Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2021:2508tulokset [25/08/21 14:20:33] – heidi | kilpailut:2021:2508tulokset [25/08/21 16:52:05] (nykyinen) – heidi | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
z** Urjalan hevosurhelijat järjestää kilpailuharjoitukset esteratsastuksessa \\ | z** Urjalan hevosurhelijat järjestää kilpailuharjoitukset esteratsastuksessa \\ | ||
- | Ke 25.8. Klo 17 alk**\\ | + | Ke 25.8.2021**\\ |
Samalla Esteratsastuksen Urjalan kunnanmestaruudet 2021\\ | Samalla Esteratsastuksen Urjalan kunnanmestaruudet 2021\\ | ||
{{ : | {{ : | ||
Rivi 8: | Rivi 8: | ||
**Luokka 1 - Puomiluokka** (12€) taluttajalla tai ilman sovellettu tyyliarvostelu / kaikki palkitaan (** samalla 8-v ja alle kunnanmestaruus** 2013 ja myöhemmin syntyneet)\\ | **Luokka 1 - Puomiluokka** (12€) taluttajalla tai ilman sovellettu tyyliarvostelu / kaikki palkitaan (** samalla 8-v ja alle kunnanmestaruus** 2013 ja myöhemmin syntyneet)\\ | ||
- | \\ | + | 1. Olivia Keski-Jyrä - A.S. Umberto 50p \\ |
- | 1. Olivia Keski-Jyrä - A.S. Umberto 50p\\ | + | |
2. Minea Forsblom - Instruktor 44p\\ | 2. Minea Forsblom - Instruktor 44p\\ | ||
2. Sanni Saarinen -Instruktor 44p\\ | 2. Sanni Saarinen -Instruktor 44p\\ | ||
Rivi 16: | Rivi 15: | ||
1. Olivia Keski-Jyrä - A.S. Umberto\\ | 1. Olivia Keski-Jyrä - A.S. Umberto\\ | ||
\\ | \\ | ||
+ | |||
+ | |||
**Luokka 2 - ristikko**(12€ )(**samalla 10-v ja alle kunnanmestaruus** 2011 ja myöhemmin syntyneet)\\ | **Luokka 2 - ristikko**(12€ )(**samalla 10-v ja alle kunnanmestaruus** 2011 ja myöhemmin syntyneet)\\ | ||
- | 1. Minea Forsblom - Instruktor \\ | + | 1. Olivia Keski-Jyrä - A.S. Umberto |
- | 2. Olivia Keski-Jyrä - A.S. Umberto\\ | + | 2. Milja Kortelainen - Tiny Pearl Ruu MekaRat48p\\ |
- | 3. Milja Kortelainen - Tiny Pearl Ruu MekaRat\\ | + | 2. Neea Ahonen -Wiking Varsa 48p\\ |
- | 4. Neea Ahonen -Wiking Varsa\\ | + | 3. Minea Forsblom |
- | 5. Lilja Mäkelä-Hurukka (KM)\\ | + | 3. Aino Mäkelä-Vanhamäen Miina 47p\\ |
- | 6. Aino Mäkelä-Vanhamäen Miina\\ | + | 3. Ilona Kallio -Puksis |
- | 7. Ilona Kallio -Puksis\\ | + | Lilja Mäkelä-Hurukka |
+ | **Luokka 3 - 40 cm** 367.1 A2/ | ||
+ | 1. Mikaela Sinda - Hessin Unikki 51,62 0-0vp\\ | ||
+ | 2. Neea Ahonen - Wiking Varsa 51,78 0-0vp\\ | ||
+ | 3. Ilona Kallio -Puksis 1.22,16 0-0vp\\ | ||
+ | 4. Milja Kortelainen - Tiny Pearl Ruu MekaRat 1.03,78 0-4vp\\ | ||
+ | 5. Mikaela Sinda - Silent’s Black Queen 11.11,69 8-vp\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | n 18 \\ | ||
