kilpailut:2008:ll2706

SH-KUMMAJAISET 27.-29.6.2008

LAUANTAI 28.6.

Luokka 4 K.N. Special

Prix de Vudeka

Klo 9.00
1. Anna Bergström - Huisi Urjalan Hevosurheilijat ry
2. Josefina Palomäki - Tussarin Luonnos Tampereen Ratsastusseura
3. Annika Tienhaara - Justerilla Suomenratsut
4. Johanna Pihlaja - Pyry Waan Kuusiston Ratsastajat
5. Marissa Henttinen - Sulo-Vekseli Sydän Hämeen Ratsastajat ry
6. Johanna Seppänen - Lendur-Eemil Suontaan Ratsastajat ry
7. Pia Matikainen - Estella Ratsastusseura Rusko
8. Taru Keinänen - Rickiliina Kaarinan Kenttäratsastajat
9. Emma Välimäki - Jeremi Luoteis-Satakunnan Ratsastajat

Klo 10.05
10. Maria Nikkilä - Heliodora Kanta-Hämeen Ratsastajat
11. Karoliina Nieminen - Villi-Jenka Salon Ratsastusseura ry
12. Minna Jalonen - Sirutus Kangasalan Ratsastajat
13. Johanna Lamminmäki - Willin Orvokki Parkanon Ratsastajat ry
14. Mari Kolehmainen - Säkkärän Sälli Turun Ratsastajat
15. Krista Malmi - Nakkerton Ratsastusseura Varsa
16. Suvi Virkki - Pikku Myy Kulta-Ahon Ratsastajat ry
17. Janina Mäkinen - Kihin Veera Ratsastusseura Rusko
18. Elina Iso-Herttua - Taika-Saku Tammelan Ratsastajat ry

Klo 11.15 18. Pia Romu - Peeda Similän Ratsastusurheilijat ry
19. Minna Tunkelo - B. Sevilla Kilon Ratsastuskerho ry
20. Tanja Lepistö - Tihkun Poika Luoteis-Satakunnan Ratsastajat
21. Virpi Lummevuo - Knuutilan Hertta Suomenratsut
22. Irma Leppäkoski - Hesekiel Nummi-Pusulan Ratsastusseura
23. Marianne Alhola-Laakso - A.L. Atti Nurmijärven Ratsastajat
24. Martta Elonheimo - Helin Tuisku Urjalan Hevosurheilijat ry

Klo 12.20
26. Kirsi Sippu - Liikun Piirto Pyhtään Ratsastajat
27. Mirka Laivuri - A.T. Vennu Tuusulan Ratsastajat ry
28. Terhi Mauriala - Vejarin Vitja Ratsastusseura Varsa
29. Mari Similä - Jaimeriina Similän Ratsastusurheilijat ry
30. Robin Lumme - Vasarpoik Salon Ratsastusseura ry
31. Tuuli Pajunen - Johto-Piirto Satakunnan Urheiluratsastajat
32. Anna Kärkkäinen - A.T. Ukko-Myrsky Tampereen Ratsastusseura
33. Saija Iso-Herttua-Aaltonen - Jäävin Lempi Tammelan Ratsastajat ry
34. Anita Vuorinen - Joso Tallitiimi Tt ry

C Sari Leppänen
H Nina Soilammi

Luokka 5 Laatuarvosteluohjelma

Prix de Ellipsi

Klo 10.00
1. Anne Määttänen - Pikku-Peto Urjalan Hevosurheilijat ry
2. Maria Sihvola - Suvilla Sydän Hämeen Ratsastajat ry
3. Tanja Lepistö - Tihkun Poika Luoteis-Satakunnan Ratsastajat
4. Marianne Alhola-Laakso - A.L. Atti Nurmijärven Ratsastajat
5. Krista Malmi - Nakkerton Ratsastusseura Varsa
6. Kristiina Heimonen - Valosa Suomenratsut
7. Sanna Mäkinen - Usvan Ronja Urjalan Hevosurheilijat ry

Klo 11.00
8. Noora Sihvola - Vesorilla Sydän Hämeen Ratsastajat ry
9. Kirsi Lindell - Jerome Suomenratsut
10. Suvi Virkki - Pikku Myy Kulta-Ahon Ratsastajat ry
11. Marissa Henttinen - Sulo-Vekseli Sydän Hämeen Ratsastajat ry
12. Anita Vuorinen - Joso Tallitiimi Tt ry
13. Anne Määttänen - Viljanen Urjalan Hevosurheilijat ry
14. Emma Välimäki - Jeremi Luoteis-Satakunnan Ratsastajat

