kilpailut:2008:tulokset2303

Tulokset Su 23.3. Alue Valjakkoajokilpailut klo 10 alk

Luokka 2 Hessi-tallin noviisikouluohjelma (16-5)

1.414 Sari Vilenius - Kirkastus UrHu 67% 134p 46vp
2.315 Soila Lehmusvaara/Juulia Mäkelä - Hessi-Iida &Niko UrHu 65% 130p 50vp
3.426 Heidi Sinda/Janika Lehtinen - Vipero UrHu 64% 128 p 52 vp
4.427 Heidi Sinda/Leena Paija - Illuusia UrHu 63% 126p 54vp
4.319 Ella Asumaniemi - Pee-Peen Oskari TRS 63% 126p 54vp
4.428 Heidi Sinda/Sanna Mäkinen - Usvan Ronja UrHu 63% 126p 54vp
4.321 Anna Lehtiö/Mari Louhi-Lehtiö -Ai.Ka Hermann UrHu 63% 126p 54vp
8.Heidi Sinda /Kirsi Roine –Vilin Poika UrHu 61,5 % 123 p 57 p
9.404 Kati Honkanen/Anna Vähäkuopus – TimmariNuR 61 % 122 p 58 vp
10.314 Minna Räf - Friars First Love UrHu 60.5% 121p 59vp
11.317 Janette Sinkkonen/Emmi Seppälä - Ljosprins TRS 60% 120p 60vp
12.301 Leena Vähä-Erkkilä/Sannamari Ahola - Hessin VivahdeHusR 60% 120p 60vp
13.417 Jarmo Murola - Bullitt San SS-92 56.5% 113p 67vp
14.318 Sanna Uotila - Maplehill Aideen UrHu 55% 110p 70vp
15.424 Hanna Nykänen/Minna Räf - Sunny NR 53.5% 107p 73vp
16.407 Matti Lahtinen /Kristiina Peltonen Shea SICY47.5% 95p 85vp

Luokka 3 Hessi-tallin vaativa kouluohjelma (5-2)

1.Päivi Jaakkonen Peacock TRS 62.5% 125 p 55 vp
2.Sanna Järvelä Amatzoni SRS 61.5% 123 p 57 vp
3.Päivi Jaakkonen Ross Ceinwein TRS 60.5% 121p 59vp
4.Janette Sinkkonen/Emmi Seppälä Ljosprins TRS 58% 116p 64 vp
5.Leena Vähä-Erkkilä/Sannamari Ahola Hessin VivahdeHusR 55.5% 111p 69 vp
6.Jarmo Murola Sweet Marathon SS-92 52.5% 105p 75 vp

Luokka 5 Tarkkuus (+ 30 cm) (15-4)

1.421 Heidi Sinda/Maija Tavia Ramsus UrHu 1.11,87 + 0 vp = 1.11,87
2.315 Soila Lehmusvaara Hessi-Iida &Niko UrHu 1.25,22 + 0 vp = 1.25,22
3.431 Patrik Andersin/Karoliina Lund Vahto CR 1.27,95 + 3 vp = 1.30,95
4.321 Anna Lehtiö/Mari Louhi-Lehtiö Ai.Ka Hermann UrHu 1.28,19 + 3 vp = 1.31,19
5.414 Sari Vilenius/ Sannamari AholaKirkastus UrHu 1.33,97 + 0 vp = 1.33,97
6.428 Heidi Sinda/Sanna Mäkinen Usvan Ronja UrHu 1.33,19 + 3 vp = 1.36,19
7.314 Minna Räf Friars First Love UrHu 1.27,16 + 9 vp = 1.36,16
8.427 Heidi Sinda /Leena PaijaIlluusia UrHu 1.39,25 + 0 vp = 1.39,25
9.417 Jarmo Murola Bullitt San SS-92 1.40,49 + 0 vp = 1.40,49
10.319 Ella Asumaniemi Pee-Peen Oskari TRS 1.42,03 + 3 vp = 1.45,03
11.429 Heidi Sinda/Kirsi Roine Vilin Poika UrHu 1.49,78 + 3 vp = 1.52,78
12.407 Matti Lahtinen /Kristiina Peltonen Shea SICY 1.50,57 + 3 vp = 1.53,57
13.404 Kati Honkanen/Anna VähäkuopusTimmari NuR 1.43,13 +12 vp = 1.55,13
14.424 Hanna Nykänen/Minna RafSunny NR 1.51,58 + 6 vp = 1.57,58
15.318 Sanna Uotila/Juulia Mäkelä Maplehill Aideen UrHu 2.06+3 vp+aika = 2.15,09

Luokka 6 Tarkkuus (+ 25 cm) (5-2)

1.421 Heidi Sinda/Maija TaviaRamsus UrHu 1.06,54 + 9 vp = 1.15,54
2.426 Heidi Sinda/Janika Lehtinen Vipero UrHu 1.17,41 + 0 vp = 1.17,41
3.Sanna Järvelä Amatzoni SRS 1.23,03 + 3 vp = 1.26,03
4.418 Jarmo Murola Sweet Marathon SS-92 1.27,07 + 6 vp = 1.33,07
5.431 Patrik Andersin/Karoliina LundVahto CR 1.26,52 + 21 vp = 1.47,52
kilpailut/2008/tulokset2303.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)