kilpailut:2009:tulokset0803

Su 8.3. Alue Valjakkoajokilpailut klo 10 alk

<autolink>

Luokka 1 Seuraluokka, Valjakkomerkin koulurata, avoin nuorille hevosille /2003 ja myöh. synt sekä aluekilpailuissa starttaamattomille tädeille ja sedille

1. Heidi Sinda- Hessin Jeviiri UrHu 54vp
2. 29 Otto Vainio - Hessin Virne HusR 56vp
3. Leena Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR 59vp
4. 24 Anette Johansson – Symphatil Darkness LavRa 63vp
5. 26 Milla Leikkilä/ Janika Lönnroth - Stella Elone UrHu 67vp
5. 27 Pekka Pusa/Pekka Mikkola - Vinha-Liinu TRS 67vp
6. 28 Kikka Visakoivu/Eva Sandbäck-Pajunoja - Vahto TRS 72vp
7. Tuija Sorjonen - Ruskelan Peppi P HusR 76vp
8. 25 Jutta Vesa – Hessin Lempi LR Team 85vp
Pirjo Reunanen /Miki Särmäharju - Hessin Virpi UrHu HYL

Luokka 2 Alueluokka, Hessi-tallin noviisikouluohjelma

1. Heidi Sinda - Jorik M & Jorrik van`t Wyldepaed? 74vp
2. Jenny Eklund/Ida Raja-aho - Gonzo KrR 85vp
3. Leena Paija/Jari Paija - Illuusia UrHu 87vp
4. 314 Minna Raf -Friar`s First Love UrHu 92vp
5. 459 Patrik Andersin - Hessin Vahdotar CR 107vp

Luokka 3 Alueluokka, Hessi-tallin vaativa kouluohjelma

1. Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu 67vp
2. Marko Särmäharju/Merita Haggren - Coen D UrHu 76vp
3. Talvikki Järvinen /Camilla Chriansen - Linde Boy K-HR 78vp
4. Soila Lehmusvaara - Hessi-Iida & Nikolai UrHu 79vp
5. Anne Friis /Niilo Launo - Korven Siluetti UrHu 82vp
Heidi Sinda /Anja Tuurna - Nelson III UrHu ei lähde

Luokka 4 Seuraluokka, Tarkkuus (+ 40 cm), avoin nuorille hevosille /2003 ja myöh. synt

1. Minna Raf - Friar`s First Love UrHu (140 cm) 0vp 57,14 / 0vp 26,78
2. Heidi Sinda - Hessin Jeviiri UrHu (140 cm) 0vp 1.04,84 / Ovp 30,25
3. 29 Otto Vainio / Hessin Virne - HusR (140 cm) 3vp 57,50
4. Pirjo Reunanen /Miki Särmäharju - Hessin Virpi UrHu (140 cm) 3vp 58,19
5. Heidi Sinda - Jorik M & Jorrik van`t Wyldepaed? (140 cm) 3vp 1.13,81
6. Leena Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR (110 cm) 5vp 1.23,47
25 Jutta Vesa – Hessin Lempi LR Team keskeytti

Luokka 5 Seuraluokka, Tarkkuus (+ 35 cm), avoin aluekilpailuissa starttaamattomille tädeille ja sedille

1. Tuija Sorjonen - Ruskelan Peppi P HusR (110 cm) 0vp 57,15 / 0vp 29,94
2. 27 Pekka Pusa - Vinha-Liinu TRS (125 cm) 0vp 1.07,59 / 0vp 33,19
3. 28 Kikka Visakoivu/Eva Sandbäck-Pajunoja - Vahto TRS (140 cm) 1vp 1.11,82
4. 24 Anette Johansson – Symphatil Darkness LavRa 4vp 1.17,68
5. 21 Leena Paija/Jari Paija - Illuusia UrHu (125 cm) 6vp 55,84
6. Milla Leikkilä/ Janika Lönnroth - Stella Elone UrHu 14,5vp 1.20,91

Luokka 6 Seuraluokka, Tarkkuus (+ 30 cm)

1. 459 Patrik Andersin - Hessin Vahdotar CR (125 cm) 3vp 1.02,53
2. Jenny Eklund/Ida Raja-aho - Gonzo KrR (125 cm) 6vp 1.15,00
Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu (125 cm) ei lähde
Minna Raf - Friar`s First Love UrHu ( cm) ei lähde

Luokka 7 Alueluokka, Tarkkuus (+ 20 cm)

1. 337 Anne Friis /Niilo Launo - Korven Siluetti UrHu (125 cm) 2vp 1.09,31
2. 425 Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen - Linde Boy K-HR (140 cm) 3vp 1.05,62
3. 315 Soila Lehmusvaara - Hessi-Iida & Nikolai UrHu (125 cm) 7,5vp 1.14,72
4. 437 Marko Särmäharju/Merita Hagrén - Coen D UrHu (140 cm) 9vp 1.01,07
5. Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu (125 cm) 9vp 1.03,56
441 Heidi Sinda /Anja Tuurna - Nelson III UrHu ei lähde

Kilpailun jälkeen nuorten hevosten tarkkuusrataharjoitus

Janika Lönnroth - Lusty Flax UrHu 0vp 1.19,05 / 0vp 35,28
Heidi Sinda - Hessin Lotta UrHu 0vp 1.21,09 / 0vp 39,01
Talvikki Järvinen - De Grapjas K-HR 0vp 1.11,31 / 3vp 32,73
Anne Friis - Friisin Paletti 0vp 1.10,47 / 3vp 33,95
Marko Särmäharju - Hessin Lordi UrHu 10vp+aikavirheet 2.48,00
Patrik Andersin - Siiri CR (ohjasajo) 43 / 71,60%
Leena Vähä-Erkkilä - Samu HusR (ohjasajo) 37 / 61,55%
Heidi Sinda - Sicco Sil (ohjasajo) 35 / 58,30%

</autolink>

kilpailut/2009/tulokset0803.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)