- | **Luokka 3 - 40 cm** 367.1 A2/A2 (16€) (**samalla 12-v ja alle kunnanmestaruus** 2009 ja myöhemmin syntyneet)\\ | ||
- | 1. Mikaela Sinda - Hessin Unikki\\ | ||
- | 2. Ilona Kallio -Puksis\\ | ||
- | 3. Veera Mäkelä - Hurukka (KM)\\ | ||
- | 4. Milja Kortelainen - Tiny Pearl Ruu MekaRat\\ | ||
- | 5. Neea Ahonen - Wiking Varsa\\ | ||
- | 6. Mikaela Sinda - Silent’s Black Queen ( KM)\\ | ||
- | \\ | ||
- | **Luokka 4 - 50 cm** 367.1 A2/ | ||
- | 1. Mikaela Sinda - Silent’s Black Queen\\ | ||
- | 2. Josefiina Kallio - Larkhill' | ||
- | 3. Emilia Hyvönen -Roleksa\\ | ||
- | 4. Paula Suonkanta - Camstar \\ | ||
+ | **Kunnanmestaruus 12-v ja alle **\\ | ||
+ | 1. Mikaela Sinda - Silent´s Black Queen\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | **Luokka 4 - 50 cm** 367.1 A2/A2\\ | ||
+ | 1. Paula Suonkanta - Camstar 1.12,10 4-\\ | ||
+ | 2. Emilia Hyvönen -Roleksa 1.14,84 8-\\ | ||
+ | Josefiina Kallio - Larkhill' | ||
\\ | \\ | ||
- | **Luokka 5 - 60 cm** 367.1 A2/ | ||
- | 1. Vilma Mahlamäki - Tähti - Pinja\\ | + | |
- | 2. Lilja Korpikaivo - Ernst Hope UrHU (KM)\\ | + | **Luokka 5 - 60 cm** 367.1 A2/A2( **samalla junioreiden kunnanmestaruus**)\\ |
- | 3. Aino Mäkelä | + | 1. Lilja Korpikaivo - Ernst Hope UrHU (KM)41,90\\ |
- | 4. Mikaela Sinda - Hessin Unikki (KM)\\ | + | 2. Nea Mickelsson - Azartas LT ox 47,82 0-0\\ |
- | 5. Erica Knuutila - Tervsunds Rosie LoimURa\\ | + | 3. Vilma Mahlamäki |
- | 6. Iida Kilpeläinen | + | 4. Iida Kilpeläinen - Placidus 49,44 0-4\\ |
- | 7. Vilma Mahlamäki | + | 5. Mikaela Sinda - Hessin Unikki (KM) 44,30 4-0\\ |
+ | 7. Vilma Mahlamäki - E.V. Hurma 58,84 4-\\ | ||
+ | Aino Mäkelä - Vanhanen Miina hyl.\\ | ||
+ | Erica Knuutila - Tervsunds Rosie LoimURa | ||
+ | |||
+ | **Kunnanmestaruus Juniorit**\\ | ||
+ | 1. Lilja Korpikaivo | ||
+ | 2. Mikaela Sinda | ||
\\ | \\ | ||
- | **Luokka 6 - 80 cm** 367.1 A2/A2 (16€)\\ | + | **Luokka 6 - 80 cm** 367.1 A2/ |
+ | 1. Nea Mickelsson - Azartas LT ox 51,34 0-0\\ | ||
+ | 2. Vilma Mahlamäki -E. V. Hurma 52,62 0-0\\ | ||
+ | 3. Vilma Ylitalo - Arra 42,84 4-\\ | ||
+ | 4. Iida Kilpeläinen - Placidus 48,60 4-\\ | ||
+ | 5. Peppi Honkanen -Roleksa 57,57 8-\\ | ||
- | 1. Iida Kilpeläinen - Placidus\\ | + | **Kunnanmetaruus seniorit**\\ |
- | 2. Vilma Mahlamäki | + | 1. Nea Mickelsson- Azartas LT ox |
- | 3. Vilma Ylitalo - Arra\\ | + | |
- | 4. Peppi Honkanen -Roleksa\\ | + | |