kilpailut:2008:ll0510

KUNNANMESTARUUS KOULURATSASTUSKILPAILUT SU 5.10.

HESSI-TALLILLA alk. klo 10

Muistathan täyttää kuulutuskaavakkeen!

Luokka 1 taito ohjelma (v. 99 tai myöh.synt. kunnanmestaruus)

Luokka 2 raviohjelma (v. 91 tai myöh.synt. kunnanmestaruus)
10.00 Maiju Karonen -Roxette UrHu
10.06 Janika Lönnroth- Nikolai
10.12 Sanni Karonen -Nyytin Lauha UrHu)
10.18 Piia Kaunisto-Hessin Pedotar UrHu
10.24 Paula Karhu - Marttilan Ramses UrHu
10.30 Melina Moukola -Snowberry Nestor UrHu
10.45 Eve Nummela-Ramsus UrHu (km)
10.51 Pirjo Reunanen-Sitronella UrHu (km)
10.57 Riikka Närvänen -Pläsi UrHu (km)
11.03 Juulia Savolainen-Nikos Dk UrHu (km
11.10 Tanja Lähdekorpi - Sakarias UrHu
11.16 Maiju Karonen -Hessi Iida UrHu

Luokka 3 Helppo C:2 (ponien kunnanmestaruus)
11.40 Heidi Sinda -Musta Magia UrHu
11.46 Laura Varelius- Vinha-Liinu UrHu
11.52 Janika Lönnroth-Stela Elona UrHu
11.58 Milla Leikkilä - Snowberry Nestor UrHu (km)
12.04 Henna Lähdekorpi - Holsteins Surinam UrHu

12.20 Janika Lehtinen-Linjalan Esikko UrHu
12.26 Sonia Nyman - Ronaldo UrHu
12.32 Heidi Sinda -Usvan Ronja UrHu
12.38 Hanna-Mari Juhala-Viljanen UrHu
12.44 Annika Tienhaara - Justerilla SuoRa

Luokka 4 K.N.Special (junioreiden kunnanmestaruus) + (senioreiden kunnanmestaruus)
13.15 Anu Sistonen -Pinrock`s Highland Queen UrHu (skm)
13.22 Anne Määttänen -Viljanen UrHu (skm)
13.29 Heidi Sinda -Vilin Poika UrHu (skm)
13.36 Veera Kähäri -Vipero UrHu (skm)
13.43 Minna Kiuru-Mäntymäen Patu UrHu
13.50 Annika Tienhaara - Justerilla SuoRa
13.57 Sonia Nyman - Tarantin UrHu (jkm)
14.04 Merita Haggren -Coen D UrHu (jkm)
14.11 Pirjo Reunanen -Hessin Vahdotar UrHu (jkm)
14.18 Janika Lehtinen -Pinrock`s Highland Queen UrHu
14.25 Ida Kylmänen - Avangards UrHu

Luokka palkinnot jaetaan sijoitussääntöjen mukaan luokan jälkeen.
Kunnanmestaruusmitalit jaetaan maananataina 6.10. UrHun syyskokouksessa Laukeelan OP :lla klo 18.30, Urjalan kunnan edustajan POetja Latvalan toimesta

Parkkipaikkana Tyvin kopin viereinen ”Valjakkokenttä”
Verryttely pääasiassa ”ratsastuskentällä”
Kilpailurata maneesissa+ ennen omaa suoritusta ja aikataulujen puitteissa ryhmänä pieni maneesiin tutustumisaika

Tervetuloa!

Toimihenkilöt
Kuulutus Mari Hakala
Tulospalvelu
Kanslia Soila Lehmusvaara

Tuomari Minna Raf (C + K.N. + ravi ?
Sihteeri
Tuomari Anna Begström (raviohjelma)
Sihteeri Katja Tallinen
Lähetti
Lähetti
Portin/maneesin ovine avaus Salla Nissi
Verryttelyvalvoja/ Lähdönjärjestäjä Mira Hiltunen

Myymälä Tuija Haaksi
Buffa+toimihenkilöruokailu UrHu/Jaana Nissi

kilpailut/2008/ll0510.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)