Klo 12.00
15. Maria Sihvola - Vesorilla
16. Virpi Lepola - Hurran Toivo Tampereen Ratsastusseura
17. Annika Tienhaara - Justerilla Suomenratsut
18. Taru Keinänen - Rickiliina Kaarinan Kenttäratsastajat
19. Karoliina Nieminen - Milenan Temuli Salon Ratsastusseura ry
20. Johanna Lamminmäki - Willin Orvokki Parkanon Ratsastajat ry
21. Noora Sihvola - Suvilla

C Anna-Leena Laakso
H Rosali Kivitie


Minimaraton näytös LAUNTAINA 28.6. klo 14.30 -15

Heidi Sinda/Janne Haavisto - Hessin Vahdotar
Marko Särmäharju - Pläsi
Sanna Mäkinen - Usvan Ronja
Leena Vähä-Erkkilä/Timo Vähä-Erkkilä - Hessin Vivahde
Soila Lehmusvaara/Janika Lehtinen - Hessi-Iida ja Nikolai


ESTERATSASTUS LA 28.6. KLO 15.30 ALK

Luokka 6 70 cm (seurakilpailuluokka)

Prix de Smurffi-team & Syrjälä

1. Laura Kangasmäki - Musta Magia TaRi
2. Heidi Sinda - Vipero UrHu
3. Hilja Markkola, Vantasiina ( sph ), Pirkanmaan Piaffe
4. Noora Helenius - Hilvan Tytti Pirkanmaan Piaffe
5. Jenni Tiihonen - Mariella Goodwill Riders
6. Janika Lehtinen - Jeviiritär UrHu
7. Juulia Mäkelä - Onni Hermanni TRS
8. Niina Lahokoski - Mille-Miro PaRa
9. Birgitta Harju - Assin Askel HyvUra
10. Silja Markkola - Tittan Taika, Pirkanmaan Piaffe
11. Pia Matikainen - Estella Rusko
12. Mirka Laivuri - A.T.Vennu TuuR
13. Hanna Pelkonen - Mini-Riksa MT-Team
14. Heidi Sinda - Ramsus UrHu
15. Tanja Helenius - Voin Hohtotähti KuR
16. Taru Keinänen - Auran Aapeli KaKe
17. Pirjo Reunanen - Sitronella UrHu
18. Christa Häkkinen - Vänni NuR
19. Annika Vuori - Hokkerilla Lahden Ratsastajat
20. Senja Varjolahti - Tippavaara TT
21. Janita Sirén - Kardinaali
22. Heidi Sinda - Usvan Ronja UrHu
23. Virpi Lepola - Hurran Toivo TRS
24. Elisa Jokinen - Neropatti
25. Minna Tunkelo - Heluna Kilon Ratsastuskerho ry
26. Elina Tamminen - Samsom K-HR
27. Roosa Mikkola - Hopian Helmi
28. Minna Lehtinen - K.M. Seteli Varsa
29. Nina Ossberg - Sivurilli Varsa
30. Maria Sillanmäki - Evaleena
31. Miia Sinisalo - Supervexi Hagby L-HR
32. Sara Rajasalo -Kitin Suhina IKARAT
33. Heidi Sinda - Vilin Poika UrHu
34. Jaana Lunkka - Ruutu
35. Mari Sandberg - Severiini Loikalan Kartanon Ratsastajat
36. Janika Lehtinen - Linjalan Esikko Urjalan Hevosurheilijat

Luokka 7 80 cm arv. AM 5 Pienhevosten estemestaruus 1. osakilpailu (18-5)

Prix de Hevoshullu

Luokan ARVIOITU alkamisaika on n. klo 17

1. Roosa Mikkola - Hopian Helmi Salon Ratsastusseura ry
2. Mari Mäntysalmi - Hemmo-Poika Virtain Ratsastajat
3. Auli Kuikka - Anton H
4. Pinja Halme - Matin Mahti Laukaan Ratsastajat
5. Irina Kokko - E.V. Jovankka Kulta-Ahon Ratsastajat ry
6. Niina Lahokoski - Mille-Miro Paimion Ratsastajat
7. Heli Väntsi - Suikun Liekki Pudasjärven Ratsastajat ry
8. Riina Eskola - Agasia
9. Karoliina Nieminen - Villi-Jenka Salon Ratsastusseura ry
10. Christa Häkkinen - Vänni Nurmijärven Ratsastajat
11. Salla Kurtti - Paunutar Parkanon Ratsastajat ry
12. Hanna Niemi - Junkku Meriteijon Ratsastajat ry
13. Taru Keinänen - Auran Aapeli Kaarinan Kenttäratsastajat
14. Elina Koivunen - Humukelmiina Salon Ratsastusseura ry
15. Viivi Rita - A.T. Unikki
16. Jaana Lunkka - Ruutu Ratsastusseura Tampajan Torpedo
17. Elisa Jokinen - Neropatti Hämeen Ratsastajat
18. Karoliina Nieminen - Milenan Temuli Salon Ratsastusseura ry

