Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Seuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2016:tuloksetkk1 [27/03/16 07:06:16] – luotu heidi | kilpailut:2016:tuloksetkk1 [01/02/18 15:07:59] (nykyinen) – heidi | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
=======KEILAKUNKKU CUP I 27.3.2016, tulokset======= | =======KEILAKUNKKU CUP I 27.3.2016, tulokset======= | ||
- | Luokka 1 Prix de Ideal Harness, samalla KEILAKUNKKU nuorille hevosille ja poneille (4-6 v eli 2010-2012 syntyneille) +35cm\\ | + | Luokka 1 Prix de Ideal Harness, samalla KEILAKUNKKU nuorille hevosille ja poneille (2010-2012 syntyneille) +35cm\\ |
\\ | \\ | ||
- | 1. Kati Kärsämä | + | |
- | 2. Päivi Valtonen | + | 1. Eveliina Vaittinen/ |
- | 3. Eveliina Vaittinen/Janika Lönnroth | + | 2. Pia Kaunisto/ |
- | 4. Miia Ventoniemi/ | + | 3. Emmi Ylimäki/Sanni Karonen |
- | 5. Pia Kaunisto/Johanna Uotila | + | |
- | 6. Sami Lappalainen /Miisa Wikman - Aamun Hurmo **\\ | + | 4. Päivi Valtonen - Ester Aurora //URAT// **0vp 1.41, |
- | 7. Emmi Ylimäki/ | + | 5. Miia Ventoniemi/ |
- | 8. Maisa Takamäki/ | + | 6. Heidi Sinda/Sari Huhdanpää |
- | 9. Heidi Sinda/Sari Huhdanpää | + | 7. Miia Lampinen |
- | 10. Miia Lampinen - Robin J //TRS// \\ | + | 8. Maisa Takamäki/ |
- | 11. Päivi Valtonen - Sangron Roadrunner //URAT// **\\ | + | 9. Kati Kärsämä |
+ | 10. Sami Lappalainen | ||
+ | 11. Päivi Valtonen - Sangron Roadrunner // | ||
\\ | \\ | ||
__**NUORTEN HEVOSTEN CUP-TILANNE**__\\ | __**NUORTEN HEVOSTEN CUP-TILANNE**__\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | Kati Kärsämä | + | 1. Emmi Ylimäki |
- | Päivi Valtonen - Ester Aurora //URAT// \\ | + | 1. Päivi Valtonen - Ester Aurora // |
- | Pia Kaunisto - Hessin Paronitar //UrHu// \\ | + | 1. Pia Kaunisto - Hessin Paronitar // |
- | Sami Lappalainen | + | 4. Maisa Takamäki |
- | Emmi Ylimäki - Kallanmaan Alexandra & Kallanmaan Eleonora | + | 5. Kati Kärsämä |
- | Maisa Takamäki | + | 6. Sami Lappalainen - Aamun Hurmo **30,5vp**\\ |
- | Päivi Valtonen - Sangron Roadrunner //URAT// \\ | + | 7. Päivi Valtonen - Sangron Roadrunner // |
\\ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
+ | Luokka 2 Prix de Hämmeen Hevosjalostusliitto, | ||
+ | \\ | ||
+ | 1. Kata Vuorinen/ | ||
+ | 2. Kati Kärsämä - Smedens Jolie //PiPuRa// **0vp 2.20, | ||
+ | 3. Päivi Valtonen/ | ||
+ | 4. Vivian Roine/ | ||
- | Luokka 2 Prix de, samalla KEILAKUNKKU K-30, avoin aloitteleville aikuiskuskeille + 30 cm n. klo 11 | + | 5. Maisa Takamäki/ |
- | 1. Miia Lampinen - Robin J TRS 90cm (KK) | + | 6. Miia Lampinen - Robin J //TRS// **2, |
- | 2. Laura Aalto - Emelia URAT 105cm (KK) | + | 7. Annika Tanskanen/ |
- | 3. Sari Huhdanpää - Bajarz 125cm (KK) | + | 8. Miia Ventoniemi/ |
- | 4. Maisa Takamäki/ | + | 9. Pia Kaunisto/ |
- | 5. Annika-Tanskanen/ | + | 10. Laura Aalto - Emelia //URAT// **6,3vp 2.39, |
- | 6. Emmi Ylimäki/Sanni Koronen - Kallanmaan Alexandra& | + | 11. Sami Lappalainen |
- | 7. Miia Ventoniemi/ | + | 12. Maisa Takamäki/Markus Korajoki |
- | 8. Sami Lappalainen /Miisa Wikman - Aamu Hurmo (KK) | + | 13. Sari Huhdanpää - Bajarz **36,2vp 2.45, |
