+ | 9. Susanna Uotila - Hessin Myrsky //UrHu//\\ | ||
\\ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
n. 14.30\\ | n. 14.30\\ | ||
+ | \\ | ||
__**Luokka 3 - 50cm**__ Samalla junioreiden kunnanmestaruus\\ | __**Luokka 3 - 50cm**__ Samalla junioreiden kunnanmestaruus\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Johanna Uotila - Hessin Myrsky //UrHu//\\ | + | 1. |
2. Henna Uusitalo - Hessin Pätman\\ | 2. Henna Uusitalo - Hessin Pätman\\ | ||
3. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) //HURja//\\ | 3. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) //HURja//\\ | ||
Rivi 47: | Rivi 53: | ||
5. Reetta Ahokas - Magical Queen (isop) //HURja//\\ | 5. Reetta Ahokas - Magical Queen (isop) //HURja//\\ | ||
6. Patricia Puronummi - Mickey\\ | 6. Patricia Puronummi - Mickey\\ | ||
+ | 7. Annaleena Mänki - Minimuusa\\ | ||
\\ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | n. 15.00\\ | ||
\\ | \\ | ||
__**Luokka 4 - 70cm**__ Samalla senioreiden kunnanmestaruus\\ | __**Luokka 4 - 70cm**__ Samalla senioreiden kunnanmestaruus\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | n. 15 \\ | ||
1. Pauliina Lehti - Elmo\\ | 1. Pauliina Lehti - Elmo\\ | ||
2. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) //HURja//\\ | 2. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) //HURja//\\ | ||
Rivi 61: | Rivi 69: | ||
\\ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
- | + | __**Luokka 5 - 90 cm**__\\ | |
- | **Luokka 5 - 90 cm**\\ | + | |
- | 1. Lilli Aalto - Kiviniemen Jalo //UrHu// **(M)**\\\\ | + | |
\\ | \\ | ||
+ | 1. Lilli Aalto - Kiviniemen Jalo //UrHu// **(M)**\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | n. 15.50\\ | ||
\\ | \\ | ||
__**Luokka 6 - Tarkkuus +30cm**__\\ | __**Luokka 6 - Tarkkuus +30cm**__\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Samuel Nenonen - Smedens Musette\\ | + | 1. Samuel Nenonen - Smedens Musette |
- | 2. Okko Lahtinen - Stjärnsunds Cedric // | + | 2. Tuuli Liski - Nikolai |
- | 3. Tuuli Liski - Nikolai //UrHu//(125 cm)\\ | + | 3. Luna Suhonen - Ai.Ka. Chelia (125 cm)\\ |
- | 4. Luna Suhonen - Ai.Ka. Chelia (125 cm)\\ | + | 4. Heidi Sinda - Hessin Muusa (125cm) // |
- | 5. Heidi Sinda - Hessin Muusa (125cm) // | + | 5. Okko Lahtinen |
- | 6. Heidi Koski - Hemppa | + | 6. Margit Ranta/Enna Ranta - Instruktor (140 cm) // |
- | 7. Margit Ranta/Enna Ranta - Instruktor (140 cm) // | + | 7. Tuuli Liski - Öinen Sirpitär (140cm) //UrHu//\\ |
- | 8. Tuuli Liski -Öinen Sirpitär | + | 8. Laura Haapakoski - Hessin Myrsky (110 cm) //UrHu//\\ |
- | 9. Laura Haapakoski - Hessin Myrsky (110 cm) //UrHu//\\ | + | 9. Heidi Koski - Hemppa (125 cm)\\ |
+ | 10. Heidi Sinda - Hessin Odessa (125 cm) // | ||
+ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
+ | **Tuomari** Anne-Mari Vaskela\\ | ||
+ | **Aika**\\ | ||
+ | **Sihteeri** Maria Lahdenperä\\ | ||
+ | **Kuulutus**\\ | ||
+ | **Palkinnot**\\ | ||
+ | **Maneesin ovet** Tuula Haapakoski\\ | ||
+ | **Liputus** Maarit Paju\\ | ||
+ | **Rata** Jarmo Murola\\ | ||
+ | **Rata**\\ | ||
+ | **Rata**\\ | ||
+ | **Kanslia** Leena Rantamäki-Lahtinen\\ | ||
+ | **Buffetti** Seija Kaunisto\\ |