kilpailut:2009:ll0803

Su 8.3. Alue Valjakkoajokilpailut klo 10 alk

Luokka 1 Seuraluokka, Valjakkomerkin koulurata, avoin nuorille hevosille /2003 ja myöh. synt sekä aluekilpailuissa starttaamattomille tädeille ja sedille

10.00 1. Heidi Sinda- Hessin Jeviiri UrHu
10.06 2. 26 Milla Leikkilä/ Janika Lönnroth - Stella Elone UrHu
10.12 3. Leena Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR (110 cm)
10.18 4. 24 Anette Johansson – Symphatil Darkness LavRa
10.24 5. Pirjo Reunanen /Miki Särmäharju - Hessin Virpi UrHu
10.30 6. Tuija Sorjonen - Ruskelan Peppi P HusR (110 cm)
10.36 7. 27 Pekka Pusa/Pekka Mikkola - Vinha-Liinu TRS (125 cm)
10.42 8. 25 Jutta Vesa – Hessin Lempi LR Team
10.48 9. 28 Kikka Visakoivu/Eva Sandbäck-Pajunoja - Vahto TRS (140 cm)
10.54 10.29 Otto Vainio - Hessin Virne HusR

Luokka 2 Alueluokka, Hessi-tallin noviisikouluohjelma

Ilmoittautuneet KIPASSA

11.15 1. Heidi Sinda - Jorik M & Jorrik van`t Wyldepaed?
11.22 2. 459 Patrik Andersin - Hessin Vahdotar CR
11.30 3. Jenny Eklund/Ida Raja-aho - Gonzo KrR
11.37 4. Leena Paija/Jari Paija - Illuusia UrHu
11.44 5. 314 Minna Raf -Friar`s First Love UrHu

Luokka 3 Alueluokka, Hessi-tallin vaativa kouluohjelma

Ilmoittautuneet KIPASSA

12.00 1. Anne Friis /Niilo Launo - Korven Siluetti UrHu
12.07 2. Soila Lehmusvaara - Hessi-Iida & Nikolai UrHu
12.14 3. Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu
12.21 4. Talvikki Järvinen /Camilla Chriansen - Linde Boy K-HR
12.28 5. Marko Särmäharju/Merita Haggren - Coen D UrHu
12.35 6. Heidi Sinda /Anja Tuurna - Nelson III UrHu

Luokka 4 Seuraluokka, Tarkkuus (+ 40 cm), avoin nuorille hevosille /2003 ja myöh. synt

13.30 1. Heidi Sinda - Hessin Jeviiri UrHu (140 cm)
13.34 2. Pirjo Reunanen /Miki Särmäharju - Hessin Virpi UrHu (140 cm)
13.38 3. 25 Jutta Vesa – Hessin Lempi LR Team
13.42 4. Leena Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR (110 cm)
13.50 5. Minna Raf - Friar`s First Love UrHu (140 cm)
13.54 6. 29 Otto Vainio / Hessin Virne - HusR (140 cm)
13.58 7. Heidi Sinda - Jorik M & Jorrik van`t Wyldepaed? (140 cm)

Luokka 5 Seuraluokka, Tarkkuus (+ 35 cm), avoin aluekilpailuissa starttaamattomille tädeille ja sedille

14.15 1. 21 Leena Paija/Jari Paija - Illuusia UrHu (125 cm)
14.19 2. 27 Pekka Pusa - Vinha-Liinu TRS (125 cm)
14.23 3. 28 Kikka Visakoivu/Eva Sandbäck-Pajunoja - Vahto TRS (140 cm)
14.27 4. 24 Anette Johansson – Symphatil Darkness LavRa
14.31 5. Tuija Sorjonen - Ruskelan Peppi P HusR (110 cm)
14.36 6. Milla Leikkilä/ Janika Lönnroth - Stella Elone UrHu

Luokka 6 Alueluokka, Tarkkuus (+ 30 cm)

Ilmoittautuneet KIPASSA

14.50 1. 459 Patrik Andersin - Hessin Vahdotar CR (125 cm)
14.54 2. Jenny Eklund/Ida Raja-aho - Gonzo KrR (125 cm)
14.58 3. Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu (125 cm)
15.02 4. Minna Raf - Friar`s First Love UrHu ( cm)

Luokka 7 Alueluokka, Tarkkuus (+ 20 cm)

Ilmoittautuneet KIPASSA
15.10 1. 441 Heidi Sinda /Anja Tuurna - Nelson III UrHu
15.14 2. 437 Marko Särmäharju/Merita Haggren - Coen D UrHu (140 cm)
15.18 3. 425 Talvikki Järvinen /Camilla Chriansen - Linde Boy K-HR (140 cm)
15.22 4. Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu (125 cm)
15.26 5. 337 Anne Friis /Niilo Launo - Korven Siluetti UrHu (125 cm)
15.30 6. 315 Soila Lehmusvaara - Hessi-Iida & Nikolai UrHu (125 cm)

Kilpailun jälkeen nuorten hevosten tarkkuusrataharjoitus

15.45 Marko Särmäharju - Hessin Lordi UrHu
15.50 Talvikki Järvinen - De Grajpa K-HR
15.55 Janika Lönnroth - Lusty Flax UrHu
16.00 Heidi Sinda - Hessin Lotta UrHu

16.05 Leena Vähä-Erkkilä - Samu HusR (ohjasajo)
16.10 Patrik Andersin - Siiri CR (ohjasajo)

kilpailut/2009/ll0803.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)