kilpailut:2009:ll2604

VALJAKKOAJON ALUEKILPAILUT SU 26.4. KLO 10 alk

Ilmoittautuneet Kipassa AIKATAULU 24.4. klo 12, toivottavasti lopullinen

Hessi-tallin ulkokentällä (säävaraus →siirto maneesiin)
Klo 10 alk Kouluosuus
Luokka 1 Seurakilpailuluokka Valjakkomerkin kouluohjelma, avoin poneille/hevosille
10.00 1. Juulia Mäkelä /Maiju Karonen -Stella Elonen UrHu
10.07 2. Kikka Visakoivu/Eva Sandbäck-Pajunoja -Vahto TaRi
10.14 3. Karoliina Lund/ Patrik Andersin -Pläsi CR
10.21 4. Pekka Pusa/Ritva Mansikkamäki -Vinha-Liinu TRS
10.28 5. Henna Ikonen /-Snowberry Nestori UrHu
10.35 6. Tuija Sorjonen -Peppi P HusR

Luokka 2 Aluekilpailuluokka Kouluohjelma nr. 4 (helppo) 1999, avoin nuorille hevosille (2005-2003 synt)
Ilm Kipassa
10.50 1. Heidi Sinda/Emmi Lepola - Hessin Jeviiri UrHu
10.57 2. Otto Vainio - Hessin Virne HusR
11.04 3. Leena Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR
11.11 4. Janita Korhonen - Silen´s Black Queen
11.18 5. Minna Raf -First First Love UrHu
11.25 6. Saana Hakala -Druwin Dewin LoimURa
11.32 7. Tove-Maria Holmasto - Le Brau KnR
11.39 8. Heidi Sinda/Kaisa Helpiö - Hessin Virpi UrHu

Luokka 3 Aluekilpailuluokka , Kouluohjelma nr. 6 (helppo) 1999, avoin poneille/hevosille

12.00 1. Ella Asumaniemi- Peen-Peen Oskar
12.08 2. Satu Valkas -Damon
12.16 3. Saila Salonen -Reinilän Johannes
12.24 4. Jenny Eklund -Gonzo
12.32 5. Jarmo Murola- Derus SS-92

12.40 6. Anne Friis /Niilo Launo -Korven Siluetti UrHu
12.48 7. Sanna Järvelä- Strelzia Nicolai SRS
12.56 8. Leena Paija /Jari Paija -Illuusia UrHu
13.04 9. Otto Vainio-Minteli HusR
13.12 10. Sari Vilenius -Kirkastus
13.20 11. Irina Salonen/Källbackas Charity

Luokka 4 Aluekilpailuluokka , Kouluohjelma nro 7 vaativa(Ruots. 3A) avoin poneille /hevosille

13.45 1. Heidi Sinda/Kaisa Helpiö -Jorik M &Jorrit van`t Wyldepaed UrHu
13.54 2. Soila Lehmusvaara/Janika Lehtinen - Hessi-Iida & Nikolai UrHu
14.03 3. Barbro Henriksson -Auke
14.12 4. Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu
14.21 5. Taru Lahti -Sunlight II TR
14.30 5. Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen -Linde Boy K-HR
14.39 6. Marko Särmäharju/Merita Haggren - Coen D UrHu
14.48 7. Sanna Järvelä - Bimbo SRS
14.57 8. Heidi Sinda /Anja Tuurna -Nelson III UrHu

Tarkkuusosuus

Kaksiosainen tarkkuuskoe (I-osa arv. virhepistekilpailu, II-osa arv. aikakilpailu, ks. 968§2 )
Luokka 5 Seurakilpailuluokka (+ 40 cm), avoin poneille/hevosille
10.20 1. Juulia Mäkelä /Maiju Karonen -Stella Elonen UrHu\\
10.25 2. Kikka Visakoivu/Eva Sandbäck-Pajunoja -Vahto TaRi
10.30 3. Karoliina Lund/ Patrik Andersin -Pläsi CR
10.35 4. Pekka Pusa/Ritva Mansikkamäki -Vinha-Liinu TRS
10.40 5. Henna Ikonen /-Snowberry Nestori UrHu
10.45 6. Tuija Sorjonen -Peppi P HusR

Luokka 6 Aluekilpailuluokka (+30 cm), avoin nuorille hevosille (2005-2003 synt)
Ilm Kipassa

11.00 1. Heidi Sinda/ - Hessin Jeviiri UrHu (140 cm)

11.10 2. Otto Vainio - Hessin Virne HusR (125 cm)
11.15 3. Leena Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR (125 cm)
11.20 4. Janita Korhonen - Silen´s Black Queen (125 cm)
11.25 5. Sari Vilenius -Kirkastus (125 cm)
11.30 6. Minna Raf -First First Love UrHu (125 cm)
11.35 6. Saana Hakala -Druwin Dewin LoimURa (125 cm)
11.40 7. Tove-Maria Holmasto - Le Brau KnR (125 cm)
11.45 8. Heidi Sinda/Kaisa Helpiö - Hessin Virpi UrHu (140 cm)

Luokka 7 Aluekilpailuluokka (+30 cm), avoin poneille/hevosille
Ilm Kipassa

12.10 1. Ella Asumaniemi- Peen-Peen Oskar
12.15 2. Satu Valkas -Damon
12.20 3. Saila Salonen -Reinilän Johannes
12.30 4. Patrik Andersin/ Karoliina Lund -Hessin Vahdotar CR (125 cm)
12.35 5. Jenny Eklund -Gonzo
12.40 6. Jarmo Murola- Derus SS-92

13.00 7. Anne Friis /Niilo Launo -Korven Siluetti UrHu (125 cm)
13.05 8. Sanna Järvelä- Strelzia Nicolai SRS (125 cm)
13.10 9. Leena Paija /Jari Paija - Illuusia UrHu
13.15 10.Heidi Sinda/Kaisa Helpiö -Jorik M &Jorrit van`t Wyldepaed UrHu (150 cm)
13.25 11. Otto Vainio-Minteli HusR (125 cm)
13.30 12. Irina Salonen/Källbackas Charity

Luokka 8 Aluekilpailuluokka (+20 cm) , avoin poneille/hevosille
Ilm Kipassa

14.00 1. Patrik Andersin/ Karoliina Lund -Hessin Vahdotar CR (125 cm)
14.05 2. Soila Lehmusvaara/Janika Lehtinen - Hessi-Iida & Nikolai UrHu
14.20 3. Barbro Henriksson -Auke
14.25 4. Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu
14.30 5. Taru Lahti -Sunlight II TR
14.35 6. Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen -Linde Boy K-HR
14.45 7. Marko Särmäharju/Merita Haggren - Coen D UrHu
14.50 8. Sanna Järvelä - Bimbo SRS
14.55 9. Heidi Sinda /Anja Tuurna -Nelson III UrHu (140 cm), ei starttaa

Päiväkarsinoita (su 26.4.)
1. VT 1 Taru Lahti - r. Sunlight
2. VT 2
3. VT 3
4. VT 5 Sanna Järvelä - r .Niksu/Bimbo
5. VT 6
6. UP 4
7. UP 5 Nelson III

kilpailut/2009/ll2604.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)