Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
2009:valjakkoaluevalmennukset2504 [25/04/09 14:59:24] – heidi | 2009:valjakkoaluevalmennukset2504 [06/05/14 15:32:20] (nykyinen) – ulkoinen muokkaus 127.0.0.1 | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ====== Valjakkoajon aluevalmennus 24.-25.4.2009 ====== | ||
+ | [[: | ||
+ | |||
+ | < | ||
+ | |||
+ | Hessi-talli, | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Heidi\\ | ||
+ | |||
+ | **Pe 24.4.**\\ | ||
+ | 10.30-11 \\ | ||
+ | 11-11.30 \\ | ||
+ | 11.30-12 \\ | ||
+ | 13.30-14 Otto -Peppi\\ | ||
+ | 14-14.30 Anne -Silu\\ | ||
+ | 14.30-15 Jarmo -Derus\\ | ||
+ | 15-15.30 Anna -Ai.Ka Hermann\\ | ||
+ | 15.30-16 Otto-Virne\\ | ||
+ | 16-16.30 Sanna -Ella\\ | ||
+ | |||
+ | Ben\\ | ||
+ | 17-17.30 Heidi - Matti & Teppo\\ | ||
+ | 17.30-18 Soila - ponit\\ | ||
+ | 18-18.30 Leena - Sami\\ | ||
+ | 18.30-19 Heidi -Nelson III\\ | ||
+ | 19-19.30 Leena -Illuusia\\ | ||
+ | 19.30-20 Sari - Kirkastus\\ | ||
+ | 20-20.30 Talvikki - Linde Boy\\ | ||
+ | 20.30-21 Jenny -Gonzo\\ | ||
+ | 21-21.30 Marko -Coen \\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | **La 25.4.**\\ | ||
+ | |||
+ | Ben\\ | ||
+ | 8-8.30 Heidi - Matti& | ||
+ | 8.30-9 Soila - ponit\\ | ||
+ | 9-9.30 Marko -Coen\\ | ||
+ | 9.30-10 Heidi -Nelson III\\ | ||
+ | 10-10.30 Leena -Illuusia\\ | ||
+ | 10.30-11 Leena - Sami\\ | ||
+ | 11-11.30 Talvikki - Linde Boy\\ | ||
+ | 11.30-12 Jenny -Gonzo\\\ | ||
+ | 12-12.30 Sari - Kirkastus\\ | ||
+ | |||
+ | Heidi\\ | ||
+ | |||
+ | 12.30-13.00 \\ | ||
+ | 13.00-13.30 Otto-Virne\\ | ||
+ | 13.30-14.00 Minna -Love | ||
+ | 14-14.30 Anne -Silu\\ | ||
+ | 14.30-15 Otto-Peppi\\ | ||
+ | 15-15.30 Jarmo -Derus\\ | ||
+ | 15.30-16 Anna -Ai.Ka Hermann\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | **16.30 -19 Nuorten hevosten harjoitus**\\ | ||
+ | |||
+ | {{: | ||
+ | |||
+ | **ALUSTAVA AIKATAULU**\\ | ||
+ | |||
+ | **Harjoitus 1 Ohjasajotarkkuusharjoitus (keilojen väli 1,5 m) , tyyliluokka, | ||
+ | (kypärä, hansikas ja piiskapakko, | ||
+ | 16.50 1. Patrik Andersin -Siiri-07 33p - 6p 27p\\ | ||
+ | 16.55 2. Emmi Lepola -Musse -06 37p - 2p 35p\\ | ||
+ | 17.00 3. Otto Vainio - Hessin Myytti -07 31p - 7p 24p\\ | ||
+ | 17.05 4. Marko Särmäharju -Salmiakki-Poika-06? | ||
+ | 17.15 5. Leena Rantamäki-Lahtinen - Hessin Muusa-07 29p - 10p 19p\\ | ||
+ | 17.20 6. Soila Lehmusvaara -Hessin Myrsky-07 39p - 2p 37p\\ | ||
+ | 17.25 7. Katja Aalto -Walnut Dream -06 30p - 4p 26p\\ | ||
+ | 17.30 8. Ritva Mansikkamäki - Huima Hemmo -06 36p - 3p 33p\\ | ||
+ | 17.35 9. Juulia Mäkelä -Hessin Maestro-07 41p -4p 37p\\ | ||
+ | 17.40 10.Anzu Rantanen - Hackebackent Bimisi 37p - 2p 35p\\ | ||
+ | 17.45 11.Otto Vainio -Lashinda-07 37p - 5p 32p\\ | ||
+ | 17.50 12.Marko Särmäharju - Da Vinski -06 41p - 5p 36p\\ | ||
+ | 17.57 13.Patrik Andersin -Sicco Sil -06 40p - 3p 37p\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | **Harjoitus 2 Kouluohjelma valjakkomerkki, | ||
+ | 16.30 1. Leena Vähä-Erkkilä -Hessin Lilli -06 99 p -61 vp\\ | ||
+ | |||
+ | 18.00 2. Heidi Sinda -Hessin Lordi -06 97 p -63 vp\\ | ||
+ | 18.07 3. Emmi Lepola - Lusty Flax -06 93 p -67 vp\\ | ||
+ | 18.14 4. Anne Friis -Friisin Paletti 96 p -64 vp\\ | ||
+ | 18.21 5. Leena Vähä-Erkkilä - Sami -06 110 p -50 vp\\ | ||
+ | |||
+ | Tuomari :Mari Tamminiemi\\ | ||
+ | Sihteeri : \\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | **Harjoitus 3 Tarkkuusajorata (+40 cm), avoin 2006 ja myöhemmin syntyneille**\\ | ||
+ | 16.40 1. Leena Vähä-Erkkilä -Hessin Lilli -06 3 vp 2.08,19 \\ | ||
+ | 16.45 2. Anzu Rantanen - Hackebackent Bimisi 0 0 vp 1.17,95\\ | ||
+ | |||
+ | 18.10 3. Heidi Sinda -Hessin Lordi -06 0 0 vp 1.03,27\\ | ||
+ | 18.17 4. Emmi Lepola - Naksu -06 9 vp 1.52,41\\ | ||
+ | 18.24 5. Anne Friis -Friisin Paletti 3 vp 1.35,55\\ | ||
+ | 18.31 6. Leena Vähä-Erkkilä - Sami -06 3 vp 2.01, | ||
+ | Tuomari: Lauri Lehtiö\\ | ||
+ | Sihteeri:\\ | ||
+ | Aika:\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Videointi :Miki Särmäharju\\ | ||
+ | |||
+ | *Osallistumismaksu 5 € joka sisältää suorituksen videoinniin\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | </ |