kilpailut:2008:ll0111

Esteratsastus La 1.11. klo 10

Jälkkäreitä otetaan vastaan ilmoitathan jo etukäteen kilpailut@hessitalli.fi

Verryttely pääsääntöisesti ulkona ratsastukentällä
Parkkeeraus ns. valjakkokentällä, TYVI kopin puoleisessa päässä, Astalan puolinen pääty alku ja loppuveryttelytilaa

Luokka 1 Puomiluokka taluttajalla tai ilman(Samalla alle 10-v kunnanmestaruus) klo 10.00
1. Pia Kaunisto -Vinha-Liinu UrHu
2.
3. Tiina Vesaniemi -Pläsi UrHu
4. Julia Yli-Parri/Minna Harakka - Ylva
5. Toomas Tiukka -Stella
6. Ella Uusitalo-Vesseli UrHu
7. Sanni Karonen -Nyytin Lauha UrHu
8. Iiris Vaskela - Minimuusa YR
9. Sonja Forsström/ Kristina Forsström - Pipsa
10. Anna-Maria Näppinen/Pertti Näppinen-Hillaritar
11. Pinja Pietikäinen/Piia Kaunisto- Pläsi UrHu
12. Tiia-Niina Näppinen/Minna Harakka-Ylva
13. Lotta Lamberg/Anna Lamberg - Pumara Goodwill Riders
14. Ada-Sofia Ahola/Melina Moukola -Hessi-Iida
15. Nea Mickelsson - Petra
16. Maiju Karonen -Stella UrHu
17. Anna-Leena Pirhonen -Hessin Vahdotar UrHu
18. Sara Andersson -Hessin Jeviiri HusR
19. Heidi Sinda -Vinkun Otto UrHu

Luokka 2 30 cm 367.2 (Samalla alle 12-v kunnanmestaruus)n. 11.10
1. Pia Kaunisto -Vinha-Liinu UrHu
2. Janika Lönnroth -Niko UrHu
3. Jenna Väylä - Bayside Mikita FR
4. Riikka Lehtinen - Korholan Ruusukuu
5. Tanja Lähdekorpi - Sakarias UrHu
6. Jenna Kärki - Wielwijks Esther
7. Nea Mickelsson - Petra

Luokka 3 50 cm 367.1 Prix de Mountain Horse (Alle 16-v kunnanmestaruus)n. 11.45
1. Heidi Sinda - Minimuusa UrHu
2. Pirjo Reunanen -Hessin Virpi UrHu
3. Anna Lehtinen-Trilla TaNo
4. Janika Lönnroth -Stella Elona UrHu
5. Melina Moukola -Snowberry Nestor UrHu
6. Emilia Joona - Didi
7. Emmi Lähdekorpi - Staccato UrHu
8. Janika Lehtinen - Pin Rock's Highland Queen UrHu
9. Riikka Närvänen -Pläsi UrHu
10. Juulia Savolainen -Nyytin Lauha UrHu
11. Emmi Ahola - Kihikäs
12. Jenna Väylä - Bayside Mikita FR
13. Taija Helenius -Sällin -Suttura
14. Heidi Sinda - R.R. Taju UrHu
15. Tuuli Tuominen - Flushing TaRi
16. Sofia Nohkola - Samurai III
17. Vilma Tuominen - Laidur TaRi
18. Meeri Tolonen -Pläsi UrHu
19. Eve Nummela- Ramsus UrHu
20. Elisa Relander - Mad Playboy MRA
21. Pirjo Reunanen -Sitronella UrHu
22. Milla Malin-Trilla TaNo
23. Niina Tapani - Sir Parzival FR
24. Janika Lehtinen -Linjalan Esikko UrHu
25. Heidi Sinda -Musta Magia UrHu

Luokka 4 70 cm 367.1 Prix de Kuljetus Särmäharju (Kunnanmestaruus juniorit)n. 13.15
1. Emmi Lähdekorpi - Staccato UrHu
2. Sara Andersson -Kuvastus UrHu
3. Henna Lähdekorpi - Holsteins Surinam UrHu
4. Elisa Relander - Mad Playboy MRA
5. Janika Lehtinen - Linjalan Esikko UrHu
6. Niina Tapani - Sir Parzival FR
7. Anna Lehtinen-Rätvänä TaNo
8. Sonia Nyman - Tarantini UrHu
10. Jutta Pirinen-Wilma TaNo
11. Niina Johansson-Wild`s Beethoven UrHu
12. Elisa Relander -Uku MRA

Luokka 5 80 cm 367.1 Prix de Oriflame(Kunnanmestaruus seniorit) n. 14
1. Nina Nikkilä- Max Moriz YR
2. Heidi Sinda - Vilin Poika UrHu
3. Elisa Relander -Uku MRA
4. Minne Nyman-Wilma TaNo
5. Sara Andersson - Kuvastus UrHu\\
6. Emilia Joona - Didi
7. Veera Kähäri -Vipero UrHu
8. Niina Johansson-Wild`s Beethoven UrHu
9. Elisa Relander - Reisu-Oiva MRA

Luokka 6 90 cm 367.1 Prix de US-rehu n. 14.50
1. Elisa Relander - Reisu-Oiva MRA
2. Minne Nyman-Rätvänä TaNo
3. Heidi Sinda -Vipero UrHu

Radanrakennus klo 20
Tuomari :Anna Bergström
Sihteeri:Mari Havukainen
Ajanottaja: Jaana Nissi
Ajanottaja:
Tulospalvelu: Merita Haggren
Kanslia: Soila Lehmusvaara
Maneesin ovet :Salla Nissi
Liputtaja:Mira Hiltunen
Rata: Tony Andersson
Rata:
Verryttelyvalvoja:Eija Haapalainen Palkinnot:Mari Havukainen
Valokuvaus: Merja Suomela
Buffa:Susanna Kirkonoja-Nummela ja Seija Kaunisto
Toimihenkilöruokailu:Sanna Mäkinen

kilpailut/2008/ll0111.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)