Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2009:3010 [27/10/09 19:01:48] – heidi | kilpailut:2009:3010 [06/05/14 15:32:21] (nykyinen) – ulkoinen muokkaus 127.0.0.1 | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ====== ESTEKISAT LA 31.10.2009 ====== | ||
+ | |||
+ | **Luokka 1 Puomiluokka taluttajalla tai ilman (kunnanmestaruus 2001 ja myöhemmin synt)**\\ | ||
+ | 1. Silja Markkola - Hopeahämy Piaffe \\ | ||
+ | 2. Siiri Näsi - Nikolai\\ | ||
+ | 3. Aaron Räf/Minna Räf - Friars First Love UrHu\\ | ||
+ | 4. Emilia Vienonen/ | ||
+ | 5. Alina Rautaneva - Rapido (pieni poni) Pirkanmaan Piaffe\\ | ||
+ | 6. Tiia-Niina Näppinen - Vilppulan Rasmus (KM?)\\ | ||
+ | 7. Iida Vaittinen/ | ||
+ | 8. Eveliina Vaittinen - Hessin Vahdotar\\ | ||
+ | 9. Ada-Sofia Ahola/Maiju Karonen - Nikolai (KM?)\\ | ||
+ | 10. Toivo Rusanen/ | ||
+ | 11. Hilja Markkola - Hopeahämy Piaffe \\ | ||
+ | 12. Alina Palonen/ | ||
+ | 13. Anna-Naria Näppinen - Vilppulan Rasmus \\ | ||
+ | 14. Siiri Haaksi/ | ||
+ | 15. Laura Haapakoski - Hessin Vahdotar PirHu\\ | ||
+ | 16. Antton Räf - Friars First Love UrHu\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 2 30 cm (kunnanmestaruus 1997 ja myöhemmin synt)** n. klo 11\\ | ||
+ | 1. Alina Rautaneva - Rapido (pieni poni) Pirkanmaan Piaffe \\ | ||
+ | 2. Laura Haapakoski - Hessin Vahdotar \\ | ||
+ | 3. Riikka Lehtinen - Korholan Ruusukuu\\ | ||
+ | 4. Janika Lönnroth - Lusty Flax Urhu\\ | ||
+ | 5. Roosa Ranta - Myrände Blixten (poni) YR\\ | ||
+ | 6. Emmi Hakolahti - Leonardo di Caprio II\\ | ||
+ | 7. Tiina Vesaniemi - Pläsi \\ | ||
+ | 8. Jonna Hakolahti - Tezis SS-riders 92\\ | ||
+ | 9. Siiri Järvinen - Ulrik af jäboruder SS-92\\ | ||
+ | 10. Jenna Kärki - Wielwijk' | ||
+ | 11. Meeri Tolonen - Hessin Jeviiri UrHu \\ | ||
+ | 12. Eveliina Vaittinen - Hessin Vahdotar\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 3 50 cm (kunnanmestaruus 1994 ja myöhemmin synt)** n. klo 12\\ | ||
+ | 1. Janika Lönnroth - Stella Elona Urhu\\ | ||
+ | 2. Emmi Hakolahti - Leonardo di Caprio II\\ | ||
+ | 3. Meeri Tolonen - Hessin Jeviiri UrHu (KM)\\ | ||
+ | 4. Jonna Hakolahti - Tezis SS-riders 92\\ | ||
+ | 5. Suvi Mäkeläinen - Nikita Hornline UrHu\\ | ||
+ | 6. Riikka Lehtinen - Korholan Ruusukuu (KM)\\ | ||
+ | 7. Jenna Kärki - Wielwijk' | ||
+ | 8. Siiri Nysten - Ulrik af jäboruder SS-92\\ | ||
+ | 9. Hilja Viertola - Flower Marina\\ | ||
+ | 10. Sara Kopsa - Hvona AuRaMa\\ | ||
+ | 11. Janika Lönnroth - Miss Nelly Urhu\\ | ||
+ | 12. Railon Onni - Syrjänpää Mira SUORA\\ | ||
+ | 13. Sonia Nyman - Ronaldo UrHu\\ | ||
+ | 14. Romppainen Kaija - Pippurin Saga SUORA\\ | ||
+ | 15. Sanna Kallioinen - Saldo UrHu\\ | ||
+ | 16. Kati Tanskanen - Lillin Likka UrHu \\ | ||
+ | 17. Leena Paija - Illuusia UrHu\\ | ||
+ | 18. Eve Nummela- Vinha-Liinu UrHu (KM?)\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 4 70 cm (kunnanmestaruus juniorit)**n. 13.15\\ | ||
+ | 1. Tanja Lähdekorpi- Sakarias VesRa\\ | ||
