kilpailut:2009:tulokset0905

Tulokset SHOW NÄYTTELY LA 9.5. Hessi-talli, Urjala\\

Tuomari Johanna Kyrö

lk I 1v. hevoset

1. 110. S.Waldemar, sh-ori s.2008 Heidi Sinda & Lauri Lehtiö I p
i. Vahto e. Suvi-Tupsu ei. Ville-Vikkelä
om. Heidi Sinda es.Mari Alitalo

2. 103. Hessin Näyttelijätär, sh-tamma s.21.4.2008 Heidi Sinda II + p
i. Vahto e. Vinha-Liinu ei. Vinha-Muisto
om+es. Soila Lehmusvaara

3. 101. Zanjas Diablo s.2008 II p
i. Dancing Spirit e. ei. Lansing
om. Sari Mansikkamäki es. Emmi Lepola

4. 102. Tukkilan Esteri, sh-tamma s.2008 Outi Tukkila II p
i. E.V. Jasperin Lento e. Portteriina ei. Portteri
om. Riina Markkola es. Silja Markkola

5. 109. Hessin Nöpi, sh-ori s.2008 Heidi Sinda II p
i. Pikku-Peto e. Tummatähti ei. Viltter
om. Heidi Sinda es. Emmi Lepola


6. 107. Hessin Nitro, sh-ori s.2008 Heidi Sinda II p
i. Vahto e. Nyyti-Neiti ei. Poika-Siro
om. Heidi Sinda es. Milla Leikkilä

7. 104. Hessin Nero, sh-ori s.2008 Heidi Sinda II p
i. Pikku-Peto e. Hessin Lempi ei. Vahto
om. Heidi Sinda es. Emmi Lepola

8. 106. Hessin Nyytti, sh-ori s.2008 Heidi Sinda II p
i. Vahto e. Nyytin Lauha ei. Poika-Siro
om. Heidi Sinda es. Mari Alitalo

9. 108. Hessin Neonilla, sh-tamma s.30.6.2008 Heidi Sinda III + p
i. Vahto e. Hessin Virpi ei. Pikku-Peto
om.+es. Kaisa Helpiö

10. 105. Teerisalon Felicia, sh-tamma s.2.7.2008 Sanna Järvelä III p
i. E.V.Jovankka e. Postin-Heili ei. Postin-Kuva
om.+es. Sanna Heikkilä

lk II 2-3v. hevoset



1. 119. Hessin Lordi, sh-ori s.2006 Heidi Sinda I p
i. Kihin Källi e. Vinha-Liinu ei. Vinha-Muisto
om. Heidi Sinda es. Marko Särmäharju

2. 121. Salmiakki Poika sh-ori s. 2006 II p
i. Onnipoika e. A.T. Pikku-Laku ei. Jessimo
kasv. Johanna Pelli om. Pirja Sulkumäki esitt.Emmi Lepola

3. 118. Walnut Dream, pv-tamma s.2006 Marja-Leena Jukka&Katja Aalto II p
i. Waltzman e. Hazel Dream ei. Silver Dream
om. Marja-Leena Jukka ja Katja Aalto es. Emmi Lepola

4. 115. Hessin Muusa, sh-tamma s.2007 Heidi Sinda II p
i. Pikku-Peto e. Jeviiritär ei. Jeviiri
om. Leena Rantamäki-Lahtinen es. Emmi Lepola

5. 112. Hessin Myytti, sh-ori s.2007 Heidi Sinda II p
i. Taival e. Nyytin Lauha ei. Poika -Siro
om. Heidi Sinda ja Niina Vasarainen es. Niina Vasarainen

6. 111. Satujen Taika, sh-tamma s.4.5.2007 Satu Rantala ja Satu Hukkanen II p
i. Ilo-Ilmari e. Suvi Lilla ei. Tinuri
om+es. Satu Rantala

7. 117. Da Vinzi, FWB -ori s. 2007 Sanna Havanko II p
i.Del Montino e. ei.Royal Olympic
kasv esitt. Patrik Andersin

8. 120. Shatina Sang Amor tilastotamma s. 2007 II - p
i.Centimor e. Sangria ei. -
kasv & om Tiia Jäsperlä esitt. Patrik Andersin

9. 113. Hessin Maestro, sh-ori s.2007 Heidi Sinda II-
i. Vahto e. Hessin Pedotar ei. Vahto
om. Heidi Sinda es. Leena Vähä-Erkkilä

