Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


kilpailut:2009:3010

ESTEKISAT LA 31.10.2009

Luokka 1 Puomiluokka taluttajalla tai ilman (kunnanmestaruus 2001 ja myöhemmin synt)
1. Silja Markkola - Hopeahämy Piaffe
2. Siiri Näsi - Nikolai
3. Aaron Räf/Minna Räf - Friars First Love UrHu
4. Emilia Vienonen/Janika Lönnroth - Stella Elona (KM)
5. Alina Rautaneva - Rapido (pieni poni) Pirkanmaan Piaffe
6. Tiia-Niina Näppinen - Vilppulan Rasmus (KM?)
7. Iida Vaittinen/Riikka Närvänen - Pläsi
8. Eveliina Vaittinen - Hessin Vahdotar
9. Ada-Sofia Ahola/Maiju Karonen - Nikolai (KM?)
10. Toivo Rusanen/Tuija Rusanen - Hessi-Iida
11. Hilja Markkola - Hopeahämy Piaffe
12. Alina Palonen/Annika Tienhaara - Myrände Blixten
13. Anna-Naria Näppinen - Vilppulan Rasmus
14. Siiri Haaksi/Janika Lönnroth - Stella Elona UrHu
15. Laura Haapakoski - Hessin Vahdotar PirHu
16. Antton Räf - Friars First Love UrHu

Luokka 2 30 cm (kunnanmestaruus 1997 ja myöhemmin synt) n. klo 11
1. Alina Rautaneva - Rapido (pieni poni) Pirkanmaan Piaffe
2. Laura Haapakoski - Hessin Vahdotar
3. Riikka Lehtinen - Korholan Ruusukuu
4. Janika Lönnroth - Lusty Flax Urhu
5. Roosa Ranta - Myrände Blixten (poni) YR
6. Emmi Hakolahti - Leonardo di Caprio II
7. Tiina Vesaniemi - Pläsi
8. Jonna Hakolahti - Tezis SS-riders 92
9. Siiri Järvinen - Ulrik af jäboruder SS-92
10. Jenna Kärki - Wielwijk's Esther
11. Meeri Tolonen - Hessin Jeviiri UrHu
12. Eveliina Vaittinen - Hessin Vahdotar

Luokka 3 50 cm (kunnanmestaruus 1994 ja myöhemmin synt) n. klo 12
1. Janika Lönnroth - Stella Elona Urhu
2. Emmi Hakolahti - Leonardo di Caprio II
3. Meeri Tolonen - Hessin Jeviiri UrHu (KM)
4. Jonna Hakolahti - Tezis SS-riders 92
5. Suvi Mäkeläinen - Nikita Hornline UrHu
6. Riikka Lehtinen - Korholan Ruusukuu (KM)
7. Jenna Kärki - Wielwijk's Esther (KM)
8. Siiri Nysten - Ulrik af jäboruder SS-92
9. Hilja Viertola - Flower Marina
10. Sara Kopsa - Hvona AuRaMa
11. Janika Lönnroth - Miss Nelly Urhu
12. Railon Onni - Syrjänpää Mira SUORA
13. Sonia Nyman - Ronaldo UrHu
14. Romppainen Kaija - Pippurin Saga SUORA
15. Sanna Kallioinen - Saldo UrHu
16. Kati Tanskanen - Lillin Likka UrHu
17. Leena Paija - Illuusia UrHu
18. Eve Nummela- Vinha-Liinu UrHu (KM?)

Luokka 4 70 cm (kunnanmestaruus juniorit)n. 13.15
1. Tanja Lähdekorpi- Sakarias VesRa
2. Enna-Juuli Tainio - Henry Pepper PR-88
3. Noora Turunen - V.K. Garmen AuRaMa
4. Melina Moukola - Nagano UrHU
5. Suvi Mäkeläinen - Nikita Hornline UrHu (KM)
6. Sanna Kallioinen - Saldo UrHu
7. Mira Kivistö - Fella PirHu
8. Sanna Michelsson - Huje SuoRA
9. Satu viitanen - Gio VesRa (KM)
10. Kati Tanskanen - Lillin Likka UrHu
11. Heidi Sinda - Vilin Poika UrHu
12. Pirjo Reunanen - Vinha-Liinu UrHu (KM)
13. Annika Tienhaara - Justerilla SUORA

Luokka 5 80 cm (kunnanmestaruus seniorit)n. 14.15
1. Emmi Lepola - Pinewood Salem Alekum UrHu
2. Heidi Sinda - Vilin Poika UrHu (KM)
3. Satu viitanen - Gio VesRa
4. Sanna Michelsson - Huje SuoRA
5. Mira Kivistö - Fella PirHu
6. Annika Tienhaara - Justerilla SUORA
7. Arla Toivio - Raudanluja Pirkanmaan Piaffe
8. Henna Lehtinen - Prymos Pirkanmaan Piaffe
9. Janika Lehtinen - Grace UrHU
10. Saara Karhu - Vanilla UrHU (KM)
11. Sonia Nyman - Tarantini UrHu (KM)

Luokka 6 90 cmn. 15.10
1. Henna Lehtinen - Prymos Pirkanmaan Piaffe
2. Janika Lehtinen - Grace UrHU


Ratamestari
Estetuomari Anna Bergström
Sihteeri Eltsi Virtanen/Piia Rantanen
Aika
Aika
Tulospalvelu Merita Hagren
Liputtaja Sanni Karonen
Rata Miika Särmäharju
Rata
Rata
Kanslia Tuija Haaksi
Buffetti Annikka Manninen, Kirsi Roine
Liikenteenohjaus

KEPPIHEVOSKISA klo 16 alk uutta, uutta, uutta

Rataesteratsastus 20 cm

a) alle kouluikäiset
1. Lotta Paija & ”Pikku-Juni”
2. Anttoni Honkonen & Pehmopoika

b) ala-asteelaiset
1. Aleksi Honkonen- Silu
2. Aaron Raf
3. Jenni Laine - Caramel II
4. Laura Haapakoski - Doll Dagga Buzz Buzz Ziggety Zagg
5. Viivi Löytönen - Ujo Piimä
6. Milla Pajasmaa - Julia
7. Hilja Viertola
8. Viivi Pajasmaa - Sukka Moukka
9. Miikka Honkonen -A.T Jessiru
10. Anton Raf
11. Tiina Vesaniemi- Hoby
12. Laura Haapakoski - Della
13. Siiri Haaksi -

c) muut lasten mieliset
1. Janika Lönnroth - Hemuli
2. Anne Määttänen- Amalia
3. Pia Honkonen
4. Anne Friis
5. Kati Tanskanen-Amalia

Illalla UrHun 10-v juhla HALLOWEEN teemalla klo 19 alk
samalla Urjalan kunnanmestaruusmitalienjako

kilpailut/2009/3010.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)