+ | 2. Enna-Juuli Tainio - Henry Pepper PR-88\\ | ||
+ | 3. Noora Turunen - V.K. Garmen AuRaMa\\ | ||
+ | 4. Melina Moukola - Nagano UrHU\\ | ||
+ | 5. Suvi Mäkeläinen - Nikita Hornline UrHu (KM)\\ | ||
+ | 6. Sanna Kallioinen - Saldo UrHu\\ | ||
+ | 7. Mira Kivistö - Fella PirHu\\ | ||
+ | 8. Sanna Michelsson - Huje SuoRA\\ | ||
+ | 9. Satu viitanen - Gio VesRa (KM)\\ | ||
+ | 10. Kati Tanskanen - Lillin Likka UrHu \\ | ||
+ | 11. Heidi Sinda - Vilin Poika UrHu\\ | ||
+ | 12. Pirjo Reunanen - Vinha-Liinu UrHu (KM)\\ | ||
+ | 13. Annika Tienhaara - Justerilla SUORA\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 5 80 cm (kunnanmestaruus | ||
+ | 1. Emmi Lepola - Pinewood Salem Alekum UrHu\\ | ||
+ | 2. Heidi Sinda - Vilin Poika UrHu (KM)\\ | ||
+ | 3. Satu viitanen - Gio VesRa\\ | ||
+ | 4. Sanna Michelsson - Huje SuoRA\\ | ||
+ | 5. Mira Kivistö - Fella PirHu\\ | ||
+ | 6. Annika Tienhaara - Justerilla SUORA\\ | ||
+ | 7. Arla Toivio - Raudanluja Pirkanmaan Piaffe\\ | ||
+ | 8. Henna Lehtinen - Prymos Pirkanmaan Piaffe\\ | ||
+ | 9. Janika Lehtinen - Grace UrHU\\ | ||
+ | 10. Saara Karhu - Vanilla UrHU (KM)\\ | ||
+ | 11. Sonia Nyman - Tarantini UrHu (KM)\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **Luokka 6 90 cm**n. 15.10\\ | ||
+ | 1. Henna Lehtinen - Prymos Pirkanmaan Piaffe\\ | ||
+ | 2. Janika Lehtinen - Grace UrHU\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | |||
+ | \\ | ||
+ | Ratamestari\\ | ||
+ | Estetuomari Anna Bergström\\ | ||
+ | Sihteeri Eltsi Virtanen/ | ||
+ | Aika\\ | ||
+ | Aika\\ | ||
+ | Tulospalvelu Merita Hagren \\ | ||
+ | Liputtaja Sanni Karonen\\ | ||
+ | Rata Miika Särmäharju\\ | ||
+ | Rata \\ | ||
+ | Rata\\ | ||
+ | Kanslia Tuija Haaksi\\ | ||
+ | Buffetti Annikka Manninen, Kirsi Roine\\ | ||
+ | Liikenteenohjaus\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | **KEPPIHEVOSKISA klo 16 alk uutta, uutta, uutta**\\ | ||
+ | |||
+ | Rataesteratsastus | ||
+ | |||
+ | **a) alle kouluikäiset**\\ | ||
+ | 1. Lotta Paija & " | ||
+ | 2. Anttoni Honkonen & Pehmopoika\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | |||
+ | **b) ala-asteelaiset** \\ | ||
+ | 1. Aleksi Honkonen- Silu\\ | ||
+ | 2. Aaron Raf \\ | ||
+ | 3. Jenni Laine - Caramel II\\ | ||
+ | 4. Laura Haapakoski - Doll Dagga Buzz Buzz Ziggety Zagg\\ | ||
+ | 5. Viivi Löytönen - Ujo Piimä\\ | ||
+ | 6. Milla Pajasmaa - Julia\\ | ||
+ | 7. Hilja Viertola\\ | ||
+ | 8. Viivi Pajasmaa - Sukka Moukka \\ | ||
+ | 9. Miikka Honkonen -A.T Jessiru \\ | ||
+ | 10. Anton Raf\\ | ||
+ | 11. Tiina Vesaniemi- Hoby\\ | ||
+ | 12. Laura Haapakoski - Della\\ | ||
+ | 13. Siiri Haaksi -\\ | ||
+ | \\ | ||
+ | **c) muut lasten mieliset**\\ | ||
+ | 1. Janika Lönnroth - Hemuli\\ | ||
+ | 2. Anne Määttänen- Amalia\\ | ||
+ | 3. Pia Honkonen\\ | ||
+ | 4. Anne Friis\\ | ||
+ | 5. Kati Tanskanen-Amalia\\ | ||
+ | |||
+ | **Illalla UrHun 10-v juhla HALLOWEEN teemalla klo 19 alk**\\ | ||
+ | samalla Urjalan kunnanmestaruusmitalienjako\\ | ||
+ | |||