kilpailut:2009:2711

27.12 2009 Sisähallikisa yhdistetty tarkkuus+ 1-2 estealuetta klo 13 alk

Edeltää klo 11 alk
Harjoitus 1 Ohjasajo, avoin 2007-2008 syntyneille hevosille ja poneille
1. Heidi Sinda - Waldemar -08 (i.Vahto e. Suvi Tupsu ei.Ville Vikkelä) 2.03
2. Marko Särmäharju - Hessin Myytti -07 (i.Taival e. Nyytin Lauha ei. Poika Siro) 2.12
3. Mari Alitalo - Hessin Nyytti (i.Vahto e. Nyytin Lauha ei. Poika Siro)) 2.14
3. Heidi Sinda -Hessin Nitro (i.Vahto e. Nyyti-Neiti ei. Poika Siro)) 2.14

4. Leena Rantamäki-Lahtinen - Hessin Muusa (i.Pikku-Peto) 07 2.31
5. Patrik Andersin - Armastus -07 ( i.Hermeli)2.34,22 s (3 vp)=2.37,22
6. Heidi Sinda - Hessin Nöpi-08 (i.Pikku-Peto) 2.40
7. Marko Särmäharju - Linkman -08 (i.Linkker) 2.48
8. Pirjo Reunanen - Hiiden Julianna-07 (i.Linkker) 3.03
9. Ella Numminen -Myrsky -07 (i.Golda Apache)4.02,75

Harjoitus 2 Ihanneaikakilpailu 2006 ja myöhemmin syntyneille hevos- ja ponivaljakoille
1. Lauri Vähä-Erkkilä - Hessin Lilli-07 1.33,54 s 52,12 s
2. Patrik Andersin -Sicco Sil -06 1.55,75 s

KLO 13 alk
Luokka 1 Ihanneaikakilpailu (+ 40 cm)

1. Lauri Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR 0- 0 39,19 s ( perusrata 1.16)
2. Kaija Heinijoki -Stella Elona TRS 3 vp 1.16
3. Pekka Pusa - Vinha-Liinu TRS 3 vp 1.52

4. Kikka Visakoivu - Vahto TaRi 6 vp 1.15 (nopein perusrata)
5. Marko Särmäharju - Clown UrHu 6 vp 1.35
6. Susanna Lepola - Hessi-Iida VESRA 6 vp 2.01 ( jouluisin asuste)
7. Ritva Mansikkamäki-Hessin Jeviiri TRS hyl ( 1.16 )

Luokka 2 Ihanneaikakilpailu (+ 30 cm)

1. Talvikki Järvinen -Linde Boy K-HR 0- 0 vp 46,50 (1.25,09s )
2. Kikka Visakoivu - Vahto TaRi 0 - 3 vp 41,94s
3. Marko Särmäharju - Coen D UrHu 0 -6 vp 32,97 s (1.09,44 s)

4. Kaija Heinijoki -Stella Elona TRS 0 vp 1.41,75 s
5. Lauri Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR 9 vp 1.16,90 s
6. Pekka Pusa - Vinha-Liinu TRS 9 vp 1.31,53 s
7. Ritva Mansikkamäki-Hessin Jeviiri(125 cm) TRS 15 vp 1.23,62 s


Luokka 3 Ihanneaikakilpailu (+ 20 cm)
1. Soila Lehmusvaara - Hessi-Iida & Nikolai UrHu 6 vp 1.18,67
2. Marko Särmäharju - Coen D UrHu 6 vp 1.19,37 s
3. Talvikki Järvinen -Linde Boy K-HR 12 vp 1.23,57

Maraton

1. Marko Särmäharju - Coen D UrHu 32,91 + 29,96 YHT 63,87
2. Kaija Heinijoki/Kaisa Helpiö -Stella Elona TRS 41,43 + 31,35 YHT 72,78
3. Kikka Visakoivu/Eva Pajunoja - Vahto TaRi 44,84 + 38,72 YHT 83,56

4. Talvikki Järvinen -Linde Boy K-HR 42,25 + 43,05 + 3 (D) 46,05 YHT 88,30

5. Soila Lehmusvaara - Hessi-Iida & Nikolai UrHu 49,57 + 42,59 YHT 91,16
6. Pekka Pusa/Kaija Hyvönen - Vinha-Liinu TRS 50,95 +6 (4,6)56,95s + 43,69 +3(D)=46,69 YHT 93,64
7. Ritva Mansikkamäki/Piia Kaunisto-Hessin Jeviiri TRS 44,34+3 (4)= 48,34+ 45,79+3 (D)=48,79 YHT 97,12
8. Lauri Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy 56,51+ 41,50 = YHT 98,01s
9. Marko Särmäharju - Clown UrHu 1.09.97+6 (4,6) =75,97+50,28 = YHT 126,25s

kilpailut/2009/2711.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)