Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


2007:kisat1811

LA 1.12. KOULU klo 10.00

v. 26.11. klo 18

Verryttely ulkona+ ryhmissä maneesissa

Luokka 0taito-ohjelma(v. 99 tai myöh.synt. kunnanmestaruus)

10.00 1. Heidi Sinda-Einari UrHu
10.05 2. Tanja Lähdekorpi- Läikän Vinkka UrHu
10.10 3. Mea Vainio-Hessin Pedotar SuoRa
Palkintojen jako n. 10.15

Luokka 1raviohjelma(v. 91 tai myöh.synt. kunnanmestaruus)

Verryttely 10.15-10.35
10.35 1. Meri-Maaria Pöystin -Marissa
10.40 2. Melina Moukola-Jeviiritär UrHu
10.45 3. Hilja Markkola, Kelmiina, Piaffe
10.50 4. Eve Nummela-Ramsus UrHu
10.55 5. Asta Rämö/91-Peatrik
Verryttely 11.00-11.15
11.15 6. Heidi Sinda-Hessin Virpi UrHu
11.20 7. Jenna Kärki-Wielvijk`s Esther UrHu
11.25 8. Riikka Lehtinen-Korholan Ruusukuu UrHu
11.30 9. Anne Määttänen-Viljanen- UrHu
11.35 10. Paula Suonkanta - Merilande
11.40 11. Silja Markkola, Kelmiina, Piaffe
Palkintojen jako n. 11.50

Luokka 2Helppo C:2(ponien kunnanmestaruus)

Verryttely 11.50-12.10
12.10 1. Milla-Carita Leikkilä -Niko UrHu
12.16 2. Heidi Sinda -Pusta UrHu
12.22 3. Emmi Lähdekorpi- Läikän Vinkka UrHu
12.28 4. Anne Määttänen-Viljanen UrHu
Verryttely 12.35-12.45
12.45 5. Henna Lähdekorpi, Holsteins Surinam
12.52 6. Minna Kortelahti -Tiinan Lyyli PR-88
12.59 7. Pirjo Reunanen -Vinha-Liinu
13.06 8. Sonia Nyman - Aber Hallo UrHu
13.12 9. Maria Kyrölä -Prefekt's VesRa
Verryttely 13.20-13.35
13.35 10. Heidi Sinda-Vipero
13.42 11. Maija Auramo -Tarantin
13.49 12. Suvi Karhu- Epona UrHu
13.56 13. Jonna Kortelahti- Oksalan Daniel PR-88
14.02 14. Anni-Kaisa Rukko -Tiinan Lyyli PR-88
Palkintojen jako n. 14.10

Luokka 3K.N.Special(junioreiden kunnanmestaruus)

Verryttely 14.15-14.30
14.30 1. Heidi Sinda-Vipero
14.37 2. Henna Lähdekorpi, Holsteins Surinam
14.44 3. Maija Auramo - Aber Hallo UrHu
14.51 4. Sonia Nyman -Tarantin UrHu
14.58 5. Pirjo Reunanen -Vinha-Liinu UrHu
15.05 6. Martta Elonheimo-Tuisku UrHu

  • Maksut aloittelijaluokissa 5 /UrHun jäsen, 6 /ratsukko ei-jäsen
  • Muissa luokissa 8 / UrHun jäsen, 10 /muut, jälkkärimaksu 2 €/luokka
  • Ilmoittautumiset koulukilpailuihin pe 27.10 sekä estekilpailuihin pe 24.11. mennessä 03-54 60489 tai 040-5861937 tai heidi.sinda@hessitalli.fi
  • Ruusukkeiden lisäksi esinepalkinnot sekä luokkien parhaat suomenhevosratsukot palkitaan erityispalkinnoin.
  • Luokat ovat avoimia kaikille ratsukoille, mutta Urjalan kunnamestaruusmitaleista voi kilpailla vain Urjalan kunnan asukas.
  • Paikalla Hessi-tallin vanhempainyhdityksen monipuolinen buffa!

Hessi-cupin, UrHun pokaalin ja Hessi-tallin SuoRa cupin palkintojenjako

Kisakutsut, lähtölistat, kisatulokset ja cup tilanteet

www.hessitalli.fi

2007/kisat1811.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)