Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
Both sides previous revisionEdellinen revisioSeuraava revisio | Edellinen revisio | ||
kilpailut:2009:ll2604 [18/04/09 20:33:09] – heidi | kilpailut:2009:ll2604 [06/05/14 15:32:21] (nykyinen) – ulkoinen muokkaus 127.0.0.1 | ||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ====== VALJAKKOAJON ALUEKILPAILUT SU 26.4. KLO 10 alk ====== | ||
+ | |||
+ | [[http:// | ||
+ | ** AIKATAULU 24.4. klo 12**, toivottavasti lopullinen\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Hessi-tallin ulkokentällä (säävaraus →siirto maneesiin)\\ | ||
+ | **Klo 10 alk Kouluosuus**\\ | ||
+ | **Luokka 1 Seurakilpailuluokka Valjakkomerkin kouluohjelma, | ||
+ | 10.00 1. Juulia Mäkelä /Maiju Karonen -Stella Elonen UrHu\\ | ||
+ | 10.07 2. Kikka Visakoivu/ | ||
+ | 10.14 3. Karoliina Lund/ Patrik Andersin -Pläsi CR\\ | ||
+ | 10.21 4. Pekka Pusa/Ritva Mansikkamäki -Vinha-Liinu TRS\\ | ||
+ | 10.28 5. Henna Ikonen /-Snowberry Nestori UrHu\\ | ||
+ | 10.35 6. Tuija Sorjonen -Peppi P HusR\\ | ||
+ | |||
+ | **Luokka 2 Aluekilpailuluokka Kouluohjelma nr. 4 (helppo) 1999, avoin nuorille hevosille (2005-2003 synt)**\\ | ||
+ | Ilm Kipassa\\ | ||
+ | 10.50 1. Heidi Sinda/Emmi Lepola - Hessin Jeviiri UrHu\\ | ||
+ | 10.57 2. Otto Vainio - Hessin Virne HusR\\ | ||
+ | 11.04 3. Leena Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR\\ | ||
+ | 11.11 4. Janita Korhonen - Silen´s Black Queen\\ | ||
+ | 11.18 5. Minna Raf -First First Love UrHu\\ | ||
+ | 11.25 6. Saana Hakala -Druwin Dewin LoimURa\\ | ||
+ | 11.32 7. Tove-Maria Holmasto - Le Brau KnR\\ | ||
+ | 11.39 8. Heidi Sinda/Kaisa Helpiö - Hessin Virpi UrHu\\ | ||
+ | |||
+ | **Luokka 3 Aluekilpailuluokka , Kouluohjelma nr. 6 (helppo) 1999, avoin poneille/ | ||
+ | |||
+ | 12.00 1. Ella Asumaniemi- Peen-Peen Oskar \\ | ||
+ | 12.08 2. Satu Valkas -Damon\\ | ||
+ | 12.16 3. Saila Salonen -Reinilän Johannes\\ | ||
+ | 12.24 4. Jenny Eklund -Gonzo\\ | ||
+ | 12.32 5. Jarmo Murola- Derus SS-92\\ | ||
+ | |||
+ | 12.40 6. Anne Friis /Niilo Launo -Korven Siluetti UrHu\\ | ||
+ | 12.48 7. Sanna Järvelä- Strelzia Nicolai SRS\\ | ||
+ | 12.56 8. Leena Paija /Jari Paija -Illuusia UrHu\\ | ||
+ | 13.04 9. Otto Vainio-Minteli HusR\\ | ||
+ | 13.12 10. Sari Vilenius -Kirkastus\\ | ||
+ | 13.20 11. Irina Salonen/ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | **Luokka 4 Aluekilpailuluokka , Kouluohjelma nro 7 vaativa(Ruots. 3A) avoin poneille / | ||
+ | |||
+ | |||
+ | 13.45 1. Heidi Sinda/Kaisa Helpiö -Jorik M &Jorrit van`t Wyldepaed UrHu\\ | ||
+ | 13.54 2. Soila Lehmusvaara/ | ||
+ | 14.03 3. Barbro Henriksson -Auke \\ | ||
+ | 14.12 4. Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu\\ | ||
+ | 14.21 5. Taru Lahti -Sunlight II TR\\ | ||
+ | 14.30 5. Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen -Linde Boy K-HR\\ | ||
+ | 14.39 6. Marko Särmäharju/ | ||
+ | 14.48 7. Sanna Järvelä - Bimbo SRS\\ | ||
+ | 14.57 8. Heidi Sinda /Anja Tuurna -Nelson III UrHu\\ | ||
+ | |||
