Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


kilpailut:2008:tulokset0111

Tulokset 1.11.2008

Luokka 1 Puomiluokka taluttajalla tai ilman(Samalla alle 10-v kunnanmestaruus)

1. Maiju Karonen -Stella Elona UrHu 95 p
2. Toomas Tiukka -Stella 93 p
3. Anna-Leena Pirhonen -Hessin Vahdotar UrHu 92 p
4. Nea Mickelsson - Petra 88 p
4. Heidi Sinda -Vinkun Otto UrHu 88 p
6. Pia Kaunisto -Vinha-Liinu UrHu 87 p
6. Tiina Vesaniemi -Pläsi UrHu 87 p
6. Anna-Maria Näppinen/Pertti Näppinen-Hillaritar 87 p
9. Julia Yli-Parri/Minna Harakka - Ylva 85 p
10. Lotta Lamberg/Anna Lamberg - Pumara Goodwill Riders 84 p
11. Pinja Pietiläinen/Piia Kaunisto- Pläsi UrHu 83 p
11. Sara Andersson -Hessin Jeviiri HusR 83 p
13. Sonja Forsström/ Kristina Forsström - Pipsa 80 p
14. Sanni Karonen -Nyytin Lauha UrHu 78 P
15. Ella Uusitalo-Vesseli UrHu 77 P
16. Ada-Sofia Ahola/Melina Moukola -Hessi-Iida 76 p
17. Tiia-Niina Näppinen/Minna Harakka-Ylva 68 p

Iiris Vaskela - Minimuusa YR hyl väärän radan vuoksi

Tyylikkäin taluttaja: Pia Kaunisto
Vauhdikkain taluttaja: Pertti Näppinen
Symppis: Toomas Tiukka

Luokka 2 30 cm 367.2 (Samalla alle 12-v kunnanmestaruus)

1. Jenna Kärki - Wielwijks Esther 45,69 0 vp / HYL
2. Janika Lönnroth -Niko UrHu 71,62 0 vp / HYL
3. Nea Mickelsson - Petra 81,44 0 vp / HYL

4. Jenna Väylä - Bayside Mikita FR 64,75 8 VP

Pia Kaunisto -Vinha-Liinu UrHu HYL
Riikka Lehtinen - Korholan Ruusukuu HYL
Tanja Lähdekorpi - Sakarias UrHu HYL

Luokka 3 50 cm 367.1 Prix de Mountain Horse (Alle 16-v kunnanmestaruus)

1. Meeri Tolonen -Pläsi UrHu 0/0 26,83 s
2. Riikka Närvänen -Pläsi UrHu 52,32 0 vp / 28,74 0 vp
3. Janika Lönnroth -Stella Elona UrHu 46,71 0 vp / 28,86 0 vp
4. Elisa Relander - Mad Playboy MRA 0/0 29,16 s
5. Janika Lehtinen -Linjalan Esikko UrHu 0/0 29,96 s
6. Heidi Sinda -Musta Magia UrHu 0/0 30,11 s

7. Eve Nummela- Ramsus UrHu 0/0 31,28 s
8. Pirjo Reunanen -Hessin Virpi UrHu 50,06 0 vp / 32,66 0 vp
9. Sofia Nohkola - Samurai III 0/0 33,79 s
10. Anna Lehtinen-Trilla TaNo 51,97 0 vp / 34,36 0 vp
11. Tuuli Tuominen - Flushing TaRi 0/0 37,67 s
12. Janika Lehtinen - Pin Rock's Highland Queen UrHu 61,78 0 vp / 41,38 0 vp
13. Juulia Savolainen -Nyytin Lauha UrHu 0/0 42,76 s
14. Emmi Ahola - Kihikäs 0/4 45,85
15. Heidi Sinda - Minimuusa UrHu 45,66 0 vp / hyl
16. Heidi Sinda - R.R. Taju UrHu 4 vp 49,43 s
17. Emmi Lähdekorpi - Staccato UrHu 55,91 4 vp
18. Vilma Tuominen - Laidur TaRi 4 vp 66,75 s
19. Jenna Väylä - Bayside Mikita FR 4 vp 73,62 s
20. Pirjo Reunanen -Sitronella UrHu 8 vp 47,34 s

Milla Malin-Trilla TaNo HYL
Melina Moukola -Snowberry Nestor UrHu HYL
Emilia Joona - Didi HYL

Luokka 4 70 cm 367.1 Prix de Kuljetus Särmäharju (Kunnanmestaruus juniorit)

1. Henna Lähdekorpi - Holsteins Surinam UrHu 0/0 29,51 s
2. Elisa Relander -Uku MRA 0/0 29,71 s
3. Janika Lehtinen - Linjalan Esikko UrHu 0/0 30,42 s
4. Sara Andersson -Kuvastus UrHu 0/0 31,11 s

5. Niina Johansson-Wild`s Beethoven UrHu 0/0 33,77 s
6. Sonia Nyman - Tarantini UrHu 4 vp 51,93 s
7. Elisa Relander - Mad Playboy MRA 4 vp 58,22 s

Emmi Lähdekorpi - Staccato UrHu HYL
Niina Tapani - Sir Parzival FR HYL
Anna Lehtinen-Rätvänä TaNo HYL
Jutta Pirinen-Wilma TaNo HYL

Paras mies radalla: Tony Andersson

Luokka 5 80 cm 367.1 Prix de Oriflame (Kunnanmestaruus seniorit)

1. Elisa Relander -Uku MRA 0/0 29,30 s
2. Sara Andersson - Kuvastus UrHu 0/0 30,46 s
3. Sonia Nyman - Tarantini 0/0 32,93 s

4. Niina Johansson-Wild`s Beethoven UrHu 0/0 34,26 s
5. Veera Kähäri -Vipero UrHu 0/0 36,57 s
6. Heidi Sinda - Vilin Poika UrHu 4 vp 48,66 s
7. Minne Nyman-Wilma TaNo 4 vp 61,97 s
8. Emilia Joona - Didi 8 vp 53,43 s
9. Elisa Relander - Reisu-Oiva MRA 8 vp 65,87 s

Nina Nikkilä- Max Moriz YR HYL

Luokka 6 90 cm 367.1 Prix de US-rehu

1. Heidi Sinda - Vilin Poika UrHu 0/0 31,99 s
2. Heidi Sinda -Vipero UrHu 0/4 30,10 s

3. Elisa Relander - Reisu-Oiva MRA 8 vp 62,31 s

Minne Nyman-Rätvänä TaNo HYL

KUNNANMESTARUUDET

Alle 10-vuotiaat

1. Nea Mickelsson - Petra
2. Ada-Sofia Ahola - Hessi-Iida
3. Tiia-Niina Näppinen - Ylva

Alle 16-vuotiaat

1. Meeri Tolonen - Pläsi
2. Riikka Närvänen - Pläsi
3. Eve Nummela - Ramsus

Seniorit

1. Nina Johansson - Wild's Beethoven
2. Veera Kähäri - Vipero
3. Heidi Sinda - Vilin Poika

kilpailut/2008/tulokset0111.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)