Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisioSeuraava revisioBoth sides next revision | ||
kilpailut:2021:1306laehtoelista [03/06/21 11:35:08] – heidi | kilpailut:2021:1306laehtoelista [12/06/21 06:06:26] – heidi | ||
---|---|---|---|
Rivi 4: | Rivi 4: | ||
Jokaiselle valjakolle on ennen starttia neuvoa antava valjakkotarkastus jossa samalla vaunujen mittaus - varaa tähän hetki aikaa verryttelystäsi - sijaitsee verryttelyalueen vieressä ns härdelliesteellä | Jokaiselle valjakolle on ennen starttia neuvoa antava valjakkotarkastus jossa samalla vaunujen mittaus - varaa tähän hetki aikaa verryttelystäsi - sijaitsee verryttelyalueen vieressä ns härdelliesteellä | ||
+ | v 11.6. Klo 22\\ | ||
Klo 10 alk\\ | Klo 10 alk\\ | ||
Luokka 1 **Prix de Ideal Harness**, Avoin kaikille, samalla Keilakunkku nuorille hevosille ja poneille (4-6 v eli 2015 -2017 syntyneille) **+ 40cm**\\ | Luokka 1 **Prix de Ideal Harness**, Avoin kaikille, samalla Keilakunkku nuorille hevosille ja poneille (4-6 v eli 2015 -2017 syntyneille) **+ 40cm**\\ | ||
- | 1. 20 Päivi Kvist/ Aino Ahopelto - Hyrtölän Hurma KoRa 110 cm\\ | + | 1. 20 Päivi Kvist/ Aino Ahopelto - Hyrtölän Hurma KoRa (110 cm)\\ |
+ | 2. 69 Heli Rainio /Johanna Leivo -Fantasia SUORA (125 cm)\\ | ||
+ | 3. 55 Heidi Mäkinen /Janika Aaltonen -Mirmeli TT (125 cm)\\ | ||
+ | 4. 21 Josefina Sjödahl / Mimmi Karvinen -Kotimäen Susie LieRa (125 cm)\\ | ||
+ | 5. 32 Marjut Myller / Jaana Koskinen -Alba Gregori RUSKO (125 cm)\\ | ||
+ | 6. 66 Jenniina Sillanaukee /Kaisa Malinen - Peppermint Duchness UrHu (140 cm)\\ | ||
+ | 7. 40 Aino Ahopelto/ | ||
+ | 8. 03 Jasmin Mäkelä /Isla Pöyhönen - Sammalisen Iikori KJR (90 cm)\\ | ||
+ | 9. 56 Pia Varttinen/ Pasi Lundelin - Kankalon Ilona SUORA (125 cm) \\ | ||
+ | 10. 15 Oona Tikkaoja/ | ||
+ | 11. 70 Heli Rainio /Sini Joutsa -Rokki-Pippuri SUORA (125 cm)\\ | ||
+ | 12. 12 Nora Rantanen/ Juuli Vainio - Alba Nana 1482 sh UrHu (120 cm)\\ | ||
- | 4. 55 Heidi Mäkinen /Janika Aaltonen -Mirmeli TT (125 cm)\\ | ||
- | |||
- | 32 Marjut Myller / Jaana Koskinen -Alba Gregori RUSKO\\ | ||
- | 21 Josefina Sjödahl / Mimmi Karvinen -Kotimäen Susie LieRa\\ | ||
- | 6. 09 Katriina Tenhunen /Johanna Savolainen - He`Las Bella (125 cm)KaRa\\ | ||
- | 7. 56 Pia Varttinen/ Pasi Lundelin - Kankalon Ilona (125 cm) SUORA\\ | ||
- | 8. 15 Oona Tikkaoja/ | ||
