2007:kisat1711

ALUSTAVAT AIKATAULUT LA 17.11 ESTE klo 10.00

AJAT OVAT VIITTEELLISIÄ!

Hevosautot ja trailerit ei maneesin ympäristöön- häiritsevät kisasuorituksia, ajetaan punaisen ladon ohi vanhalla ratsastukentälle
Verryttely TYVI kopin vieressä ns.”valjakkokentällä” sek' n. 15 min rymissä maneesissa
Kilpailukanslia maneesilla Hessi-tarvikkeen yhteydessä
Monipuolinen buffa vohveleineen maneesin taukotuvassa

Luokka 1. puomiluokka taluttajalla (taitoratsas.arv.)(v. 99 tai myöh. synt. kunnanmest.)

10.00 1. Anna-Maria Näppinen - Hessi-Iida
10.04 2. Ronja Riekkinen - Totinen Poika
10.08 3. Maiju Karonen - Vinha-Liinu
10.12 4. Nea Mickelsson - Petra
10.16 5. Tiia-Niina Näppinen - Nikolai
10.20 6. Janina Salmi-Joyful Juggler
10.23 7. Siiri Haaksi - Hessi-Iida

Luokka 2. puomiluokka ilman taluttajaa (taitorats.arv.)(v. 94 tai myöh. synt. kunnanmest.)

verryttely 10.25-10.40
10.40 1. Riikka Närvänen - Pläsi
10.43 2. Heidi Sinda -Einari UrHu
10.46 3. Nea Mickelsson - Petra
10.50 4. Carita Kauriinoja - Hugo
10.53 5. Riikka Lehtinen - Korholan Ruusukuu
10.56 6. Jenna Kärki - Wielwijk´s Esther
10.59 7. Sarita Turkumäki - Pläsi

Luokka 3. 30 cm (arv. 367.1) (12-4)

verrytettely 11-11.25
11.25
1. Heidi Sinda -Hessin Virpi UrHu
2. Riikka Närvänen-Pläsi
3. Milla Leikkilä - Nikolai
4. Jaana Harju -Joyful Juggler UrHu
5. Roosa Onttonen - Goldencoast Emmerdale (poni) SS-Riders 92

11.50
6. Hilja Markkola- Kelmiina Piaffe
7. Henna Viitamäki- Great Survivor SuoRa
8 Meeri Tolonen - Pläsi
9. Janika Lönnroth - Nikolai
10.Heidi Sinda- Bösztörpuszta Honvagy UrHu
11.Jukka Mäkelä -Vinha-Liinu
12.Hanna Lehtonen -Voutilan Galax TurRa

Luokka 4. 50 cm (arv. 367.1) (v. 91 tai myöh synt. kunnanmestaruus)(15-4)

12.20 1. Ada Saarela - Hagelunds Meghan (poni) SS-92
2. Juulia Mäkelä - Siltasaaren Impuls (poni) UrHu
3. Roosa Onttonen - Goldencoast Emmerdale (poni) SS-Riders 92
4. Heidi Sinda - Bösztörpuszta Honvagy
5. Eve Nummela - Ramsus
6. Hilja Markkola- Kelmiina Piaffe
7. Merita Hagren - Nyyti-Neiti
n. 12.55
8. Janika Lönnroth - Nikolai
9. Henna Viitamäki- Great Survivor SuoRa
10. Jussi Tapani - Sir Parzival FR
11. Hanna Lehtonen-Voutilan Galax TurRa
12. Pirjo Reunanen - Vinha-Liinu
13. Juulia Savolainen -Hessin Vahdotar UrHu
14. Pia Kaunisto - Ramsus
15. Kaija Romppainen - Pippurin Saga

Luokka 5. 70 cm (arv. 367.1)(ponien ja junioreiden kunnanmestaruus) (21-6)

13.30-13.45 verryttely
1. Ada Saarela - Hagelunds Meghan (poni) SS-92
2. Suvi Karhu-Epona (poni)UrHu
3. Juulia Mäkelä - Siltasaaren Impuls (poni) UrHu
4. Pirjo Reunanen - Vinha-Liinu
5. Henna Lähdekorpi - Läikän Vinkka
6. Henna Viitamäki- Keitaan Hetki SuoRa
14.00-14.15 verryttely
7. Merita Hagren - Nyyti-Neiti
8. Heidi Sinda - Vipero
9. Nea Nurminen - Lucy L-HR
10.Sonia Nyman-Tarantin UrHu
11.Janika Lehtinen - Vilin Poika
12.Niina Tapani - Sir Parzival FR
13.Martta Eloheimo - Helin Tuisku
14.Kaija Romppainen - Pippurin Saga
14.40-14.55 verryttely
15.Johanna Grönholm - Reisu-Missu
16.Henna Lähdekorpi -Holsteins Surinam
17.Paula Viita - Derüs UrHu
18.Carita Gröndalh- Keitaan Hetki SuoRa
19.Emmi Lähdekorpi - Läikän Vinkka
20.Saara Karhu - Wallenstain UrHu
21.Dalla Ora - Juthist KaRa

Luokka 6. 80 cm (arv. 367.1) (13-4)

15.30-15.45 verryttely
1.Suvi Karhu-Epona (poni)UrHu
2.Heidi Sinda -Vipero UrHu
3.Merita Hagren - Nyyti-Neiti UrHu
4. Nea Nurminen - Lucy L-HR
5. Niina Tapani - Sir Parzival FR
6.Janika Lehtinen - Vilin-Poika
16.05-16.20 verryttely
7.Paula Viita - Derüs UrHu
8.Minna Kesti - Mäntymäen Patu
9.Martta Eloheimo - Helin Tuisku
10.Emmi Lähdekorpi - Hosteins Surinam
11.Katja Laine - Polonez FR
12.Johanna Grönholm - Reisu-Missu
13.Saara Karhu - Wallenstain UrHu

Luokka 7. 95 cm (arv. 367.2)(senioreiden kunnanmestaruus)

1.Katja Laine - Polonez FR
2.Dalla Ora - Juthist KaRa

2007/kisat1711.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)