kilpailut:2009:ll1508

ILMOITTAUTUNEET VALJAKKOAJON ALUEKILPAILU 15.-16.8.2009

Lauantai 15.8.2009 klo 9 - n. 14 Koulukoe (Koe A).
klo 16- 20 maraton
Sunnuntai 16.8. Tarkkuus klo 10 - n. 14

Koulukokeen radat LK 1-4 80 x 40 m

LK 1 Seuraluokka, Prix de Urjalan Osuuspankki Helppo, avoin nuorille hevosille/poneille (2003-2005 synt) , Kouluohjelma nro 4. (10+5), (esinepalkinnot)
9.30 1. Tove-Maria Holmasto - La Brau KrR
9.40 2. Lauri Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR
9.50 3. Ritva Mansikkamäki/ Tiiu Vorne & Janne Haavisto - Hessin Jeviiri
10.00 4. Pirjo Reunanen - Hessin Virpi UrHu

LK 4 Seuraluokka, Prix de Villen huolinta Helppo, avoin aluekilpailuissa kilpalemattomille valjakoille , Kouluohjelma nro 4. (10+5), (esinepalkinnot)
10.15 1. Milla Leikkilä/ Kaija Heinijoki - Stella Elone UrHu
10.25 2. Pinja Sorjonen -Ruskelan Peppi P HusR
10.35 3. Nanne Kuusela - Oberon UHU
10.45 4. Karoliina Lund/ Patrik Andersin - Pläsi CR

10.55 5. Tove-Maria Holmasto - Rigo S KrR (nuoret hevoset)

LK 2 Alueluokka, Helppo, avoin poneille, Kouluohjelma 6. (10+5), (esinepalkinnot)
11.15 1. Anne Friis/Artturi Lehtiö -Korven Siluetti UrHu (pm)
11.25 2. Janita Korhonen - Silent`s Black Queen NaR
11.35 3. Minna Räf - Friars First Love UrHu (pm)
11.45 4. Saila Salonen -Källbackas Charity
11.55 5. Satu Korhonen - Pretty Bettiina

12.15 6. Soila Lehmusvaara -Hessi-Iida &Nikolai UrHu (pm)
12.25 7. Jenny Eklund -Aslak &Gonzo KrR
12.35 8. Henna Ikonen Snowberry Nestori UrHu (pm)
12.45 9. Anna Lehtiö/ Jari Ihanamäki - Hovi-Mira UrHu (pm)
12.55 10. Tove-Maria Holmasto - Lupsun-Pimu KrR

LK 3 Alueluokka, Prix de hattu.fi/ ainamuovi Helppo, avoin hevosille, Kouluohjelma 6 (10 +5 ) (esinepalkinnot)

13.40 1. Heidi Sinda/ Kaisa Helpiö - Jorik M & Jorrit Fan`t Wyldpaed UrHu (hm)
13.50 2. Sari Vilenius -Taika-Liina UrHu (hm)
14.00 3. Leena Paija -Illuusia UrHu (hm)
14.10 4. Pekka Pusa -Vinha-Liinu TRS (hm)
14.20 5. Sonia Nyman -Tarantin UrHu (hm)
14.30 7. Saija Huupponen -Hansa LR-team (hm)
14.40 8. Marko Särmäharju /Merita Hagren/Juha Vilenius -Coen D UrHu(hm)
14.50 9. Britta Henriksson - Kontiki II
15.00 10. Heidi Sinda/ Juhani Salminen - Brucht fan`t Wyldpaed UrHu (hm)

Maraton klo 16.30 alk
Lisää infoa www.valjakko.net

kilpailut/2009/ll1508.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)