Luokka 8 80 cm arv. AM 5 (27-6)

Prix de Vetcare

Luokan ARVIOITU alkamisajankohta on n. klo 18.15

1. Minna Tunkelo - Heluna Kilon Ratsastuskerho ry
2. Pinja Halme - Matin Mahti Laukaan Ratsastajat ry
3. Heidi Sinda - Ramsus Urjalan Hevosurheilijat ry
4. Jenni Tiihonen - Mariella Goodwill Riders
5. Johanna Pihlaja - Pyry Waan Kuusiston Ratsastajat
6. Jaana Lunkka - Ruutu Ratsastusseura Tampajan Torpedo
7. Senja Varjolahti - Tippavaara Tallitiimi Tt ry
8. Mari Sandberg - Severiini Loikalan Kartanon Ratsastajat
9. Hanna Pelkonen - Mini-Riksa Ratsastusseura Mt-Team
10. Kristiina Heimonen - Valosa Suomenratsut
11. Virpi Lummevuo - Knuutilan Hertta Suomenratsut
12. Maria Sillanmäki - Evaleena Ikaalisten Hevosystäväinseura
13. Nina Ossberg - Sivurilli Ratsastusseura Varsa
14. Miia Sinisalo - Superwexi Hagby Lounais-Hämeen Ratsastajat
15. Sara Rajasalo - Kitin Suhina
16. Heidi Sinda - Vilin Poika Urjalan Hevosurheilijat ry
17. Kirsi Suhonen - Viipan Vinha Niinisalon Ratsastajat
18. Robin Lumme - Vasarpoik Salon Ratsastusseura ry
19. Sari Hyökki - Pörrin Niisukka Tallitiimi Tt ry
20. Minna Lehtinen - K.M. Seteli Ratsastusseura Varsa
21. Noora Helenius - Hilvan Tytti Ratsastusseura Pirkanmaan Piaffe
22. Kirsi Sippu - Liikun Piirto Pyhtään Ratsastajat
23. Tiia Tirkkonen - Tipsun Tyttö Urheilurats.Seura Tammer Rider
24. Nina Lehtinen - Jaiku Riding Club Cavalor
25. Minna Tunkelo - B. Sevilla Kilon Ratsastuskerho ry
26. Tiina Manselius - Lemmin Tähti Orimattilan Ratsastajat
27. Irma Leppäkoski - Hesekiel Nummi-Pusulan Ratsastusseura
28. Janika Lehtinen - Narietti Parkanon Ratsastajat ry
29. Heidi Sinda - Vipero Urjalan Hevosurheilijat ry

SUNNUNTAI 29.6.

Klo 10.00 alkaen

Luokka 9 80 cm arv. 367.2 (30-6)

Prix de Hiirakko
1. Minna Tunkelo- Heluna
2. Mari Mäntysalmi - Hemmo-Poika Virtain Ratsastajat
3. Heidi Sinda - Vipero Urjalan Hevosurheilijat ry
4. Jaana Lunkka - Ruutu Ratsastusseura Tampajan Torpedo
5. Mervi Jyllilä - Hurman Hurina Kurikan Ratsastajat
6. Niina Jokinen - Kihirilli Oriveden Ratsastajat
7. Taru Keinänen - Rickiliina Kaarinan Kenttäratsastajat
8. Eeva Kekkonen - Kimmokkeen Jymy Tampereen Ratsastusseura
9. Robin Lumme - Vasarpoik Salon Ratsastusseura ry
10. Christa Häkkinen - Vänni Nurmijärven Ratsastajat
11. Janika Lehtinen - Narietti Parkanon Ratsastajat ry
12. Anna Kärkkäinen - Leevin Harlikka Tampereen Ratsastusseura
13. Heidi Sinda - Vilin Poika Urjalan Hevosurheilijat ry
14. Elena Ristimäki - Seritan Onni Luoteis-Satakunnan Ratsastajat
15. Miia Mökkälä - Maaren Konsta Kanta-Hämeen Ratsastajat
16. Senni Valiola - Vokkerin Voitto Ratsastusseura Varsa
17. Nina Lehtinen - Jaiku Riding Club Cavalor
18. Jenni Tiihonen - Mariella Goodwill Riders
19. Riina Eskola - Vallaton Ville Kangasalan Ratsastajat
20. Annukka Aalto - Uku Ypäjän Ratsastajat ry
21. Susanna Lindfors - Ratsu Reima Ypäjän Ratsastajat ry
22. Johanna Pihlaja - Pyry Waan Kuusiston Ratsastajat
23. Hanna Pelkonen - Mini-Riksa Ratsastusseura Mt-Team
24. Katri Peltomäki - Liinan Sohvi Evitskogin Ratsastajat
25. Minna Tunkelo -B.Sevilla KRK
26. Irma Leppäkoski - Hesekiel Nummi-Pusulan Ratsastusseura
27. Johanna Grönholm - Reisu-Missu Forssan Ratsastajat ry
28. Mari Sandberg - Severiini Loikalan Kartanon Ratsastajat
29. Auli Kuikka - Anton H
30. Heidi Sinda - Ramsus Urjalan Hevosurheilijat ry

