Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2007:toimarit1307 [03/07/07 22:12:32] – heidi | kilpailut:2007:toimarit1307 [06/05/14 15:32:21] (nykyinen) – ulkoinen muokkaus 127.0.0.1 | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ====== Toimihenkilöt Kansallinen valjakkoajokilpailu 13.-15.7.2007 ====== | ||
+ | |||
+ | * Kilpailunjohtaja | ||
+ | * Päätuomari | ||
+ | * Koulutuomariston puheenjohtaja Irmeli Palvas | ||
+ | * Koulutuomari Rosali Kivitie | ||
+ | * Koulutuomari Marita Törnroth | ||
+ | * Ratamestari maraton Jyrki Jokela | ||
+ | * avustaja Pekka Uotila | ||
+ | * Ratamestari tarkkuus Jyrki Jokela | ||
+ | * Päästeward Kati Honkanen | ||
+ | * Kilpailusihteeri Heidi Sinda | ||
+ | * Kanslia Sanna Mäki-Tuuri & Soila Lehmusvaara | ||
+ | * Tallivastaava Hanne-Leena Tuominen & Soila Lehmusvaara | ||
+ | * Tulospalvelu Aarre Vainio | ||
+ | * Tulospalvelu | ||
+ | * Tulospalvelu | ||
+ | * Kuuluttaja Mari Hakala | ||
+ | * Kuuluttajan apulainen Marika Sandell (pe+ su) | ||
+ | * Tiedottaja Marjo Kylmänen &Anna Vähäkuopus | ||
+ | * Palkinnot Juha Vilenius | ||
+ | * Buffetti Leena Tuominen, | ||
+ | * Toimihenkilöruokailu Maija Mansukoski | ||
+ | \\ \\ | ||
+ | * Eläinlääkäri Jaana Eskola | ||
+ | * Eläinlääkärin avustaja Marika Sandell (la) | ||
+ | * Kengittäjä | ||
+ | * Ambulanssi Medihappi Heli Valtanen | ||
+ | * Liikenteenohjaus Pentti Tuominen | ||
+ | * Liikenteenohjaus | ||
+ | |||
+ | ===== Perjantai 13.7. klo 10 alk ===== | ||
+ | |||
+ | * Valjakkotarkastustuomari Päivi Koro | ||
+ | * -Sihteeri Hanne Rajala | ||
+ | * Koulusihteeri Tuire Suvanto /Törnroth | ||
+ | * Koulusihteeri Kirsi Roine /Rosali Kivitie | ||
+ | * Koulusihteeri Eeva Pajunoja & Anna Bergström /Irmeli Palvas | ||
+ | * Lähetti Salla Nissi | ||
+ | * Lähetti Ella Numminen +Juulia Mäkelä | ||
+ | * Lähetti | ||
+ | * Vaunun mittaus Juha Vilenius | ||
+ | * Vaunun mittaus Ilkka Tonteri | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ===== Lauantai 14.7. klo 10 alk ===== | ||
+ | |||
+ | * Hevostarkastus klo 8.30 alk | ||
+ | Sisäänheittäjä steward Kati Honkanen \ | ||
+ | |||
+ | Ell Jaana Eskola | ||
+ | -avustaja Marika Sandell | ||
+ | |||
+ | Kuulutus Mari Hakala | ||
+ | - avustaja | ||
+ | - tiedustelija Ella Nnumminen + Juulia Mäkelä | ||
+ | |||
+ | Lähdön avustajat/ EMIT jakajat | ||
+ | Ilpo Kylmänen & Joni Kuusisto | ||
+ | |||
+ | * Este 1 Syrjälän ? rinne | ||
+ | * tuomari Hanna Ström? | ||
+ | * piirtäjä Sara Andersson | ||
+ | * aika Arja Tonteri | ||
+ | * aika Ilkka Tonteri | ||
+ | * Este 2 Silta | ||
+ | * tuomari Arto Arola | ||
+ | * piirtäjä Eeva Pajunoja | ||
+ | * aika Laura Salminen | ||
+ | * aika | ||
+ | * Este 3 Fordin mutterit | ||
+ | * tuomari | ||
+ | * piirtäjä Teija Kojo | ||
+ | * aika Kirsi Roine | ||
+ | * aika Merita Hagrén | ||
+ | * Este 4 Biofarmin? saareke | ||
+ | * tuomari Paula Karhu | ||
+ | * piirtäjä Maija Karhu | ||
+ | * aika Suvi Karhu | ||
+ | * aika Anna Bergström | ||
+ | * Este 5 Mountain Horsen härdelli | ||
+ | * tuomari Henna Rajala | ||
+ | * piirtäjä Laura Suolahti | ||
+ | * aika Seija Kaunisto | ||
+ | * aika Piia Kaunisto | ||
+ | * Este 6 Hartwallin vesi | ||
+ | * tuomari Mari Tamminiemi | ||
+ | * piirtäjä Minna Tikka | ||
+ | * aika Merja Suomela | ||
+ | * aika Lohja | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ===== Sunnuntai 15.7. klo 10 alk ===== | ||
+ | |||
+ | * Tarkkuustuomari Heikki Heiskanen | ||
+ | * Sihteeri Kirsi Visakoivu | ||
+ | * LA-tulokset Tiiu Vorne | ||
+ | * Aika Ari Vähä-Pietilä | ||
+ | * Aika Sanna Vähä-Pietilä | ||
+ | * Rata Jyrki Jokela | ||
+ | * Rata Anna Bergström | ||
+ | * Kanslia lähetti Salla Nissi | ||
+ | | ||
+ | Palkintojenjako luokittain \\ | ||
+ | *Rusetit | ||
+ | *Loimet& | ||
+ | *Esineet | ||
+ | |||
+ | |||