Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisio | |||
kilpailut:2012:tulokset2108 [21/08/12 17:47:22] – heidi | kilpailut:2012:tulokset2108 [06/05/14 15:32:22] (nykyinen) – ulkoinen muokkaus 127.0.0.1 | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ====== Ti 21.8. Iltaestekisa + tarkkuus ====== | ||
+ | |||
+ | klo 16.30 alk\\ | ||
+ | **Luokka 1 Puomiluokka taluttajalla tai ilman**\\ | ||
+ | a) nuorille hevosille 2008 ja nuoremmin syntyneille\\ | ||
+ | **1. Piia Kaunisto-Hessin Nitro 89 p**\\ | ||
+ | 2. Mari Lahti - Savelan Puistotäti 88 p\\ | ||
+ | 3. Mari Hakala -Hessin Odessa hyl\\ | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | b) nuorille ratsastajan aluille\\ | ||
+ | **1. Cami Oksa- Iida 86 p** \\ | ||
+ | 2. Ada-Sofia Ahola -Nikolai UrHu 82 p\\ | ||
+ | 3. Susanna Uotila-Pläsi UrHu 74 p\\ | ||
+ | 4. Peppi Laiho- Hessin Myrsky 71 p\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | c) kokemattomille ratsukoilla\\ | ||
+ | **1. Mari Lahti - Rotser YR 92 p** \\ | ||
+ | 2. Iiris Vaskela - Ipanan Tikkari UrHu 87 p\\ | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 2 30 cm 367.1** \\ | ||
+ | **1. Ella Uusitalo -Pläsi UrHu 0 - 0 vp 30,16 s\\ | ||
+ | 2. Johanna Uotila -Hessi-Iida UrHu 0 - 0 32,56 s**\\ | ||
+ | 3. Mari Lahti -Bajarz YR 0- 0 vp 36,50 s\\ | ||
+ | 4. Laura Haapakoski -Hessin Myrsky UrHu 0- 0 vp 36,59 s\\ | ||
+ | 5. Juulia Pirinen - La Femme II TaNo 0- 0 vp 43,22s\\ | ||
+ | 6. Mari Lahti -Rotser 0-0 vp 47,19 s\\ | ||
+ | 7. Salla-Mari Manninen - Texas Eric 0 - hyl \\ | ||
+ | 8. Iiris Vaskela -Ipanan Tikkari UrhU 4 vp 59,12s\\ | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 3 50 cm 367.1**\\ | ||
+ | **1. Riina Markkola - Vantasiina TRS 0 - 0 vp 30,03 s\\ | ||
+ | 2. Eveliina Vaittinen -Nyytin Lauha UrHu 0 - 0 vp 31,50 s\\ | ||
+ | 3. Mari Lahti -Hessin Muusa YR 0- 0 vp 31,79s\\ | ||
+ | 4. Heidi Mattila -Sir Parzival SIRu 0- 0 vp 31,97s**\\ | ||
+ | 4. Satu Myllyniemi -Hessin Jeviiri UrHu 0- 0 vp 37,53s\\ | ||
+ | 5. Juulia Pirinen - Rätvänä TaNo 0 - 0 vp 38,32s\\ | ||
+ | 6. Nea Törmänen -Klasika VARSA 0- 0 vp 39,32s\\ | ||
+ | 7. Ella Uusitalo -Pläsi UrHu 0 - 0 vp 41 s \\ | ||
+ | 8. Hilja Markkola - Tukkilan Esteri TRS 0 - 0 41, | ||
+ | 9. Mari Lahti -Bajarz YR 0-4 40,87s \\ | ||
+ | 10. Salla-Mari Manninen - Texas Eric 4 vp 1.02,19s\\ | ||