Luokka 10 85 cm arv. AM 5 Pienhevosten estemestaruus 2. osakilpailu (16-5)

Prix de Hevoshullu

Luokan ARVIOITU alkamisajankohta on n. klo 11.45

1. Irina Kokko - E.V Jovankka
2. Roosa Mikkola - Hopian Helmi
3. Pinja Halme - Matin Mahti
4. Heli Väntsi - Suikun Liekki
5. Mari Mäntysalmi - Hemmo-Poika
6. Karoliina Nieminen - Villi-Jenka
7. Riina Eskola - Agasia
8. Hanna Niemi - Junkku
9. Taru Keinänen - Auran Aapeli
10. Salla Kurtti - Paunutar
11. Viivi Rita - A.T. Unikki
12. Elisa Jokinen - Neropatti
13. Auli Kuikka - Anton H
14. Christa Häkkinen - Vänni
15. Elina Koivunen - Humukelmiina
16. Karoliina Nieminen - Milenan Temuli

Luokka 11 85 cm arv. AM 5 (31-7)

Prix de IKH

Luokan ARVIOITU alkamisajankohta on n. klo 13.15

1. Heidi Sinda - Ramsus
2. Taru Keinänen - Petrika
3. Mari Sandberg - Severiini
4. Minna Tunkelo - Heluna Kilon Ratsastuskerho ry
5. Eeva Kekkonen - Kimmokkeen Jymy
6. Terhi Toivonen - Vilinän Vilpuri
7. Siina Tamminen - Sivutuli
8. Tiina Toivonen - Tytön Tahvo
9. Irina Kokko - Säkkärän Sälli
10. Johanna Grönholm - Reisu-Missu
11. Carita Gröndahl - Keitaan Hetki
12. Jenni Tiihonen - Mariella
13. Mikko Aartio - Vektor
14. Senni Valiola - Vokkerin Voitto
15. Heidi Sinda - Vipero
16. Martta Elonheimo - Helin Tuisku
17. Anna Kärkkäinen - Yrmeli
18. Elisa Relander - Reisu-Oiva
19. Susanna Lindfors - Ratsu Reima
20. Katri Peltomäki - Liinan Sohvi
21. Hanna Pelkonen - Mini-Riksa
22. Elena Ristimäki - Seritan Onni
23. Irma Leppäkoski - Hesekiel
24. Niina Jokinen - Kihirilli
25. Miia Mökkälä - Maaren Konsta
26. Annukka Aalto - Uku
27. Janika Lehtinen - Narietti
28. Minna Tunkelo - B. Sevilla Kilon Ratsastuskerho ry
29. Riina Eskola - Vallaton Ville
30. Mervi Jyllilä - Hurman Hurina
31. Robin Lumme - Vasarpoik
32. Taru Keinänen - Rickliina
33. Heidi Sinda - Vilin Poika

Luokka 12 95 cm arv. 367.2 (13-4)

Luokan ARVIOITU alkamisajankohta on n. klo 15

Prix de Biofarm /Black Horse rehut
1. Henna Viitamäki - Keitaan Hetki
2. Elina Österberg - Rok-Tähti
3. Taru Keinänen - Petrika
4. Anna-Mari Majakulma - Antin Poku
5. Irina Kokko - Säkkärän Sälli
6. Sini Hämäläinen - Suvi-Niko
7. Mikko Aartio - Vektor
8. Martta Elonheimo - Helin Tuisku
9. Terhi Toivonen - Vilinän Vilpuri
10. Heini Kuusisto - Tähti-Loiste
11. Kristiina Heimonen - Valosa
12. Elisa Relander - Reisu-Oiva
13. Hanna Niemi - Junkku

kilpailut/2008/ll2706.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)