- | 9. 12 Nora Rantanen/ Juuli Vainio - Alba Nana 1482 sh (110 cm) UrHu\\ | ||
- | 10. 40 Aino Ahopelto/ | ||
- | 11. 03 Jasmin Mäkelä /Nella Mäkelä - Sammalisen Iikori KJR 90 cm\\ | ||
\\ | \\ | ||
Luokka 2 **Prix de Pavo Suomi**, Avoin kaikille, samalla Keilakunkku junioreille | Luokka 2 **Prix de Pavo Suomi**, Avoin kaikille, samalla Keilakunkku junioreille | ||
** + 30 cm**\\ | ** + 30 cm**\\ | ||
- | 11.00\\ | + | n. 11.00\\ |
- | 1. 40 Aino Ahopelto/ Päivi Kvist -Coneridge Harmony 1538 SH KoRa 110 cm \\ | + | 1. 70 Heli Rainio /Sini Joutsa -Rokki-Pippuri SUORA (125 cm)\\ |
- | 2. Unna Nieminen | + | 2. 40 Aino Ahopelto/ Päivi Kvist -Coneridge Harmony 1538 SH KoRa 110 cm \\ |
- | 3. 27 Anna Vilkko/Tiina Kämäläinen | + | 3. 66 Jenniina Sillanaukee |
- | 4. 38 Anita Kaiponen/Anna-Maija Koivisto -Nana Rols KRt 90 cm \\ | + | 4. 21 Josefina Sjödahl |
+ | 5. 69 Heli Rainio | ||
\\ | \\ | ||
- | Luokka 3 **Prix de **, Avoin kaikille, samalla Keilakunkku K-18 aloitteleville aikuiskuskeille ** + 30cm**\\ | + | Luokka 3 **Prix de Funkkistalo**, Avoin kaikille, samalla Keilakunkku K-18 aloitteleville aikuiskuskeille ** + 30cm**\\ |
\\ | \\ | ||
+ | 1. 03 Jasmin Mäkelä /Isla Pöyhönen - Sammalisen Iikori KJR 90 cm\\ | ||
+ | 2. 38 Anita Kaiponen/ | ||
+ | 3. 09 Katriina Tenhunen /Tiina Kämäläinen - He`Las Bella (125 cm)KaRa\\ | ||
+ | 4. 27 Anna Vilkko/ | ||
+ | 5. 55 Heidi Mäkinen /Janika Aaltonen -Mirmeli TT (125 cm)\\ | ||
+ | 6. 56 Piia Varttinen/ | ||
+ | 7. 68 Heli Rainio /Johanna Leivo - Helan Går SUORA (125 cm)\\ | ||
+ | 8. 15 Oona Tikkaoja/ | ||
+ | 9. 66 Jenniina Sillanaukee /Kaisa Malinen - Metty`s Chera UrHu (125 cm)\\ | ||
+ | 10. 12 Nora Rantanen/ Juuli Vainio - Alba Nana 1482 sh (110 cm) UrHu\\ | ||
+ | 11. 83 Juho Heino / Laura Heino - Wasaborg’s Lionheart WaHu 110cm\\ | ||
+ | 12. 17 Terhi Lehtonen / | ||
+ | 13. 20 Päivi Kvist/ Aino Ahopelto - Hyrtölän Hurma KoRa 110 cm\\ | ||
+ | 14. 45 Leena Kosonen | ||
+ | 15. 04 Tiina Kämäläinen /Heli Rainio - Sandbackas Fuchsia KAKA 110cm\\ | ||
- | 2. 04 Tiina Kämäläinen /Anette Nurmi - Sandbackas Fuchsia KAKA 110cm\\ | ||
- | 3. 03 Jasmin Mäkelä /Nella Mäkelä - Sammalisen Iikori KJR 90 cm\\ | ||
- | 4. 38 Anita Kaiponen/ | ||
- | 5. 22 Reetta Ollila/Mira Seppänen - Nordic Marilyn ox SAHY 140 cm\\ | ||
- | 6. 26 Sanna Järvelä/ Laura Suominen -Peripel SRS 140cm\\ | ||
- | 7. 18 Matti Lahtinen /Toomas Lahtinen - Shea`s Quinlan FCDC 125 cm\\ | ||