116. Khimaira X, angloarabi-tamma s.22.5.2007, pois
i. El Fuego ox e. Chynna xx ei.Golden Heights xx
om.+es. Eine Rekola

114. Pirveliina, sh-tamma s.7.4.2007 Terhi Mauriala, pois
i. Pirvetti e. Tuli-Venla ei. Vinkaus
om. + es. Terhi Mauriala

lk III 1v. ponit


1. 122. Fantas Dancing Queen, mini shetl. tamma s. 3.4.08 Erika Pihlajamaa I p
i. All At Once e. Birchwood Small Wonder ei. Little Jo of Greenmeadows
om.+es. Marjo Kankainen

2. 124. Cloudberry Act of War, nf-ori s.20.6.2008 Noora Mäkinen II p
i. Stackarps Pioneer e. Kaskenpään Anastasia ei. Kotimäen Menuett My Life
om. Mira Kivistö es. Teijo Kivistö

3. 123. Black Cowboy, shetl.-ori s.19.4.2008 Annika ja Janika Karjainen II p
i. Bolero v. Spuitjesdom e. Lovely-Girl v. h. Stalletje ei. Edwin v. h. Stalletje
om. Annika ja Janika Karjainen es. Annika Karjainen


lk IV 2-3v. ponit



1. 128. Lusty Flax, russ-ori s.2006 Marjatta Kolu I p
i. Lustig e. Absurd Asa ei. Isbjörn
om. Anu Laamanen es. Emmi Lepola

2. 126. My Quercus, nf-ori s.4.5.2006 Arnevi Kittamaa II p
i. Snowberry Midas e. Lucky Lips ei. Silverlea Snowstorm
om. Katri Suomi ja Mika Saari es. Katri Suomi

3. 129. Renella Gold, wpb-tamma s.2006 Paula Viita II p
i. Kotimäen Regent e. Ramona IV ei. Mangold
om. + es. Paula Viita

4. 125. Humledals Shanahan, shetl.-ruuna s. 14.5.2006 SWE II p
i. Humledals Tie Domi e. Furunäs Paulette ei. Rosafir of Transy
om+es. Heidi Mäensivu

5. 127. S.W. Summer Dream Prince, WD-ruuna s.7.7.2006 Silja Vihavainen II p
i. Delgarth Prince e. Melog Elan ei. Ebbw Victor
om+es. Leena Vähä-Erkkilä

lk V hevostammat

1. 137. Tessarossa, sh-tamma s.3.6.1998 Isto ja Mervi Mäki-Tulokas I p
i. Turo e. Mimosa ei. Tosi-Pinko
om. Susan Tekari es. Laura Tekari

2. 140. Nyyti-Neiti, sh-tamma s.1996 II p
i. Poika-Siro e. Nyyti S.K. ei. Luonnos
om. Heidi Sinda es.

3. 134. Pinewood Salem Alekum, angloarabi-tamma s.17.6.2001 Pinewood Stable II p
i. Zinntaler XX e. Samantha II ox ei. Zodiak ox
om. Minna Lepola es. Emmi Lepola

4. 136. Fella, tilasto-tamma s.15.6.2000 Eesti II p
i. Fuks e. Helli ei. Hermes
om. Mira ja Teijo Kivistö es. Mira Kivistö

5. 133. Tatariina, sh-tamma s.6.6.2002 Heikki Junttila II p
i. Tataari e. Nössi ei. K. K. Kössi
om. + es. Minna Harakka

6. 138. Arami, sh-tamma s.8.6.1997 Riitta Kynäkoski III p
i. Arafat e. Sade-Tyttö ei Mikker
Om. Johanna Vehmanen es. Johanna Isoaho

7. 139. Puri, sh-tamma s.13.7.1984 Valtion Hevosjalostuslaitos, II p ei saapunut loppukehään
i. Hiluri e. Uru ei. Uskoton
om. Sanna Heikkilä es. Sara Heikkilä

130. Belanca, tilasto-tamma s.10.6.2005 Jonna Harjunen, pois
i. Bake fra Hynsteblom e. Beluura ei. -ei tiedossa-
om + es. Jonna Harjunen

135. Illuusia, sh-tamma s.9.5.2001 Sari Lehtinen, pois
i. Turtuma e. Ruusuviiri ei. Jeviiri
om. + es. Leena Paija

131. Musketti, sh-tamma s. 10.5.2004 Liisi Uski, pois
i. Tussari e. Helan Hoppu ei. Jeppo
om + es. Marja Salonen

132. Vantasiina, sh-tamma s.2004 Esa Kuisma, pois
i. Vahto e. Kelmiina ei. Kelmi
om. Hilja Markkola es. Silja Markkola

lk VI ponitammat

1. 145. Stella Elona, wm-tamma s.22.5.1992 DK I p
i. Garbo Elmedjerd e. Stella ei. Nilo Rasken
om. Heidi Sinda es. Janika Lönnroth

2. 143. Ylva, shetl.-tamma s.26.5.2002SWE I p
i. Kölnäs Camillo e. Minna ei. Äppelbo Findus
om. Joni ja Julia Yli-Parri es. Minna Harakka