- | 9. Pia Kaunisto/ | + | 14. Emma Tuominen - Kaurialan Kille //KyR// **HYL**\\ |
- | 10. Kata Vuorinen/ Heidi Högel | + | |
- | 11. Vivian Roine/ Johanna Karlsson | + | |
- | 12. Päivi Valtonen/Jemiina Laihinen | + | |
- | 13. Emma Tuominen - Kaurialan Kille KyR 100cm (KK) | + | |
- | 14. Kati Kärsämä - Smedens Jolie PiPuRa 90cm (KK) | + | |
- | 15. Maisa Takamäki/Markus Korajoki -Kris EVR (KK) | + | |
- | Luokan | + | |
+ | \\ | ||
+ | __**ALOITTELEVIEN AIKUISKUSKIEN CUP-TILANNE**__\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 1. Kata Vuorinen - Kirkastus //LitRa// **0vp**\\ | ||
+ | 1. Vivian Roine - Junibackens Fia //LoimUra// **0vp**\\ | ||
+ | 1. Kati Kärsämä - Smedens Jolie //PiPuRa// **0vp**\\ | ||
+ | 4. Maisa Takamäki - Kris //EVR// **1vp**\\ | ||
+ | 5. Miia Lampinen - Robin J //TRS// **2,4vp**\\ | ||
+ | 6. Annika Tanskanen - Gnist Varde //UrHu// **3vp**\\ | ||
+ | 6. Miia Ventoniemi - Oscar //HYR// **3vp**\\ | ||
+ | 8. Pia Kaunisto - Hessin Paronitar //UrHu// **6vp**\\ | ||
+ | 9. Laura Aalto - Emelia //URAT// **6, | ||
+ | 10. Sami Lappalainen - Aamun Hurmo **17, | ||
+ | 11. Maisa Takamäki - Tulitäplä //EVR// **29, | ||
+ | 12. Sari Huhdanpää - Bajarz **36, | ||
+ | 13. Emma Tuominen - Kaurialan Kille //KyR// **39, | ||
+ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | Luokka 3 Prix de Fleck , samalla KEILAKUNKKU juniorikuskeille | ||
+ | \\ | ||
+ | 1. Laura Haapakoski - Hessin Myrsky //UrHu// **0vp 2.45, | ||
+ | 2. Tuuli Liski - Arvalon Golden Scarlett //UrHu// **0vp 2.47, | ||
+ | 3. Janita Korhonen/ Niina Vasarainen - Tahiti´s Vanilla Anemone **0vp 2.48, | ||
+ | 4. Laura Haapakoski/ | ||
+ | \\ | ||
+ | 5. Deilina Bishop - Santalan Diana //KamaRa// **0vp 2.57, | ||
+ | 6. Kati Kärsämä - Smedens Jolie //PiPuRa// **0vp 3.01, | ||
+ | 7. Kirsi Visakoivu/ | ||
+ | 8. Suvi Mähönen/ | ||
+ | 9. Laura Haapakoski/ | ||
+ | 10. Eveliina Vaittinen/ | ||
+ | 11. Päivi Valtonen/ | ||
+ | 12. Riitta Tamminen - Adel //Mysera// **9,8vp 3.45, | ||
+ | 13. Matti Lahtinen/ | ||
+ | 14. Saila Salonen/ | ||
+ | 15. Aino Kemlin/Anne Friis - Friisin Paletti //UrHu// **24vp 3.35, | ||
+ | 16. Satu Korhonen - Jyvämäen Carcci // | ||
+ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | __**JUNIOREIDEN CUP-TILANNE**__\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 1. Laura Haapakoski - Hessin Myrsky //UrHu// **0vp**\\ | ||
+ | 1. Suvi Mähönen - Friisin Paletti //UrHu// **0vp**\\ | ||
+ | 1. Tuuli Liski - Arvalon Golden Scarlett //UrHu// **0vp**\\ | ||
+ | 1. Laura Haapakoski - Kokonas //UrHu// **0vp** \\ | ||
+ | 5. Laura Haapakoski - Instruktor //UrHu// **3vp**\\ | ||
+ | 6. Eveliina Vaittinen - Hessin Jeviiri //UrHu// **6vp**\\ | ||
+ | 7. Aino Kemlin - Friisin Paletti //UrHu// **24vp**\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | Luokka 4 Prix de Velj Wahlsten , samalla KEILAKUNKKU seniorikuskeille | ||
+ | \\ | ||
+ | 1. Tuuli Liski - Arvalon Golden Scarlett //UrHu// **0vp 2.27, | ||
+ | 2. Janita Korhonen/ | ||
+ | 3. Emma Tuominen - Kaurialan Kille //KyR// **0vp 2.55, | ||
+ | 4. Heidi Sinda/ | ||
+ | 5. Päivi Valtonen - Emelia // | ||
+ | 6. Heidi Sinda/Jussi Koskinen - Instruktor //UrHu// **0vp 3.02, | ||
