kilpailut:2007:tulokset2904

Wappuvaljakkokisat 29.4.2007

Luokka 1 Seurakilpailu, valjakkomerkki

CB
1. 39Heidi Sinda / Leena Vähä-Erkkilä ViperoUrHu93 +105= 198 p- 61 vp
2. 40Heidi Sinda / Mira LouheEverinnaUrHU92 +101 = 193 p- 63,5 vp
3. 41Juhani Grönlund VahtoUrHu91 +96= 187 p- 66,5 vp
4. 42Jenni Rupponen / Salla Nissi Tittariina UrHu83 +91= 174 p- 73 vp
5. 38Susanna Tuovinen / Eveliina PartanenVorvakeHusR71 +93= 164 p- 78 vp

Luokka 2 Aluekilpailu, Kouluohjelma nr. 4 (helppo) 1999, avoin nuorille hevosille

CB
1. 333Heidi SindaSolsikkens Sigurd UrHu90 + 115 =205 p - 57,5 vp
2. 398Juha VileniusKirkastusUrHu85 + 101 =186 p - 67vp
3. 332Heidi SindaKorven SiluettiUrHu67 + 83=150 p-85 vp

Luokka 3 Aluekilpailu, Kouluohjelma nr. 4 (helppo) 1999

CB
1.335Juulia MäkeläAi.Ka HermannUrHu105 +104 =209 p -55,5vp
2.309Janita KorhonenFrodoNaR101 +105 =206 p -57vp
3.327Saana HakalaPätkä-JätkäSuora 98+97=195 p -62,5vp
4.362Sari VileniusPläsiUrHu 96+97=193 p -63,5vp
5.400Talvikki JärvinenJeanneK-HR 93+97=190 p -65vp
6.330Satu KorhonenPretty BettiinaSuoRa 89+99=188 p -66vp
7.381Otto VainioMinteliHusR 90+96=186 p -67vp
8.334Ella NumminenHessi IidaUrHu 86+98=184 p -68vp
9.387Sanna Järvelä / Paula VuorelaJatkon TytteliSRS 84+97=181 p -69,5vp
10.394Tony Andersson / Sara AnderssonKuvastusUrHu 83+92=175 p -72,5vp
11.301Leena Vähä-ErkkiläHessin VivahdeHusR 81+92=173 p -73,5vp
12.405Sanna JärveläAmatzoniSRS 80+93=173 p -73,5vp
13.399Mari SarhamaaVinha-LiinuUrHu 74+87=161 p -79,5vp
14.302Susanna TuovinenRoyal Ascot kesk.

Luokka 4 Aluekilpailu, Kouluohjelma nr. 7 (vaativa)

C B
1.372Hanne-Leena TuominenPikku-PetoUrHu109+112 =221 p-49,5vp
2.310Janita Korhonen Justus FiaNaR103+101 =204 p-58vp
3.365Talvikki JärvinenKarpaloK-HR99+98=197 p-61,5vp
4.308Päivi JaakkonenPeacockTRS92+104 =196 p-62vp
5.331Janette SinkkonenLjosprinsTRS75+97=172 p-74vp

Luokka 5 Seurakilpailu (+40 cm)

1. 39Heidi Sinda / Leena Vähä-Erkkilä ViperoUrHu3vp1.56,28s
2. 40Heidi Sinda / Mira LouheEverinnaUrHU7,5 vp1.59,53s
3. 42Jenni Rupponen / Salla Nissi Tittariina UrHu14,5 vp2.07,78s
4. 41Juhani Grönlund VahtoUrHu17,5 vp2.17,5S
5. 38Susanna Tuovinen / Eveliina PartanenVorvakeHusR25vp2.22,65S

Luokka 6 Aluekilpailu (+30 cm), avoin nuorille hevosille

1. 332Heidi SindaKorven SiluettiUrHu0 - 0 vp0.22,81
2. 333Heidi SindaSolsikkens SigurdUrHu0 - 0 vp0.35,62
3. 398Juha VileniusKirkastusUrHu3 vp1.44,94

Luokka 7 Aluekilpailu (+30 cm)

1. 362Sari VileniusPläsiUrHu0 - 0 vp0.31,50
2. 334Ella NumminenHessi IidaUrHu0 - 0 vp0.32,50
3. 386Janette SinkkonenHessin VahdotarTRS0 - 0 vp0.37,28
4, 400Talvikki JärvinenJeanneK-HR0 - 0 vp0.37,34
5. 302Susanna TuovinenRoyal AscotHusR0 - 24vp1.06,31
6. 404Heidi SindaNyyti-NeitiUrHu2,5 vp1.44,16
7. 335Juulia Mäkelä Ai.Ka HermannUrHu4,5 vp1.48,28
8. 387Sanna Järvelä Jatkon TytteliSRS5 vp1.49,09
9. 399Mari SarhamaaVinha-LiinuUrHu7,5 vp1.54,56
10.387Sanna JärveläAmatzoniSRS9,5 vp1.40,19
11.394Tony Andersson / Sara AnderssonKuvastusUrHu9,5 vp1.58,03
12.327Saana HakalaPätkä-JätkäSuora13 vp2.05,88
13.381Otto Vainio Minteli HusR15,5 vp1.52,18
14.330Korhonen SatuPretty BettiinaSuoRa17,5 vp2.14,75

Luokka 8 Aluekilpailu (+20 cm)

1. 404Heidi SindaNyyti-NeitiUrHu0 - 0 vp0.36,41
2. 365Talvikki Järvinen KarpaloK-HR0 - 3 vp0.32,94
3. 310Janita KorhonenFrodoNaR3 vp1.22,44
4. 372Hanne-Leena TuominenPikku-PetoUrHu3 vp1.27,40
5. 310Janita KorhonenJustus FiaNaR3 vp1.34,60
6. 331Janette SinkkonenLjosprinsTRS6 vp1.31,60
7. 386Janette SinkkonenHessin VahdotarTRS9 vp1.22,00
8. 301Leena Vähä-ErkkiläHessin VivahdeHusR10 vp 1.47,46
9. 308Päivi JaakkonenPeacockTRS12 vp 1.25,12

www.hessitalli.fi

kilpailut/2007/tulokset2904.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)