Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisioViimeisin revisioBoth sides next revision | ||
kilpailut:2014:0712 [07/12/14 11:32:42] – heidi | kilpailut:2014:0712 [07/12/14 16:33:45] – heidi | ||
---|---|---|---|
Rivi 2: | Rivi 2: | ||
- | ======= Estekilpailut 7.12.2014 / ILMOITTAUTUNEET ======= | + | Kunnanmestaruus |
- | \\ | + | |
+ | **Alle 8 v**\\ | ||
+ | 1. Miro Sinda -Hessin Myrsky\\ | ||
+ | 2. Mikaela Sinda -Stella Elone\\ | ||
+ | 3. Peppi Vehmas -Haukkamäen Arvo\+/\\ | ||
\\ | \\ | ||
+ | **Seniorit** | ||
+ | 1. Lilli Aalto -Kivimäen Jalo\\ | ||
+ | 2. Heidi Sinda - Hessi Muusa\\ | ||
+ | |||
__**Luokka 1a - Puomiluokka (taluttajan käyttö sallittu), avoin lapsille/ | __**Luokka 1a - Puomiluokka (taluttajan käyttö sallittu), avoin lapsille/ | ||
+ | |||
\\ | \\ | ||
- | (Ratsukot voivat tulla 12.30 alk maneesiin verryttelemään)\\ | + | **1. Paavo Vaittinen/ |
- | \\ | + | 2. Samu Heikkilä |
- | 1. Sofia Hauta-Heikkilä | + | 3. Sohvi Mero - Mickey 44p **\\ |
- | 2. Mikaela Sinda/ | + | 4. Miro Sinda/ |
- | 3. Peppi Vehmaa/ | + | 5. Sofia Hauta-Heikkilä - Musse 42 p\\ |
- | 4. Juho Lahtinen - Stjärnsunds Cedric **(M)** \\ | + | 6. Mikaela Sinda/ - Stella Elona //UrHu//40 p\\ |
- | 5. Miro Sinda/ | + | 7. Peppi Vehmaa/ |
- | 6. Paavo Vaittinen/Eveliina Vaittinen | + | 8. Juho Lahtinen |
- | 7. Samu Heikkilä | + | |
- | 8. Sohvi Mero - Mickey\\ | + | |
\\ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
Rivi 22: | Rivi 29: | ||
\\ | \\ | ||
1. Laura Haapakoski - Kokonas //UrHu//\\ | 1. Laura Haapakoski - Kokonas //UrHu//\\ | ||
- | 2. Iiris Vaskela - Hessin Ritari //UrHu//\\ | + | 1. Iiris Vaskela - Hessin Ritari //UrHu//\\ |
+ | 1. Maria Nurminen -Jestan Rinssi\\ | ||
\\ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
- | Luokan 1 palkintojen jako sekä Urjalan kunnan estemestaruus alle 8-v mitalien joko\\ | + | |
- | \\ | + | |
- | n. 13.45\\ | + | |
\\ | \\ | ||
__**Luokka 2 - Ristikkoluokka (taluttajan käyttö sallittu)**__ Samalla alle 10-v kunnanmestaruus\\ | __**Luokka 2 - Ristikkoluokka (taluttajan käyttö sallittu)**__ Samalla alle 10-v kunnanmestaruus\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Miro Sinda/ - Stella Elona // | + | **1. Sonja Uusitalo - Mickey 50 p\\ |
- | 2. Mikaela Sinda/ | + | 2. Nea Wälläri - Stella Elona 45 p\\ |
- | 3. Samuel Nenonen - Musse\\ | + | 3. Miro Sinda/ - Stella Elona // |
- | 4. Erin Lehti - Elmo \\ | + | 4. Mikaela Sinda/ |
+ | 5. Samuel Nenonen - Musse\\ | ||
+ | 6. Erin Lehti - Elmo 41 p\\ | ||
+ | 7. Susanna Uotila -Hessin Myrsky 39 p | ||
+ | 8. Aino Vaittinen/ | ||
+ | |||
\\ | \\ | ||
- | n. 5 min verryttely maneesissa\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 5. Okko Lahtinen - Hessin Muusa **(M)**\\ | ||
- | 6. Sonja Uusitalo - Mickey\\ | ||
- | 7. Aino Vaittinen/ | ||
- | 8. Nea Wälläri - Stella Elona \\ | ||