- | 8. 55 Heidi Mäkinen /Janika Aaltonen -Mirmeli TT (125 cm)\\ | ||
- | 9. 56 Piia Varttinen/ | ||
- | 10. 09 Katriina Tenhunen /Johanna Savolainen - He`Las Bella (125 cm)KaRa\\ | ||
- | |||
- | 13. 15 Oona Tikkaoja/ | ||
- | 14. 12 Nora Rantanen/ Juuli Vainio - Alba Nana 1482 sh (110 cm) UrHu\\ | ||
- | 15. 83 Juho Heino / Laura Heino - Wasaborg’s Lionheart WaHu 110cm\\ | ||
- | 16. 17 Terhi Lehtonen / | ||
- | 17. 20 Päivi Kvist/ Aino Ahopelto - Hyrtölän Hurma KoRa 110 cm\\ | ||
- | 18. 45 Leena Kosonen | ||
- | 19. 14 Mirva Wiik/ Simon Wiik - Koivupellon Elle (110 CM)GOLD\\ | ||
- | 20. 90 Jarmo Tauriainen/ Bettina Skogberg - Ignatio & Kassander & Hermanus G FcDc 150cm\\ | ||
\\ | \\ | ||
Luokka 4 **Prix de Hööks Ylöjärvi**, | Luokka 4 **Prix de Hööks Ylöjärvi**, | ||
\\ | \\ | ||
13\\ | 13\\ | ||
- | 1. 81 Laura Heino/Juho Heino - Wasaborg`s Lionheart WaHu 110cm \\ | + | 1. 04 Tiina Kämäläinen /Heli Rainio - Sandbackas Fuchsia 1436 SH 110 cm\\ |
- | 2. 17 Terhi Lehtonen / | + | 2. 81 Laura Heino/Juho Heino - Wasaborg`s Lionheart WaHu 110cm \\ |
- | 3. 45 Leena Kosonen | + | 3. 17 Terhi Lehtonen / |
- | 4. 04 Tiina Kämäläinen /Anette Nurmi - Sandbackas Fuchsia 1436 SH 110 cm\\ | + | 4. 45 Leena Kosonen |
- | 5. 14 Mirva Wiik /Venla Wiik - Koivupellon Elle GOLD 110 cm\\ | + | 5. 24 Taru Pentikäinen/ |
- | 6. 24 Taru Pentikäinen/ | + | 6. 37 Anna Vilkko |
- | 7. 26 Sanna Järvelä/ Laura Suominen | + | 7. 66 Jenniina Sillanaukee |
- | 8. 90 Jarmo Tauriainen/ Bettina Skogberg | + | 8. 09 Katriina Tenhunen |
- | 9. \\ | + | 9. 68 Heli Rainio |
- | 10. 18 Matti Lahtinen | + | |
- | 11. 37 Anna Vilkko | + | |
\\ | \\ | ||
- | Kilpailun jälkeen | ||
- | \\ | ||
- | Harjoitusluokka 5 **Tarkkusajoharjoitus +40 cm taluttaja sallittu**\\ | ||
- | |||
Kilpailun jälkeen | Kilpailun jälkeen | ||
\\ | \\ | ||
Harjoitusluokka 5 **Tarkkusajoharjoitus +40 cm taluttaja sallittu**\\ | Harjoitusluokka 5 **Tarkkusajoharjoitus +40 cm taluttaja sallittu**\\ | ||
+ | Kati Hanski - Juppi-Julius\\ | ||
\\ | \\ | ||
**Harjoitusluokka 6 Tarkkusrataharjoistus -ohjasajo | **Harjoitusluokka 6 Tarkkusrataharjoistus -ohjasajo | ||
- | 1. Marjut Myller / Saara Simola - Kivekkään Kuunsäde | + | 1. Saara Simola - Stjernens Tallisman\\ |
- | 2.\\ | + | 2. Mirva Wiik -Aarrelammen Sateenkaari\\ |
+ | 3. Marjut Myller / Saara Simola - Kivekkään Kuunsäde \\ | ||