Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisio | |||
kilpailut:2010:toimarit0608 [04/08/10 21:19:41] – heidi | kilpailut:2010:toimarit0608 [06/05/14 15:32:22] (nykyinen) – ulkoinen muokkaus 127.0.0.1 | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | **SH-kummajaiset 6.-8.8.2010**\\ | ||
+ | **Kilpailujen johtaja** Mari Tamminiemi\\ | ||
+ | **Kilpailusihteeri** Heidi Sinda\\ | ||
+ | **Kanslia** | ||
+ | **Tulospalvelu** Kati Puhakka (pe+la), Ella Numminen (pe), Kirsi Visakoivu (la), Kirsi Rehn -Inkinen +Ritva Mansikkamäki (su)\\ | ||
+ | **Tiedottaja** \\ | ||
+ | **Kuulutus** Heidi Sinda, Jaana Lumme\\ | ||
+ | **Kuuluttajan avustaja** \\ | ||
+ | **EA** \\ | ||
+ | **Pr-emäntä** \\ | ||
+ | **Palkinnot ** \\ | ||
+ | **Buffetti** Mira Hiltunen, Mari Havukainen \\ | ||
+ | **Majoitus / talli** Heidi Sinda\\ | ||
+ | **Majoitus / henkilöt, maneesivastaava** Sonja Kankaanpää\\ | ||
+ | **Myymälä**Annikka Manninen\\\ | ||
+ | **Parkkeeraus** \\ | ||
+ | **Pohjat / huolto** \\ | ||
+ | **Tekniikka** \\ | ||
+ | **Turvallisuuspäällikkö** Marko Särmäharju\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ===== PERJANTAI 6.8. ===== | ||
+ | |||
+ | **Koulutuomariston pj** Marita Törnroth\\ | ||
+ | Koulutuomari Ewa Munsterhjelm \\ | ||
+ | Koulutuomari Mari Lehtikunnas\\ | ||
+ | Koulutuomari Karoliina Nieminen\\ | ||
+ | Tulospalvelu Kati Puhakka &Ella Numminen\\ | ||
+ | Kuulutus Heidi Sinda / Jaana Lumme\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | **Luokka 1 12- RATA 1 ** Lähetit Tiina Vesaniemi& | ||
+ | Tuomari C:Ewa Munsterhjelm | ||
+ | Tuomari H: , siht.Sanni Vuorinen \\ | ||
+ | |||
+ | **Luokka 2 13- RATA 2 ** Lähetit Piia Kaunisto & Laura Haapakoski\\ | ||
+ | Tuomari C: Marita Törnroth, siht. Tuula Haapakoski | ||
+ | Tuomari H: Karoliina Nieminen , siht. Sini Ljunqvist \\ | ||
+ | |||
+ | **Luokka 3 17.15-19 RATA 1** Lähetit Tiina Vesaniemi& | ||
+ | Tuomari C:Ewa Munsterhjelm , siht.Heini Ruha \\ | ||
+ | Tuomari H: Mari Lehtikunnas, | ||
+ | |||
+ | **Portinavaus rata 1** Kaisa Vuorinen\\ | ||
+ | **Portinavaus rata 2** Janika Lönnroth\\ | ||
+ | **Portinavaajien apulainen** Maiju Karonen\\ | ||
+ | |||
+ | **Lähdönjärjestäjä** Jaana Lumme/ Hanna Heiskanen | ||
+ | **Lannat/ | ||
+ | **Palkinnot ** Kaisa & Sanni Vuorinen\\ | ||
+ | |||
+ | ===== LAUANTAI 7.8. ===== | ||
+ | |||
+ | **Koulutuomariston pj** Marita Törnroth\\ | ||
+ | Koulutuomari Ewa Munsterhjelm \\ | ||
+ | Koulutuomari Anna -Leena Laakso\\ | ||
+ | Koulutuomari Heidi Sinda\\ | ||
+ | Tulospalvelu Kati Puhakka &Ella Numminen\\ | ||
+ | Kuulutus | ||
+ | |||