- | 9. Susanna Uotila - Hessin Myrsky //UrHu//\\ | ||
- | \\ | ||
- | \\ | ||
- | n. 14.30\\ | ||
\\ | \\ | ||
__**Luokka 3 - 50cm**__ Samalla junioreiden kunnanmestaruus\\ | __**Luokka 3 - 50cm**__ Samalla junioreiden kunnanmestaruus\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. | + | **1. Reetta Ahokas |
- | 2. Henna Uusitalo | + | 2. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) // |
- | 3. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) // | + | 3. Stina Laurila - Aprilia //UrHu//0 - 0 vp 31,78 s\\ |
- | 4. Stina Laurila - Aprilia //UrHu//\\ | + | 4. Patricia Puronummi - Mickey |
- | 5. Reetta Ahokas | + | 5. Annaleena Mänki - Minimuusa |
- | 6. Patricia Puronummi - Mickey\\ | + | 6. Henna Uusitalo - Hessin Pätman 0 -0 vp 34,28 s\\ |
- | 7. Annaleena Mänki - Minimuusa\\ | + | |
\\ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
Rivi 62: | Rivi 65: | ||
__**Luokka 4 - 70cm**__ Samalla senioreiden kunnanmestaruus\\ | __**Luokka 4 - 70cm**__ Samalla senioreiden kunnanmestaruus\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Pauliina Lehti - Elmo\\ | + | |
- | 2. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) //HURja//\\ | + | |
- | 3. Henna Uusitalo | + | **1. Reetta Ahokas |
- | 4. Stina Laurila - Obraz //UrHu//\\ | + | 2. Stina Laurila - Obraz //UrHu//0 - 0 vp 30,77 s**\\ |
- | 5. Reetta Ahokas | + | 3. Lilli Aalto - Kiviniemen Jalo // |
- | 6. Lilli Aalto - Kiviniemen Jalo // | + | 4. Heidi Sinda - Hessin Muusa 4 vp 50,10 s\\ |
- | 7. Heidi Sinda - Hessin Muusa **(M)**\\ | + | 5. Pauliina Lehti - Elmo hyl\\ |
- | \\ | + | 5. Satu Valkas - Charlettan KM (isop) // |
+ | 5. Henna Uusitalo - Instruktor hyl\\ | ||
\\ | \\ | ||
__**Luokka 5 - 90 cm**__\\ | __**Luokka 5 - 90 cm**__\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Lilli Aalto - Kiviniemen Jalo // | + | 1. Stina Laurila - Obraz UrHu 0- 4 vp 33,40 s\\ |
+ | 1. Lilli Aalto - Kiviniemen Jalo // | ||
\\ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
Rivi 80: | Rivi 85: | ||
__**Luokka 6 - Tarkkuus +30cm**__\\ | __**Luokka 6 - Tarkkuus +30cm**__\\ | ||
\\ | \\ | ||
- | 1. Samuel Nenonen | + | **1. Laura Haapakoski |
- | 2. Tuuli Liski - Nikolai (110 cm) // | + | 2. Margit Ranta/Enna Ranta - Instruktor 0 vp 131, |
- | 3. Luna Suhonen | + | 3. Tuuli Liski - Öinen Sirpitär 0 vp 147,28 //UrHu//**\\ |
- | 4. Heidi Sinda - Hessin Muusa (125cm) | + | 4. Tuuli Liski - Nikolai |
- | 5. Okko Lahtinen - Stjärnsunds Cedric // | + | 5. Leena Rantamäki- |
- | 6. Margit Ranta/Enna Ranta - Instruktor (140 cm) //UrHu//\\ | + | 6. Samuel Nenonen |
- | 7. Tuuli Liski - Öinen Sirpitär (140cm) | + | 7. Heidi Sinda - Hessin Muusa 3 vp 115, |
- | 8. Laura Haapakoski | + | 8. Luna Suhonen |
- | 9. Heidi Koski - Hemppa (125 cm)\\ | + | 9. Heidi Sinda - Hessin Odessa |
- | 10. Heidi Sinda - Hessin Odessa | + | |
+ | |||