+ | **Tarkkuusosuus**\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Kaksiosainen tarkkuuskoe (I-osa arv. virhepistekilpailu, | ||
+ | **Luokka 5 Seurakilpailuluokka (+ 40 cm), avoin poneille/ | ||
+ | 10.20 1. Juulia Mäkelä /Maiju Karonen -Stella Elonen UrHu\\\\ | ||
+ | 10.25 2. Kikka Visakoivu/ | ||
+ | 10.30 3. Karoliina Lund/ Patrik Andersin -Pläsi CR\\ | ||
+ | 10.35 4. Pekka Pusa/Ritva Mansikkamäki -Vinha-Liinu TRS\\ | ||
+ | 10.40 5. Henna Ikonen /-Snowberry Nestori UrHu\\ | ||
+ | 10.45 6. Tuija Sorjonen -Peppi P HusR\\ | ||
+ | |||
+ | **Luokka 6 Aluekilpailuluokka (+30 cm), avoin nuorille hevosille (2005-2003 synt)**\\ | ||
+ | Ilm Kipassa\\ | ||
+ | |||
+ | 11.00 1. Heidi Sinda/ | ||
+ | |||
+ | 11.10 2. Otto Vainio - Hessin Virne HusR (125 cm)\\ | ||
+ | 11.15 3. Leena Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR (125 cm)\\ | ||
+ | 11.20 4. Janita Korhonen - Silen´s Black Queen (125 cm)\\ | ||
+ | 11.25 5. Sari Vilenius -Kirkastus (125 cm)\\ | ||
+ | 11.30 6. Minna Raf -First First Love UrHu (125 cm)\\ | ||
+ | 11.35 6. Saana Hakala -Druwin Dewin LoimURa (125 cm)\\ | ||
+ | 11.40 7. Tove-Maria Holmasto - Le Brau KnR (125 cm)\\ | ||
+ | 11.45 8. Heidi Sinda/Kaisa Helpiö - Hessin Virpi UrHu (140 cm)\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | **Luokka 7 Aluekilpailuluokka (+30 cm), avoin poneille/ | ||
+ | Ilm Kipassa\\ | ||
+ | |||
+ | 12.10 1. Ella Asumaniemi- Peen-Peen Oskar \\ | ||
+ | 12.15 2. Satu Valkas -Damon\\ | ||
+ | 12.20 3. Saila Salonen -Reinilän Johannes\\ | ||
+ | 12.30 4. Patrik Andersin/ Karoliina Lund -Hessin Vahdotar CR (125 cm)\\ | ||
+ | 12.35 5. Jenny Eklund -Gonzo\\ | ||
+ | 12.40 6. Jarmo Murola- Derus SS-92\\ | ||
+ | |||
+ | 13.00 7. Anne Friis /Niilo Launo -Korven Siluetti UrHu (125 cm)\\ | ||
+ | 13.05 8. Sanna Järvelä- Strelzia Nicolai SRS (125 cm)\\ | ||
+ | 13.10 9. Leena Paija /Jari Paija - Illuusia UrHu\\ | ||
+ | 13.15 10.Heidi Sinda/Kaisa Helpiö -Jorik M &Jorrit van`t Wyldepaed UrHu (150 cm)\\ | ||
+ | 13.25 11. Otto Vainio-Minteli HusR (125 cm)\\ | ||
+ | 13.30 12. Irina Salonen/ | ||
+ | |||
+ | **Luokka 8 Aluekilpailuluokka (+20 cm) , avoin poneille/ | ||
+ | Ilm Kipassa\\ | ||
+ | |||
+ | 14.00 1. Patrik Andersin/ Karoliina Lund -Hessin Vahdotar CR (125 cm)\\ | ||
+ | 14.05 2. Soila Lehmusvaara/ | ||
+ | 14.20 3. Barbro Henriksson -Auke \\ | ||
+ | 14.25 4. Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu\\ | ||
+ | 14.30 5. Taru Lahti -Sunlight II TR\\ | ||
+ | 14.35 6. Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen -Linde Boy K-HR\\ | ||
+ | 14.45 7. Marko Särmäharju/ | ||
+ | 14.50 8. Sanna Järvelä - Bimbo SRS\\ | ||
+ | 14.55 9. Heidi Sinda /Anja Tuurna -Nelson III UrHu (140 cm), ei starttaa\\ | ||
+ | |||
+ | Päiväkarsinoita (su 26.4.)\\ | ||
+ | 1. VT 1 Taru Lahti - r. Sunlight\\ | ||
+ | 2. VT 2 \\ | ||
+ | 3. VT 3\\ | ||
+ | 4. VT 5 Sanna Järvelä - r .Niksu/ | ||
+ | 5. VT 6\\ | ||
+ | 6. UP 4\\ | ||
+ | 7. UP 5 Nelson III\\ | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | |||