Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2019:kepparitoim [28/09/19 16:43:08] – heidi | kilpailut:2019:kepparitoim [28/09/19 18:46:17] (nykyinen) – heidi | ||
---|---|---|---|
Rivi 2: | Rivi 2: | ||
Samalla Urjalan kunnankepparimestaruudet | Samalla Urjalan kunnankepparimestaruudet | ||
- | TULOKSET | + | {{: |
- | Keppihevosten pieni esterata | + | TULOKSET \\ |
+ | \\ | ||
+ | **Urjalan kunnamenstari vm 2019\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | alle 5 vuotiaat** \\ | ||
+ | 1. Ossian Susijärvi - Ruusu (-15)\\ | ||
+ | 2. Topias Luomanperä (-16) \\ | ||
+ | 3. Kauri Susijärvi - Ninna (-15) \\ | ||
+ | |||
+ | ** 5 ja 6 -v (2014 ja 2013 syntyneet)**\\ | ||
+ | 1. Elfira Susijärvi - Ruusu (-13) \\ | ||
+ | 2. Siiri Sivonen (-14) \\ | ||
+ | 3. Arttu Kaleva (-13) \\ | ||
+ | |||
+ | ** 7 ja 8 vuotiaat** (2011 ja 2012 syntyneet)\\ | ||
+ | 1. Maisa Drude - Iida (-12) \\ | ||
+ | 1. Mikko Kumpulainen - Jusu \\ | ||
+ | 3. Kerttu Aalto - Runoratsu (-12)\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | |||
+ | **9 vuotiaat/ | ||
+ | 1. Anni Kaleva (-10) \\ | ||
+ | 1. Verna Rytky -Ruusu (-10) \\ | ||
+ | 2. Oona Riutta (-10)- Skorppioni \\ | ||
+ | 3. Riia Rytky (-10) \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | ** 10 vuotiaat/ | ||
+ | 1. Ella-Maria Stenberg (-09) - Dino \\ | ||
+ | 2. Sonja Savela (-09)- Aamunrusko \\ | ||
+ | 3. Sanni Saarinen (-09) - Sunny \\ | ||
+ | \\ | ||
+ | ** alle 15 vuotiaat** (2004 ja aikaisemmin syntyneet\\ | ||
+ | 1. Laura Stenberg -Vanessa \\ | ||
+ | 2. Kerttu Kumpulainen -Molli \\ | ||
+ | 3. Nelli Virta - Findus \\ | ||
+ | \\ | ||
\\ | \\ | ||
- | Omat sarjat \\ | ||
**a) alle 5 -v** (2014 ja myöhemmin syntyneet) avustajan käyttö sallittu\\ | **a) alle 5 -v** (2014 ja myöhemmin syntyneet) avustajan käyttö sallittu\\ | ||
- | 1. Taika Luomanperä (-16)\\ | ||
- | 3. Ossian Susijärvi - Ruusu (-15)\\ | + | 1. Nella Pirinen - Emppu ( Tre) 24,13s \\ |
- | 4. Nella Pirinen | + | 2. Ossian Susijärvi - Ruusu (-15) 26,62s\\ |
- | 5. Jarona Niemelä\\ | + | 3. Topias Luomanperä (-16) 29,32s |
- | 6. Kauri Susijärvi - Ninna (-15)\\ | + | 4. Kauri Susijärvi |
- | 7. Elja Rytky\\ | + | 5. Jarona Niemelä |
- | 8. Nanna Pirinen - Emppu \\ | + | 6. Elja Rytky 42,65s\\ |
+ | 7. Taika Luomanperä (-16) 1.04,40s\\ | ||
+ | 8. Nanna Pirinen - Emppu 1.04,44 s \\ | ||
\\ | \\ | ||
**b) 5 ja 6 -v** (2014 ja 2013 syntyneet)\\ | **b) 5 ja 6 -v** (2014 ja 2013 syntyneet)\\ | ||
- | 1. Amanda Rämö | + | |
