kilpailut:2009:tulokset2604

VALJAKKOAJON ALUEKILPAILUT SU 26.4. KLO 10 alk

Hessi-tallin ulkokentällä (säävaraus →siirto maneesiin)
Klo 10 alk Kouluosuus
Luokka 1 Seurakilpailuluokka Valjakkomerkin kouluohjelma, avoin poneille/hevosille
1. Kikka Visakoivu/Tiiu Vorne -Vahto TaRi 96 p - 64 vp
1. Karoliina Lund/ Patrik Andersin -Pläsi CR 96 p -64 vp

3. Henna Ikonen / Meeri Tolonen-Snowberry Nestori UrHu 93 p -67 vp
4. Pekka Pusa/Ritva Mansikkamäki -Vinha-Liinu TRS 92 p - 68 vp
6. Tuija Sorjonen -Peppi P HusR 89 p -71 vp

Luokka 2 Aluekilpailuluokka Kouluohjelma nr. 4 (helppo) 1999, avoin nuorille hevosille (2005-2003 synt)

1. Leena Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR 102 p -58 vp
2. Otto Vainio - Hessin Virne HusR 97 p - 63 vp

3. Minna Raf - Friar's First Love UrHu 96 p -64 vp
4. Tove-Maria Holmasto - Le Brau KnR 92 p -68 vp
5. Heidi Sinda/Emmi Lepola - Hessin Jeviiri UrHu 91 p - 69 vp
6. Heidi Sinda/Kaisa Helpiö - Hessin Virpi UrHu 90 p -70 vp
7. Janita Korhonen - Silen´s Black Queen 89 p -71 vp
8. Saana Hakala -Druwin Dewin LoimURa 86 p -74 vp

Luokka 3 Aluekilpailuluokka , Kouluohjelma nr. 6 (helppo) 1999, avoin poneille/hevosille

1. Anne Friis /Niilo Launo -Korven Siluetti UrHu 104 p - 56 vp
2. Sari Vilenius -Kirkastus 101 p 59 vp
3. Leena Paija /Jari Paija -Illuusia UrHu 96 p 64 vp

4. Saila Salonen -Reinilän Johannes 93 p - 67 vp
5. Satu Valkas -Damon 92 p -68 vp
6. Irina Salonen/Källbackas Charity 91 p - 69 vp
7. Jarmo Murola- Derus SS-92 90 p - 70 vp
8. Ella Asumaniemi- Peen-Peen Oskar 88 p - 72 vp
9. Jenny Eklund -Gonzo 86 p - 74 vp
10. Otto Vainio-Minteli HusR 81 - 79 vp
11. Sanna Järvelä- Strelzia Nicolai SRS 74 p - 86 vp

Luokka 4 Aluekilpailuluokka , Kouluohjelma nro 7 vaativa(Ruots. 3A) avoin poneille /hevosille

1. Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen -Linde Boy K-HR 113 p - 47 vp
2. Marko Särmäharju/Merita Haggren - Coen D UrHu 109 p - 51 vp
3. Heidi Sinda /Anja Tuurna -Nelson III UrHu 108 p - 52 vp

4. Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu 107 p - 53 vp
5. Soila Lehmusvaara/Janika Lehtinen - Hessi-Iida & Nikolai UrHu 102 p - 58 vp
6. Heidi Sinda/Kaisa Helpiö -Jorik M &Jorrit van`t Wyldepaed UrHu 100 p - 60 vp
7. Taru Lahti -Sunlight II TR 97 p - 63 vp
8. Barbro Henriksson -Auke 94 p - 66 vp
9. Sanna Järvelä - Bimbo SRS 93 p - 67 vp

Tarkkuusosuus

Kaksiosainen tarkkuuskoe (I-osa arv. virhepistekilpailu, II-osa arv. aikakilpailu, ks. 968§2 )
Luokka 5 Seurakilpailuluokka (+ 40 cm), avoin poneille/hevosille
1. Tuija Sorjonen -Peppi P HusR 0 - 0 vp 0.49,42s
2. Karoliina Lund/ Patrik Andersin -Pläsi CR 3 vp 2.07,06s

3. Henna Ikonen /-Snowberry Nestori UrHu 3 vp 2.12,97s
4. Kikka Visakoivu/Tiiu Vorne -Vahto TaRi 6 vp 2.06,30s
5. Pekka Pusa/Ritva Mansikkamäki -Vinha-Liinu TRS 6 vp 2.08,59s

Luokka 6 Aluekilpailuluokka (+30 cm), avoin nuorille hevosille (2005-2003 synt)
Ilm Kipassa
1. Janita Korhonen - Silen´s Black Queen 0 - 0 vp 0.47,93s
2. Otto Vainio - Hessin Virne HusR 0 - 0 vp 0.50,34s

3. Minna Raf -Friar's First Love UrHu 0 - 0 vp 0.50,77s
4. Heidi Sinda/Kaisa Helpiö - Hessin Virpi UrHu 0 - 0 vp 0.51,65s
5. Sari Vilenius - Kirkastus UrHu 0 - 0 vp 0.51,78s
6. Saana Hakala -Druwin Dewin LoimURa 0 - 0 vp 0.53,44s
7. Heidi Sinda/ - Hessin Jeviiri UrHu 0 - hyl (väärä tie)
8. Leena Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR 7.5 vp 2.31,28s

Luokka 7 Aluekilpailuluokka (+30 cm), avoin poneille/hevosille
Ilm Kipassa

1. Satu Valkas -Damon 0 0 vp 0.43,20s
2. Irina Salonen/Källbackas Charity 0 - hyl 2.21,47s
3. Leena Paija /Jari Paija - Illuusia UrHu 3 vp 2.04,53s

4. Jenny Eklund -Gonzo 3 vp 2.13,88s
5. Anne Friis /Niilo Launo -Korven Siluetti UrHu 3 vp 2.13,98s
6. Otto Vainio-Minteli HusR 3 vp 2.23,84s
7. Saila Salonen -Reinilän Johannes 5.5 vp 2.34,64s
8. Heidi Sinda/Kaisa Helpiö -Jorik M &Jorrit van`t Wyldepaed UrHu 7.5 vp 2.32,31s
9. Jarmo Murola- Derus SS-92 8.5 vp 2.40,23s
10. Patrik Andersin/ Karoliina Lund -Hessin Vahdotar CR 9 vp 2.00,53s
11. Sanna Järvelä- Strelzia Nicolai SRS 20.5 vp 2.58,94s
12. Ella Asumaniemi- Peen-Peen Oskar hyl

Luokka 8 Aluekilpailuluokka (+20 cm) , avoin poneille/hevosille
Ilm Kipassa

1. Marko Särmäharju/Merita Haggren - Coen D UrHu 0-0 vp 0.44,87s
2. Soila Lehmusvaara/Janika Lehtinen - Hessi-Iida & Nikolai UrHu 0-3 vp 0.49,86s
3. Talvikki Järvinen /Camilla Christiansen -Linde Boy K-HR 3 vp 2.08,52s

4. Barbro Henriksson -Auke 3 vp 2.08,89s
5. Heidi Sinda /Anja Tuurna -Nelson III UrHu 3 vp 2.14,83s
6. Sanna Järvelä - Bimbo SRS 3 vp 2.19,66s
7. Anna Lehtiö - Ai.Ka Hermann UrHu 6 vp 1.54,14s
8. Taru Lahti -Sunlight II TR 6 vp 2.00,58s
9. Patrik Andersin/ Karoliina Lund -Hessin Vahdotar CR 15 vp 1.59,47s

kilpailut/2009/tulokset2604.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)