Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2009:tulokset2803 [30/03/09 16:28:59] – heidi | kilpailut:2009:tulokset2803 [06/05/14 15:32:21] (nykyinen) – ulkoinen muokkaus 127.0.0.1 | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ====== Tulokset KOULUKISAT LA 28.3.2009 ====== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Harrastemestaruusluokat | ||
+ | |||
+ | Luokka 2 Raviohjelma | ||
+ | avoin kaikille/ samalla (harrastemestaruus –juniorit) sekä (harrastemestaruus –seniorit) | ||
+ | |||
+ | |||
+ | **1. Laura Kangasmäki - Hessin Lordi TaRi 138+149 = 287 p 68,33%\\ | ||
+ | 2. Kaisa Närvänen - Kultatikari UrHu 132+ 147 p = 279 p 66,43%\\ | ||
+ | 3. Heidi Mattila - E.T. Hennet SiRu 128+150 = 278 p 66,19 %\\ | ||
+ | 4. Maiju Karonen - Stella Elone UrHu 127+ 150 = 277 p 65,95%**\\ | ||
+ | 5. Emmi Lepola - Hessin Jeviiri UrHu 129+ 140 = 269p 64,05 %\\ | ||
+ | 6. Riikka Närvänen - Pläsi (JHM) 131+137 = 268p 63,80 %\\ | ||
+ | 7. Merita Hagrén - Jorik van´t Wyldepaed UrHu 124 + 129= 263 p 62,19 %\\ | ||
+ | 8. Laura Kangasmäki -Sicco Sil TaRi 124+ 135 = 259 p 61,66%\\ | ||
+ | 9. Piia Kaunisto - Hessin Pedotar UrHu 123+ 134 =257 p 61,19%\\ | ||
+ | 10. Ingrid Öhberg - Hessin Lotta IUR 121+ 128 = 249 p 59,29 %\\ | ||
+ | 11. Peppiina Inervo - Nala TRS 119 + 130 = 249 p 59,29%\\ | ||
+ | 12. Meeri Tolonen - Jeviiritär UrHu 116+ 133 = 249 p 59,29 %\\ | ||
+ | 13. Heidi Huuska - Winter`s Eddy PirHu 114 + 116 = 230 p 54,76 % | ||
+ | |||
+ | **Luokka 3 Helppo C:1 2000** | ||
+ | (seuramestaruus 1993 tai myöhemmin syntyneille)\\ | ||
+ | C H yht. %\\ | ||
+ | |||
+ | **1. Anne Määttänen – Lillin Likka UrHu 126 127 253 63, | ||
+ | 2. Paula Viita – Derwen Gwawr UrHu 131 118 249 62, | ||
+ | 3. Janika Lönnroth – Stella Elona UrHu 123 122 245 61, | ||
+ | 4. Miia Rämö – Parmantico NLD 126 117 243 60, | ||
+ | 5. Piia Salminen – Zagi TRS 124 116 240 60, | ||
+ | 6. Ulla Uusitalo – Brännhults Charm TRS 133 116 239 59, | ||
+ | 7. Sanna Mäkinen – Usvan Ronja UrHu 121 115 236 59, | ||
+ | 7. Ingrid Öhberg – Greta Garbo IUR 120 116 236 59, | ||
+ | 7. Ira Oksanen – Peacock TRS 119 117 236 59, | ||
+ | 7. Elisa Relander – Uku MRA 117 119 236 59, | ||
+ | 11. Anette Sulander – Donegan 119 116 235 58, | ||
+ | 12. Heidi Mattila - E.T. Hennet SiRu 120 114 234 58, | ||
+ | 13. Melina Moukola – Epona UrHu 114 116 230 57, | ||
+ | 14. Kirsi Piispanen – Tytön Ihme VesRa 114 109 223 55, | ||
+ | 15. Niina Koskinen – Coctail S 110 111 221 55, | ||
+ | 16. Eve Nummela – Vinha-Liinu UrHU 114 103 217 54, | ||
+ | 17.Peppiina Inervo – Nala TRS 105 105 210 52, | ||
+ | |||
+ | C Saana Hakala H Anna Bergström\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | Luokka 4 K.N.Special | ||
+ | (seuranmestaruus –yli 16-vuotiaat ja seniorit/ | ||
+ | |||
+ | **1. Merita Haggren - Coen D UrHu (SM) 174+ 152 = 326 p 67,92%\\ | ||
+ | 2. Paula Viita - Derwen Gwawr GB UrHu (SM) 158 +148 = 306 p 63,75%\\ | ||
+ | 3. Elina Virtanen - Jorik M KrT 164+138 = 302 p 62,92%\\ | ||
+ | 4. Anne Määttänen - Viljanen UrHu (SM) 150+ 152 = 302 p 62,92%**\\ | ||
+ | 5. Sanna Lahti - Tytön Ihme SuoRa 155+ 144 = 299 p 62,29%\\ | ||
+ | 6. Minna Kiuru - Mäntymäen Patu UrHu (SM) 142+140 = 282 p 58,75%\\ | ||
+ | 7. Elisa Relander - Reisu-Oiva MRA 135+145= 280 p 58,33%\\ | ||
+ | 8. Ulla Uusitalo - Brännhults Charm TRS 139+137 = 276p 57,50%\\ | ||
+ | 9. Sanna Mäkinen - Usvan Ronja UrHu (SM) 133+ 138 = 271 p 56,46%\\ | ||
+ | 10. Juulia Mäkelä - Pin Rock'S Highland Queen UrHu (SM) 134+ 134= 268 p 55,83%\\ | ||
+ | 11. Miia Rämö - Parmantico NLD TaRat 132+ 129 = 261 p 54,38 %\\ | ||
+ | 12. Niina Koskinen - Coctail S 126+ 124 = 250 p 52,08 %\\ | ||
+ | 13. Annukka Aalto - Gina YR kesk | ||
+ | |||
+ | C = Saana Hakala\\ | ||
+ | H = Anna Begrström\\ | ||
+ | |||
+ | **UrHu mestaruudet kouluratsastus 2009**\\ | ||
+ | |||
+ | **Harrastemestaruus koulu 2009**\\ | ||
+ | |||
+ | 1. Kaisa Närvänen -Kultatikari\\ | ||
+ | 2. Emmi Lepola- Hessin Jeviiri\\ | ||
+ | 3. Merita Hagren- Jorik van`t Wyldepaed\\ | ||
+ | |||
+ | **Seuranmestaruus koulu/ | ||
+ | |||
+ | 1. Janika Lönnroth -Stella Elona\\ | ||
+ | 2. Melina Moukola -Epona\\ | ||
+ | 3. Eve Nummela -Vinha-Liinu\\ | ||
+ | |||
+ | **Seuranmestaruus koulu 2009**\\ | ||
+ | |||
+ | 1. Merita Hagren -Coen D\\ | ||
+ | 2. Paula Viita -Derwen Gwawr\\ | ||
+ | 3. Anne Määttänen -Viljanen\\ | ||
+ | |||
+ | |||