+ | 11. Laura Haapakoski -Hessin Myrsky UrHu 6,2 vp 1.34,44s\\ | ||
+ | 12. Aino Huusari - Polymax XO YR 14,7 vp 1.35,41\\ | ||
+ | 16. Johanna Uotila -Hessi-Iida UrHu hyl\\ | ||
+ | 16. Henna Rangell-Viikari - Dumbou Step hyl \\ | ||
+ | | ||
+ | |||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 4 70 cm 367.1**\\ | ||
+ | |||
+ | **1. Meeri Tolonen -Karin UrHu 0- 0 vp 28,66s\\ | ||
+ | 2. Emma Willman - Aleksander Suur SiRu 0 - 0 vp 29,19s\\ | ||
+ | 3. Jutta Pirinen - La Femme II TaNo 0 - 0 vp 30,56 s\\ | ||
+ | 4. Meeri Tolonen -Helin Tuisku UrHu 0 - 0 vp 30,87s\\ | ||
+ | 5. Mari Lahti -Hessin Muusa YR 0 - 0 vp 32,41s**\\ | ||
+ | 6. Milla Malin - Rätvänä TaNo 0- 0 32,52s\\ | ||
+ | 7. Tiina Vesaniemi -Nyytin Lauha UrHu 0 - 0 vp 34,90s \\ | ||
+ | 8. Ida Nieminen - Bripoly xo YR 0-0 vp 35,26s\\ | ||
+ | 9. Satu Myllyniemi -Hessin Jeviiri UrHu 0 - 0 vp 36,66s\\ | ||
+ | 10. Kaija Romppainen - Pippurin Saga SuMaRa 0 - 0 40,16s\\ | ||
+ | 11. Nea Törmänen -Klasika VARSA 0 - 0 vp 41,19s\\ | ||
+ | 12. Mira Syrjänpää -Railon Onni SuoRa 4 vp 1.00,53s\\ | ||
+ | 13. Silja Markkola - Vantasiina TRS 4 vp 1.04,87s\\ | ||
+ | 14. Heidi Mattila -Sir Parzival SIRu 4 vp 1.05,06\\ | ||
+ | 15. Jussi Tapani - Eilonwy | ||
+ | 16. Oona Ihamäki - Sarm-el-sheik YR hyl\\ | ||
+ | 16. Hilja Markkola - Tukkilan Esteri TRS hyl \\ | ||
+ | Tsemppari palkinot Nea Törmänen -Klasika VARSA 0 - 0 vp 41,19s\\ | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 5 90 cm 367.1**\\ | ||
+ | ** | ||
+ | 1. Jaakko Elonheimo - Karin 0 - 0 vp 25,28s\\ | ||
+ | 2. Jussi Tapani - Eilonwy 0 - 0 vp 26,60 s\\ | ||
+ | 3. Anniina Korhonen - Bandorro | ||
+ | 4. Jaakko Elonheimo - Tuisku 0 - 0 vp 32,90\\ | ||
+ | 5. Ida Nieminen - Bripoly xo YR 0- 0 vp 33,78 s\\ | ||
+ | 6. Emma Willman - Aleksander Suur SiRu 4 vp 56,20 s \\ | ||
+ | 7. Milla Malin -Rätvä TaNo 8 vp 1.00,85s\\ | ||
+ | 8. Oona Ihamäki - Sarm-el-sheik YR 8 vp 1.15,97s\\ | ||
+ | 9. Heidi Mattila -Paavo SiRu kesk \\ | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 6 Tarkkuus + 30 cm**\\ | ||
+ | **1. Tuuli Liski -Nikolai UrHu 0 vp 2.32,41 s**\\ | ||
+ | 2. Anna Koivisto -Hessin Nitro 3 vp 2.10,78 s\\ | ||
+ | 3. Kaisa Kataja -Hessin Myrsky | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 7 Tarkkuus + 20 cm**\\ | ||
+ | 1. Tuuli Liski -Nikolai UrHu 8,5 vp 2.56,03 s\\ | ||
+ | 2. Anna Koivisto -Hessin Nitro 9 vp 2.21,31 s\\ |