Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2017:keppari1109tulokset [11/09/17 14:05:54] – heidi | kilpailut:2017:keppari1109tulokset [11/09/17 18:26:36] (nykyinen) – heidi | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
**Keppihevoskilpailut MA 11.9. klo 17 alk**\\ | **Keppihevoskilpailut MA 11.9. klo 17 alk**\\ | ||
Samalla kilpaillaan historian toisen kerran Urjalan kunnan keppihevosmestaruuksista\\ | Samalla kilpaillaan historian toisen kerran Urjalan kunnan keppihevosmestaruuksista\\ | ||
+ | |||
+ | Keppihevosten kunnanmestaruus 2017 4v ja alle | ||
+ | |||
+ | **1. Minea Viertokangas (2013) - Elsa \\ | ||
+ | 2. Taika Niittymäki (2016) - Polle \\ | ||
+ | 3. Elfrida Susijärvi (2013) -Doris **\\ | ||
\\ | \\ | ||
+ | |||
+ | Keppihevosten kunnanmestaruus 2017 6v ja alle\\ | ||
+ | |||
+ | **1. Lilja Mäkelä (2012)- Suklaa\\ | ||
+ | 2. Luka Anttila - \\ | ||
+ | 3. Mikko Kumpulainen **\\ | ||
+ | |||
+ | Keppihevosten kunnanmestaruus 2017 alle 8v ja alle\\ | ||
+ | |||
+ | **1. Miro Sinda (2009) -Salama \\ | ||
+ | 2. Veera Mäkelä (2010)- Rudi \\ | ||
+ | 3. Mikaela Sinda (2009) - Luvia S**\\ | ||
+ | |||
+ | Keppihevosten kunnanmestaruus 2017 alle 10v ja alle\\ | ||
+ | **1. Aino Kontio (2007) - Bella \\ | ||
+ | 2. Oona Ristimäki (2008) - Olivia | ||
+ | \\ | ||
+ | 3. Aino Mäkelä (2008)- Salama **\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | Keppihevosten kunnanmestaruus 2017 alle 12v ja alle\\ | ||
+ | ** | ||
+ | 1. Meriella Tuominen (2006) - Nortern Lights\\ | ||
+ | 2. Milla Suontausta (2006) -King \\ | ||
+ | 3. Tindra Suvisaari (2006) - Sky **\\ | ||
+ | |||
+ | |||
Keppihevosten pieni esterata - aika ratkaisee\\ | Keppihevosten pieni esterata - aika ratkaisee\\ | ||
\\ | \\ | ||
Rivi 7: | Rivi 39: | ||
**a) alle 4 -v** (2013 ja myöhemmin syntyneet) samalla Urjalan kunnan keppihevosmestaruus 4-v ja nuoremmat avustajan käyttö sallittu\\ | **a) alle 4 -v** (2013 ja myöhemmin syntyneet) samalla Urjalan kunnan keppihevosmestaruus 4-v ja nuoremmat avustajan käyttö sallittu\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Minea Viertokangas (2013) - Elsa (KM) 0 vp 18,65 s\\ | + | **1. Minea Viertokangas (2013) - Elsa 0 vp 18,65 s\\ |
- | 3. Nella Pirinen - Emma (2015) 12 vp 60,08s\\ | + | |
- | + | ||
- | 5. Taika Niittymäki (2016) - Polle\\ | + | |
+ | 2. Taika Niittymäki (2016) - Polle 0 vp 26,03s\\ | ||
+ | 3. Elfrida Susijärvi (2013) -Doris 4 vp 35,33 s **\\ | ||
+ | 4. Armi Rytky - 8 vp 65,58s (KM)\\ | ||
+ | 5. Nella Pirinen - Emma (2015) 12 vp 60,08s\\ | ||
+ | 6. Ossian Susijärvi (2015) -Poku 12 vp 72,80 s\\ | ||
\\ | \\ | ||
**b) 5 ja 6 -v** (2011 ja 2012) samalla Urjalan kunnan keppihevosmestaruus | **b) 5 ja 6 -v** (2011 ja 2012) samalla Urjalan kunnan keppihevosmestaruus | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Venla Vinnikainen | + | |
- | 2. Lilja Mäkelä | + | **1. Lilja Mäkelä |
+ | 2. Luka Anttila - 0 vp 20,21 s\\ | ||
+ | 3. Mikko Kumpulainen 0 vp 22,03 s**\\ | ||
+ | 4. Venla Vinnikainen | ||
\\\\ | \\\\ | ||
Rivi 22: | Rivi 59: | ||
\\ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Veera Mäkelä | + | **1. Miro Sinda (2009) -Salama |
- | 2. Mikaela Sinda (2009) - Luvia M (KM)\\ | + | 2. Veera Mäkelä |
- | 3. Aapo Immonen - Hirnu (Akaa)\\ | + | 3. Aapo Immonen - Hirnu (Akaa) |
- | 4. Miro Sinda (2009) -Salama | + | 4. Mikaela |
- | 5. Matilda Mattila (2009) - Rainbow (KM)\\ | + | 5. Allan Svarts (2010) (KM) 0 vp 54,48s\\ |
- | 6. Jadessa Karhu (2010) - Lucia M (KM) | + | 6. Matilda Mattila (2009) - Rainbow (KM) 0 vp 59,43s\\ |
+ | 7. Jadessa Karhu (2010) - Lucia M (KM) 0 vp 64,06s\\ | ||
Rivi 33: | Rivi 71: | ||
**d) 9 ja 10 vuotiaat** (2008 ja 2007 syntyneet)samalla Urjalan kunnan keppihevosmestaruus 10-v ja nuoremmat\\ | **d) 9 ja 10 vuotiaat** (2008 ja 2007 syntyneet)samalla Urjalan kunnan keppihevosmestaruus 10-v ja nuoremmat\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Oona Ristimäki (2008) - Olivia (KM) | + | |
+ | **1. Aino Kontio (2007) - Bella ( KM) 0 vp 46,63s\\ | ||
+ | 2. Oona Ristimäki (2008) - Olivia (KM) 0 vp 47,02 s | ||
\\ | \\ | ||
- | 2. Aino Kontio | + | 3. Aino Mäkelä |
- | 3. Vera Sutinen | + | 4. Jere Karhu (2007) |
- | 4. Aino Mäkelä | + | 5. Kerttu Kumpulainen |
- | 5. Jere Karhu (2007) - | + | |
\\ | \\ | ||
**e) 10 vuotiaat ja vanhemmat** (2006 ja aikaisemmin syntyneet samalla Urjalan kunnan keppihevosmestaruus yli 10- v\\ | **e) 10 vuotiaat ja vanhemmat** (2006 ja aikaisemmin syntyneet samalla Urjalan kunnan keppihevosmestaruus yli 10- v\\ | ||
- | 1. Milla Suontausta | + | ** |
- | 2. Tindra Suvisaari | + | 1. Meriella Tuominen |
- | 3. Meriella Tuominen | + | 2. Milla Suontausta |
+ | 3. Tindra Suvisaari | ||
+ | |||
- | **f) yli 12 vuotiaat\\ | ||
- | 1. Jenna Forsten -\\ | ||
- | 2. Saara Isohuhta - Saara\\ | ||
- | 3. Jenna Pohjanmies - Nuotti\\ | ||
- | 4. Laura Salo\\ |