3. 147. Zodina, arabi-rist.-tamma s.1.4.1995 Hiekkapuhallusliike Vesa Siik ky II p
i.Zodiak e. Hatting Diana ei. Trefaes Son
om. Nina Mickelsson es. Tiina vuori

4. 142. Vilppulan Daisy, russ-tamma s.28.6.2004 Leila Vilppula II p
i. Furir e. Ein Sindy ei. Windy
om. Kaisa, Katri ja Kristiina Suomi es. Elli Marttila

5. 144. Derwen Gwawr, WD-tamma s.1995GB II p
i. Derwen Duke of York e. Derwen Groten Wreiddiol ei. Derwen Llwynog
om. + es. Paula Viita

6. 141. Kaunisrannan Felizia, shetl-tamma s.15.5.2005 Satu Mattila II p
i. Londböle Baron e. Ulverscroft Norlanda ei. Riccalton Sportsman
om. Nina Malmberg es. Virpi Aaltonen

7. 146. Petra, shetl.-tamma s.1984DK III p
suku tuntematon
om. Nina Mickelsson es. Nea Mickelsson

lk VII hevosruunat ja –oriit

1. 150. Gransvarten, ruotsin kylmäverinen -ruuna s.2001 I p
i. Arasvarten e. Granblåsa ei.
om. Siru Marttila es. Teijo Kivistö

2. 148. Holm Paavi, sh-ruuna s.26.6.2003 Maatalousyhtymä Saarikankaan Tila II p
i. Lento-Paavi e. Suvi-Ulpu ei. Pelimies
om + es. Minna Karjainen

3. 149. Vilin Poika, sh-ruuna s.24.5.1998 Sari ja Jussi Lääti II p
i. Vieterin Vilinä e. Suikula ei. Suikku
om. + es. Kirsi Roine


lk VIII poniruunat ja –oriit



1. 153. C´s Hamlet, nf-ruuna s.21.5.1997 Raija Tyni I p
i. Henry Jeremiah e. Rolökke Cinderella ei. Peveril Probus
om.+es. Henna Ikonen

151. Snowberry Nestor, nf-ruuna s.4.5.1997 Roope Luste-Rautio II p
i. Marttilan Rupert e. Korholan Lumimarja ei. Silverlea Snowstorm
om.+es. Henna Ikonen

152. Anna´s Hero, shetl.-ori s.2005 Anna Lindberg II p
i. Londböle Baron e. V. V. Hepter ei. Sinjeur v. d. Amstelhof
om. Wilhelmiina Keränen es. Karoliina Keränen

BIS

BIS 1 +paras suomenhevonen. 137. Tessarossa, sh-tamma s.3.6.1998 Isto ja Mervi Mäki-Tulokas I p
i. Turo e. Mimosa ei. Tosi-Pinko
om. Susan Tekari es. Laura Tekari

BIS 2. 145. Stella Elona, wm-tamma s.22.5.1992 DK I p
i. Garbo Elmedjerd e. Stella ei. Nilo Rasken
om. Heidi Sinda es. Janika Lönnroth

BIS 3. 122. Fantas Dancing Queen, mini shetl. tamma s. 3.4.08 Erika Pihlajamaa I p
i. All At Once e. Birchwood Small Wonder ei. Little Jo of Greenmeadows
om.+es. Marjo Kankainen

. 110. Waldemar Savikko, sh-ori s.2008 Heidi Sinda & Lauri Lehtiö I p
i. Vahto e. Suvi-Tupsu ei. Ville-Vikkelä
om. Heidi Sinda es.Mari Alitalo

. 119. Hessin Lordi, sh-ori s.2006 Heidi Sinda I p
i. Kihin Källi e. Vinha-Liinu ei. Vinha-Muisto
om. Heidi Sinda es. Marko Särmäharju/ Patrik Andersin

. 128. Lusty Flax, russ-ori s.2006 Marjatta Kolu I p
i. Lustig e. Absurd Asa ei. Isbjörn
om. Anu Laamanen es. Emmi Lepola

. 143. Ylva, shetl.-tamma s.26.5.2002SWE I p
i. Kölnäs Camillo e. Minna ei. Äppelbo Findus
om. Joni ja Julia Yli-Parri es. Minna Harakka

. 150. Gransvarten, ruotsin kylmäverinen -ruuna s.2001 I p
i. Arasvarten e. Granblåsa ei.
om. Siru Marttila es. Teijo Kivistö

. 153. C´s Hamlet, nf-ruuna s.21.5.1997 Raija Tyni I p
i. Henry Jeremiah e. Rolökke Cinderella ei. Peveril Probus
om.+es. Henna Ikonen

kilpailut/2009/tulokset0905.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)