+ | **Luokka 4 9 -14 RATA 2 ** Lähetit Tiina Vesaniemi &Kaisa Vuorinen\\ | ||
+ | Tuomari C: Marita Törnroth , siht. Sini Ljunqvist \\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | **Luokka 5 9-15.20 RATA 1 ** Lähetit Piia Kaunisto\\ | ||
+ | Tuomari C: Anna -Leena Laakso, siht.Heini Ruha \\ | ||
+ | Tuomari H: Heidi Sinda, siht.Sanni Vuorinen \\ | ||
+ | |||
+ | **Portinavaus rata 1** Maiju Karonen \\ | ||
+ | **Portinavaus rata 2** Janika Lönnroth\\ | ||
+ | |||
+ | **Kouluradan purku**\\ | ||
+ | |||
+ | **Tarkkuus/ | ||
+ | |||
+ | **Valjakkonäytös (paali, rengas ja vesieste) n. klo 16.00** | ||
+ | \\ | ||
+ | |||
+ | **TALUTUSRATSASTUSTA+ VALJAKKOAJELUMAHDOLLISUUS 15.30-16.45**\\ | ||
+ | Niko+ Iida - Heidi & Piia\\ | ||
+ | Coen D -Marko Särmäharju\\ | ||
+ | Illuusia - Leena Paija\\ | ||
+ | |||
+ | Hessi-tallilla myynnissä olevat ponit talutusratsastuksessa a 2 € / kierros\\ | ||
+ | Geist Tyler (Norjan vuonohevonen) - Tiina Vesaniemi\\ | ||
+ | Stella Elone (welsh mountian B -poni, valkoinen) - Laura Haapakoski\\ | ||
+ | Miss Nelly (saksanratsuponi tamma) -Janika ?\\ | ||
+ | Betty Boop (saksanratsuponi tamma) \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | |||
+ | **Esteradan rakennus valjakkonäytöksen aikana**\\ | ||
+ | |||
+ | **Esteluokat n. klo 17 alkaen** | ||
+ | |||
+ | **Estetuomariston pj** Pekka Pusa\\ | ||
+ | **Steward** Kaija Hyvönen\\ | ||
+ | **Käsisihteeri** Ritva Mansikkamäki\\ | ||
+ | **Ajanotto** Marika Louhelainen\\ | ||
+ | **Ajanotto** Kati Puhakka\\ | ||
+ | **Ratamestari** Tero Koponen \\ | ||
+ | **Liputus** Sanni Vuorinen\\ | ||
+ | **Liputus** Kaisa Vuorinen\\ | ||
+ | **Rata ** Tuula &Laura Haapakoski\\ | ||
+ | **Rata ** Mari Saari-Kivistö\\ | ||
+ | **Rata ** Sini Vaittinen\\ | ||
+ | **Verryttely** Jaana Lumme\\ | ||
+ | **Verryttely** Robin Lumme\\ | ||
+ | **Lähdönjärjestäjä** Anna Koivisto\\ | ||
+ | **Kuulutus** | ||
+ | Palkinnot\\ | ||
+ | |||
+ | ===== SUNNUNTAI 8.8. ===== | ||
+ | **Kuulutus** Heidi Sinda /Jaana Lumme\\ | ||
+ | **Tulospalvelu** Kirsi Rehn -Inkinen \\ | ||
+ | **Estetuomari** Pekka Pusa\\ | ||
+ | **Käsisihteeri** Ritva Mansikkamäki\\ | ||
+ | **Ajanotto** Marika Louhelainen\\ | ||
+ | **Ajanotto** Leena Rantamäki-Lahtinen\\ | ||
+ | **Ratamestari** Tero koponen\\ | ||
+ | **Liputus** Sanni Vuorinen\\ | ||
+ | **Liputus** Kaisa Vuorinen\\ | ||
+ | **Rata ** Tuula &Laura Haapakoski\\ | ||
+ | **Rata ** Maiju Karonen\\ | ||
+ | **Rata ** Janika Lönnroth\\ | ||
+ | **Verryttely** Jaana Lumme\\ | ||
+ | **Verryttely** Robin Lumme\\ | ||
+ | **Lähdönjärjestäjä** \\ | ||
+ | Palkinnot\\ |