- | 2. Arttu Kaleva | + | 1. Elfira Susijärvi - Ruusu (-13) 19,53 s\\ |
- | 3. Elfira Susijärvi - Ruusu (-13)\\ | + | 2. Siiri Sivonen |
- | 4. Siiri Sivonen | + | 3. Arttu Kaleva |
- | 5. Armi Rytky (-14)\\ | + | 4. Armi Rytky (-14) 24,59 s\\ |
- | 2. Lempi Harju -(-14) \\ | + | 5. Iina Tulonen -Iida (-14) 28,84 s\\ |
- | 9. Iina Tulonen -Iida (-14)\\ | + | 6. Lempi Harju -(-14) |
+ | 7. Amanda Rämö | ||
\\ | \\ | ||
**c) 7 ja 8 vuotiaat** (2011 ja 2012 syntyneet)\\ | **c) 7 ja 8 vuotiaat** (2011 ja 2012 syntyneet)\\ | ||
- | 1. Kerttu Aalto - Runoratsu | + | 1. Maisa Drude - Iida(-12) 40,48\\ |
- | 2. Milla Reunanen | + | 2. Mikko Kumpulainen |
- | 3. Mikko Kumpulainen | + | 3. Kerttu Aalto - Runoratsu (-12) 1.16+ 6 s= 1.22,00s\\ |
- | 4. Maisa Drude - Iida(-12) | + | 4. Juho Lahtinen |
+ | 5. Milla Reunanen | ||
\\ | \\ | ||
- | \\ | + | **d) 10 vuotiaat ja alle ** (2009 ja 2010) \\ |
- | **d) 10 vuotiaat ja alle ** (2009 ja 2010 \\ | + | 1. Ella.Maria Stenberg |
- | 1. Iitu Aimee (-10)- Negro\\ | + | 2. Sonja Savela |
- | 2. Sinna Viitanen | + | 3. Elli Pohjonen |
- | 3. Nella Luodemaa (-10) - Ruubia\\ | + | 4. Sanni Saarinen |
- | 4. Veera Tujunen | + | 5. Anni Kaleva |
- | 5. Oona Riutta | + | 6. Verna Rytky -Ruusu |
- | 6. Mila Luodemaa | + | 7. Mikaela Sinda (-09)- Dooris 35,25+4= 39,25s\\ |
- | 7. Viivi Tujunen | + | 8.. Minttu Reunanen - Maisa 37,28+ 2= 39,28s \\ |
- | 8. Anni Kaleva | + | 9. Minea Forsblom |
- | 9. Riia Rytky (-10)\\ | + | 10. Mila Luodemaa |
- | 10. Minea Forsblom | + | 11. Oona Riutta (-10)- Skorppioni 38,16+ 4= 42,16s\\ |
- | 11. Mikaela Sinda (-09)-Nordwalkers Trudi\\ | + | 12. Riia Rytky (-10) 42,31 s\\ |
- | 12. Sanni Saarinen | + | 13. Sinna Viitanen |
- | 13. Elli Pohjonen | + | 14. Veera Tujunen |
- | 14. Minttu Reunanen | + | 15. Viivi Tujunen |
+ | 16. Nella Luodemaa (-10) - Ruubia 50,72 +2=52,72 s\\ | ||
+ | 17. Iitu Aimee (-10)- Negro 1.04,06 + 6 =1.10,06 s\\ | ||
\\ | \\ | ||
**e) alle 15 vuotiaat** (2004 ja aikaisemmin syntyneet\\ | **e) alle 15 vuotiaat** (2004 ja aikaisemmin syntyneet\\ | ||
- | 1. Kerttu Kumpulainen -Molli \\ | + | 1. Laura Stenberg -Vanessa 38,62+2 = 40,62 s\\ |
- | 2. Nelli Virta - Findus\\ | + | 2. Kerttu Kumpulainen -Molli |
- | 3. Noora Virta - Yöntaika\\ | + | 3. Nelli Virta - Findus |
- | \\ | + | 4. Noora Virta - Yöntaika |
- | **f) lapsenmieliset** | + | |
\\ | \\ | ||
- | Kaikkien uokkien palkintojejako ja Urjalan kunnanmestaruus 2019 mit |