kilpailut:2009:ilmoittautuneet1010

Irlannicobien jalostusnäyttely 10.10.2009

Ilmoittautuneet Hevoset

ROTUUNOTTO

BONNIE

synt: 26.3.2008 isä: Tuntematon emä: Maggi
kasv: Maria Fjäll Ruotsi om: Rafaela Gojanovic Pohjankuru

WILLE WALLATON

synt: 2000 isä: Tuntematon emä: Tuntematon
kasv: Tuntematon om: Minna-Maria Vesterinen Saarijärvi

1 vuotiaat Orit

AIDYNN

synt: 15.3.2008 isä: Midget`s Blue Boy van Irish Coloured Cob Peer emä: PUZZEL
kasv: Astrid van der Heijden-Distelbrink om. Essi Latvala Jalasjärvi

HANNA`S CURRY

synt: 2.6.2008 Isä: Reggie emä: Lenzy
kasv: Hanna Silen om: Valtteri Vahvaselkä Ristiina

LIPTON

synt: 13.5.2008 isä: John Boy emä: Lady Fionnghuala
kasv: Anette Hellichius Ruotsi om: Ramona Karlsson Tammisaari

FANTASY SHAMROCK

synt: 9.7.2008 isä: Toss emä: Be-Fair
kasv: Latvala Juha ja Leena Jalasjärvi om: Saana Janhonen Koskö

FANTASY BLACK MAGIC

synt: 16.4.2008 isä: Toss emä: Talya Vegilin V.C
kasv: Leena Latvala Jalasjärvi om: Taru Rinta-Aho Nurmo

1 vuotiaat Tammat

HALLMYRA PEEK A BOO

synt: 29.2.2008 isä: Hallmyra Crannog emä: Tickety-boo
kasv: Anna-Lena Oloffson Ruotsi om: Ramona Karlsson Tammisaari

AISLING RUA

synt: 13.3.2008 isä: Tom emä: Louise
kasv: Anna Palviainen om: Anna Palviainen

VÄINÖLÄN MARILYN

synt: 19.7.2008 isä: Sir William emä: Leontin
kasv: Päivi Väinölä om: Venla,Vilja ja Verna Salokoski Elimäki

BONNIE

synt: 26.3.2008 isä: Tuntematon emä: Maggie
kasv: Maria Fjäll Ruotsi om: Rafaela Gojanovic Pohjankuru

MOOKEY van IRISH COLOURED COB PEER

synt: 6.8.2008 isä: Taffy emä: Shakira van Irish Coloured Cob Peer
kasv: Jolanda Ummels-Kicken Alankomaat om: Leena Latvala Jalasjärvi

2 vuotiaat Tammat

BOUNTY`S RAIN

synt: 13.5.2007 isä: Rian emä: Bounty
kasv: Helena ja Rami Kangas Helsingby om: Helena ja Rami Kangas Helsingby

DAVONNA

synt: 8.6.2007 isä: Tullow emä: Ryans Diana
kasv: Tiina Saranpää Pännäinen om: Mirja Salinkangas Peräseinäjoki

ROSE`S SCARLETT

synt: 22.7.2007 isä: Tom emä: Lilliputti
kasv: Heidi Savela Elimäki om: Rafaela Gojanovic Pohjankuru

Aikuiset Tammat

VANHA-HEIKKILÄN LILIANA

synt: 16.4.2006 isä: Gipsy´s Monastir emä: Chiravadi Pearl van de Bonte Parels
kasv: Erna Törmälehto Noormarkku om: Erna Törmälehto Noormarkku

FARLAND PRINCESS

synt: 5.8.2006 isä: Reggie emä: Irish Cocktail
kasv: Raisa Lindell om. Raisa Lindell

SNIPE

synt: 1994 isä: Tuntematon emä: Tuntematon
kasv: Tuntematon om: Helena Tiihonen Isokylä

VANHA-HEIKKILÄN PEPPIINA

synt: 29.3.2006 isä: Tuntematon emä: Tessa
kasv: Erna Törmälehto Noormarkku om: Markette Gorski Merikarvia

CHELSEA P

synt: 1998 isä: Tuntematon emä: Tuntematon
kasv: Tuntematon om: Christel Wutig-Vihma / Raisa Lindell

CHIRAVADI PEARL V.D BONTE PARELS

synt: 1999 isä: Tuntematon emä: Tuntematon
kasv: Tuntematon om: Erna Törmälehto Noormarkku

+ maitovarsa JÄNESKORVAN LITTLE MY

synt: 24.4.2009 isä: The Green Hill´s Samuel emä: Chiravadi Pearl v.d Bonte Parels
kasv: Erna Törmälehto om: Erna Törmälehto

RUUNAT

WILLE WALLATON

synt: 2000 Isä: Tuntematon emä: Tuntematon
kasv: Tuntematon om: Minna-Maria Vesterinen Saarijärvi

HENK

synt: 1.3.1996 isä: Tuntematon emä: Tuntematon
kasv: Tuntematon om: Nina Mörö

ORIT

GILROY VAN GIPSY SPIRIT

synt: 3.6.2006 isä: Raven van Gipsy Spirit emä: Talya Vegilin V.C
kasv: Jeannette van de Kolk Alankomaat om: Nina Romppanen Huutomäki

THE GREEN HILL`S SAMUEL

synt: 2002 isä: Tuntematon emä: Tuntematon
kasv: Tuntematon om: Tarja Uusi-Illikainen Saimaanharju

IT`S COOPER

synt: 2005 isä: O´Malley emä: Mable
kasv: Irish Tinker Stable Alankomaat om: Anne Puttonen Vesanto

AIKATAULU / LÄHTÖLISTA

RUUNATnumero
10.00HENK 2
10.10WILLE WALLATON3


AIKUISET TAMMAT
10.30VANHA-HEIKKILÄN LILIANA4
10.40FARLAND PRINCESS5
10.50VANHA-HEIKKILÄN PEPPIINA6
11.00SNIPE7
11.10CHELSEA P8
11.20CHIRAVADI PEARL V:D BONTE PARELS + maitovarsa9-10
2 VUOTIAAT TAMMAT
11.40BOUNTY´S RAIN11
11.50DAVONNA12
12.00ROSE´S SCARLETT13


1 VUOTIAAT TAMMAT
12.40HALLMYRA PEEK A BOO14
12.50AISLING RUA15
13.00VÄINÖLÄN MARILYN16
13.10MOOKEY van IRISH COLOURED COB PEER17
13.20BONNIE18
1 VUOTIAAT ORIT
13.40AIDYNN19
13.50HANNA´S CURRY20
14.00LIPTON21
14.10FANTASY BLACK MAGIC22
14.20FANTASY SHAMROCK23
ORIT
14.45GILROY VAN GIPSY SPIRIT24
15.00THE GREEN HILL´S SAMUEL25
15.15IT`S COOPER26
kilpailut/2009/ilmoittautuneet1010.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)