kilpailut:2007:tulokset1803

VALJAKKOAJOKILPAILUT SU 18.3.2007

klo 9.30 alk Urjalan Hevosurheilijat /Hessi-talli, Urjala v.16.3. klo 11

Luokka 1 Valjakkomerkin koulurata, avoin nuorille hevosille /2001 ja myöh. synt

1.Heidi Sinda/ Anne Friis - Korven Siluetti UrHu91 p
2.Heidi Sinda /Maija Tavia -Hessin Tahvo UrHu91 p
3.Taija Viitanen - Ajoksen Elviira UrHu82p
4.Lauri Lehtiö -Suvi Aatos SuoRa65 p

Luokka 2 Hessi-tallin noviisikouluohjelma

1.Juulia Mäkelä -Ai.Ka Hermann UrHu 135 p
2.Ulla Koskenranta -Aalto- Kaskenpää Andromeda HusR128 p
3.Ella Numminen -Hessi Iida UrHu126 p
3.Jaana Ora -Tamorin Nestor AnRa126 p
5.Otto Vainio- Minteli HusR122 p
6.Leena Vähä-Erkkilä /Nanne Kuusela -Hessin Vivahde HusR120 p
7.Janette Sinkkonen(TRS)/Enni Kuivas - Ljosprins117 p
8.Mari Sarhamaa/Salli Sarhamaa -Vinha-Liinu UrHu114 p
9.Sanna Järvelä SRS-Paula Mikkonen KaKe -Amatzoni113 p
10.Heidi Rinne /Hanna-Mari Palmu -Wäinö108 p
11.Sanna Järvelä /Roosa Mikkola SRS -Hopian Helmi107 p
12.Saana Hakala- Pätkä-Jätkä SuoRa106 p
13.Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen K-HR -Jeanne105 p
14.Tony Andersson -Kuvastus UrHu 102 p
15.Merja Olkkonen -Nyman /Sissi Nyman - Sneprincess97 p
16.Juhani Grönlund -Vahto UrHu90 p

Luokka 3 Hessi-tallin vaativa kouluohjelma

1.Hanne-Leena Tuominen - Pikku-Peto UrHu150 p
2.Janita Korhonen -Justus Fia133 p
3.Janita Korhonen -Frodo 127 p
4.Leena Hakala-Kihin Jussi SuoRa125 p
5.Raisa Takkinen -Vinsker119 p
6.Sari Vilenius/Janika Lehtinen -Pläsi UrHu112 p
7.Janette Sinkkonen(TRS)/Enni Kuivas - Ljosprins109 p
8.Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen K-HR -Karpalo109 p

Luokka 4 Valjakkomerkin koulurata, avoin nuorille hevosille /2001 ja myöh. synt

1.Juha Vilenius /Sari Vilenius - Kirkastus UrHu0 - 3 vp 1.15,53s
2.Kari Mäkelä - Hessin Vilpertti UrHu3 vp 1.58,19 s
3.Heidi Sinda/ Anne Friis - Korven Siluetti UrHu3 vp 2.01,03 s
4.Taija Viitanen -Ajoksen Elviira 9,5 vp 2.28,78 s
5.Heidi Sinda /Maija Tavia -Hessin Tahvo UrHu11 vp 2.25,90 s
6.Heidi Sinda /Maija Tavia - Cartmann UrHu19 vp 2.48,44 s
7.Lauri Lehtiö -Suvi Aatos SuoRa

Luokka 5 Tarkkuus , helppo (+ 30 cm)

1.Ella Numminen -Hessi Iida UrHu0 - 0 vp 44,19 s
2.Heidi Sinda /Merita Haggren -Nyyti-Neiti UrHu0 - 0 vp 46,81 s
3.Juulia Mäkelä -Ai.Ka Hermann UrHu 0 - 0 vp 52,12 s
4.Mari Sarhamaa/Salli Sarhamaa -Vinha-Liinu UrHu0 - 0 vp 1.03,96 s
5.Tony Andersson/Merja Olkkonen -Nyman -Kuvastus UrHu 0 - 0 vp 1.04,90 s
6.Juha Vilenius/Sari Vilenius -Kirkastus UrHu0 -0 vp 1.05,50 s
7.Ulla Koskenranta -Aalto- Kaskenpää Andromeda HusR3 vp 1.38,38 s
8.Jaana Ora -Tamorin Nestor AnRa3 vp 1.41,42 s
9.Janette Sinkkonen -Hessin Vahdotar3 vp 1.46,72 s
10.Leena Vähä-Erkkilä /Nanne Kuusela -Hessin Vivahde HusR3 vp 1.52,85 s
11.Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen K-HR -Jeanne3 vp 1.59,41 s
12.Otto Vainio- Minteli HusR6 vp 1.28,87 s
13.Sanna Järvelä /Roosa Mikkola SRS -Hopian Helmi 6 vp 1.53,90 s
14.Saana Hakala- Pätkä-Jätkä SuoRa9 vp 1.54,75 s
15.Heidi Rinne /Hanna-Mari Palmu -Wäinö12 vp 2.05,53 s
16.Sanna Järvelä SRS-Paula Mikkonen KaKe -Amatzoni15 vp 2.05,19 s
17.Merja Olkkonen -Nyman /Sissi Nyman - Sneprincess15,5 vp 2.24,75
18.Juhani Grönlund -Vahto UrHu23,5 vp 2.28,25 s

Luokka 6 Tarkkuus (+20 cm)

1.Janita Korhonen -Frodo NaR0 - 0 vp 42,69 s
2.Hanne-Leena Tuominen - Pikku-Peto UrHu0 - 0 vp 45,66 s
3.Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen K-HR -Karpalo1 vp 1.51,16 s
4.Janita Korhonen -Justus Fia 3 vp 1.23,32 s
5.Sari Vilenius/Janika Lehtinen -Pläsi UrHu3 vp 1.31,85 s
6.Heidi Sinda /Merita Haggren -Nyyti-Neiti UrHu3 vp 1.39,94 s
7.Raisa Takkinen -Vinsker3 vp 1.48,91 s
8.Janette Sinkkonen /Jaana Sinkkonen -Hessin Vahdotar6 vp 1.40,69 s
9.Leena Hakala-Kihin Jussi SuoRa9 vp 1.39,78 s

www.hessitalli.fi

kilpailut/2007/tulokset1803.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)