+ | 7. Vivian Roine/ Johanna Karlsson - Junibackens Fia //LoimUra// **0vp 3.07, | ||
+ | 8. Satu Korhonen - Jyvämäen Carcci // | ||
+ | 9. Anna Vilkko - Tallbos Cornelia //CR// **1vp 3.28, | ||
+ | 10. Riitta Tamminen - Adel //Mysera// **3vp 2.53, | ||
+ | 11. Kirsi Visakoivu/ | ||
+ | 12. Deilina Bishop - Santalan Diana //KamaRa// **6vp 2.48, | ||
+ | 13. Matti Lahtinen/ | ||
+ | 14. Saila Salonen/ | ||
+ | 15. Kata Vuorinen/ | ||
+ | 16. Maisa Takamäki/ | ||
+ | \\ | ||
+ | __**SENIOREIDEN CUP-TILANNE**__\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | 1. Emma Tuominen - Kaurialan Kille //KyR// **0vp**\\ | ||
+ | 1. Vivian Roine - Junibackens Fia //LoimUra// **0vp**\\ | ||
+ | 1. Päivi Valtonen - Emelia //URAT// **0vp**\\ | ||
+ | 1. Heidi Sinda - Instruktor //UrHu// **0vp**\\ | ||
+ | 1. Satu Korhonen - Jyvämäen Carcci // | ||
+ | 1. Janita Korhonen - Tahiti' | ||
+ | 1. Heidi Sinda - Gnist Varde //UrHu// **0vp**\\ | ||
+ | 8. Anna Vilkko - Tallbos Cornelia //CR// **1vp**\\ | ||
+ | 9. Kirsi Visakoivu - Pikku-Epeli //FCDC// **3vp**\\ | ||
+ | 9. Riitta Tamminen - Adel //MySeRa// **3vp**\\ | ||
+ | 11. Deilina Bishop - Santalan Diana //KaMaRa// **6vp**\\ | ||
+ | 12. Matti Lahtinen - Shea's Quinlan **6, | ||
+ | 13. Saila Salonen/ | ||
+ | 14. Kata Vuorinen - Kirkastus //LitRa// **12vp**\\ | ||
+ | 15. Maisa Takamäki - Kris //EVR// **15vp**\\ | ||
- | Luokka 3 Prix de Fleck , samalla KEILAKUNKKU juniori kuskeille + 30 cm n. 12.30 | + | Yhteistyössä |
- | 1. Laura Haapakoski/ | + | |
- | 2. Aino Kemlin/Anne Friis - Friisin Paletti UrHu 125cm (J) | + | |
- | 3. Matti Lahtinen/ | + | |
- | 4. Tuuli Liski - Arvalon Golden Scarlett UrHu 125cm (J) | + | |
- | 5. Deilina Bishop - Santalan Diana KamaRa 125cm | + | |
- | 6. Janita Korhonen/ Niina Vasarainen - Tahiti´s Vanilla Anemone 125 cm | + | |
- | 7. Riitta Tamminen - Adel Mysera 125cm | + | |
- | 8. Suvi Mähönen/ | + | |
- | 9. Eveliina Vaittinen/ | + | |
- | 10. Laura Haapakoski/ | + | |
- | 11. Kirsi Visakoivu/ | + | |
- | 12. Päivi Valtonen/ | + | |
- | 13. Saila Salonen/ | + | |
- | 14. Kati Kärsämä - Smedens Jolie PiPuRa 90cm | + | |
- | 15. Satu Korhonen - Jyvämäen Carcci Hevostaitoliitto 88cm | + | |
- | 16. Laura Haapakoski - Hessin Myrsky UrHu 110cm (J) | + | |
- | Luokan 3 palkintojen jako +Vatun Diplomit + paras shettis | ||
- | Luokka 4 Prix de Velj Wahlsten , samalla KEILAKUNKKU seniorikuskeille +25 cm n. 13.30 | + | {{: |
- | 1. Kirsi Visakoivu/ | + | {{: |
- | 2. Heidi Sinda - Instruktor UrHu (KK) | + | {{: |
- | 3. Kata Vuorinen/ | + | {{: |
- | 4. Riitta Tamminen | + | |
- | 5. Tuuli Liski - Arvalon Golden Scarlett UrHu 125cm | + | |
- | 6. Deilina Bishop | + | |
- | 7. Matti Lahtinen/ | + | |
- | 8. Janita Korhonen/ | + | |
- | 9. Heidi Sinda/ | + | |
- | 10. Satu Korhonen - Jyvämäen Carcci Hevostaitoliitto 88cm (KK) | + | |
- | 11. Saila Salonen/ | + | |
- | 12. Päivi Valtonen - Emelia URAT 105 cm (KK) | + | |
- | 13. Emma Tuominen - Kaurialan Kille (100 cm) KyR (KK) | + | |
- | 14. Vivian Roine/ Johanna Karlsson - Junibackens Fia (110 cm)LoimUra (KK) | + | |
- | 15. Anna Vilkko - Tallbos Cornelia CR 110 cm (KK) | + | |
- | 16. Maisa Takamäki/ | + |