kilpailut:2009:tulokset2609

Tarkkuus, la 26.9.2008, alk. klo 14.00

ILMOITTAUTUNEET
Luokka 1 Seuraluokka, Helppo (+ 30 cm), rata 1

1. 53 Minna Harakka - Ylva 1051SH, UrHu 0-0 vp 41,91s
2. 30 Pirjo Reunanen - Hessin Virpi UrHu 0-0 vp 41,95s

3. 45 Lauri Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR 0-0 vp 60,14s
4. 41 Karoliina Lund/Sini Vaittinen - Pläsi CR 3 vp 1.31,13s
5. 48 Ritva Mansikkamäki/Merja Rautiainen - Hessin Jeviiri TRS 3 vp 1.37,39s
6. 54 Johanna Valo - V.H. Al-Yazi 3 vp 1.58,43s
7. 55 Kaija Heinijoki / Vahto TRS 6 vp 1.21,86 s
8. Minna Räf - Por Phoenix UrHu (125 cm) 37 vp 2.37,45s

Luokka 2 Alueluokka, Vaativa (+20 cm), rata 1

1. 437 Marko Särmäharju/Merita Hagren - Coen D UrHu 0-0 vp 36,14 s
2. Anne Friis Korven Siluetti 0-0 40,33 s
3. 315 Soila Lehmusvaara - Hessi-Iida & Nikolai, UrHu 0-0vp 48,27 s

4. 472 Pekka Pusa - Vinha-Liinu 3 vp 1.20,69 s
5. 425 Talvikki Järvinen/Camilla Christiansen - Linde Boy K-HR 3vp 1.28,30s
6. 483 Heidi Sinda/ Kaija Heinijoki - Hessin Vahdotar UrHu 3 vp 1.29,49 s
7. 456 Heidi Sinda/Kaisa Helpiö - Jorik M & Brucht van`t Wyldepaed 3 vp 1.41,28s
8. 438 Annika Härkönen/Taru Suominen - Conversano Legeny SRS 6 vp 1.301,4s
9. 473 Pirjo Reunanen - Hessin Virpi UrHu 9 vp 1.24,33s
10. 314 Minna Räf Friars First Love UrHu 9 vp 1.28,17s
11. 462 Jarmo Tauriainen /Jenny Thusberg -Yk Dark Pierro& Henk HusR 10 vp 1.43,69s
12. 460 Leena Paija - Illuusia UrHu hyl


Luokka 3 Seuraluokka, Helppo (+30 cm), rata 2

1. 45 Lauri Vähä-Erkkilä - Kotimäen Fantacy HusR 0-0 1.17,92 s
2. 41 Karoliina Lund/Sini Vaittinen - Pläsi CR 3 vp 1.27,18 s

3. 48 Ritva Mansikkamäki/Merja Rautiainen - Hessin Jeviiri TRS 3 vp 1.33,37 s
4. Minna Räf - Por Phoenix UrHu 10 vp 2.00,99 s
5. 54 Johanna Valo - V.H. Al-Yazi 22 vp 2.14,62


Luokka 4 Alueluokka, Vaativa (+20 cm), rata 2

1. 315 Marko Särmäharju - Coen D UrHu 46,11 s
2. 483 Heidi Sinda/ Kaija Heinijoki - Hessin Vahdotar UrHu 0 - 47,77 s
3. 337 Anne Friis/Silja Koivuaho - Korven Siluetti 0- 50,16 s

472 Pekka Pusa - Vinha-Liinu 0
5. 314 Minna Räf - Friars First Love UrHu 0- 52,89 s
6. 437 Soila Lehmusvaara - Hessi-Iida & Nikolai, UrHu 3 vp 1.26,67 s
7. 462 Jarmo Tauriainen /Jenny Thusberg -Yk Dark Pierro& Henk HusR 8,5 vp 1.32,03 s

456 Heidi Sinda - Jorik M & Brucht van`t Wyldepaed hyl.
425 Talvikki Järvinen - Linde Boy K-HR hyl.

Kilpailu edeltää

Nuorten hevosten ohjasajoharjoitus (tyyliarvostelu, avoin 2007 ja 2008 syntyneille varsoille)
1. Heidi Sinda - Hessin Muusa-07 50 p
2. Lauri Vähä-Erkkilä -Hessin Lilli 48 p
2. Kaija Heinijoki Hessin Nero -08 (Kaisa Helpiö)48 p
4. Heidi Sinda - Hessin Myytti-07 47 p

5. Emmi Lepola - Pinewood Salem Alekum UrHu 46 p
6. Niilo Launo - Friisin Amuletti -08 42p
6. Janika Lönnroth -Hessin Myrsky -07 42 p
6. Emmi Lepola - Hessin Nitro 08 42 p
9. Soila Lehmusvaara (Kaisa Helpiö) - Hessin Näyttelijä-08 41 p
10. Heidi Sinda -Hessin Nyytti -08 40 p
11. Marko Särmäharju - Hessin Nöpi-08 39 p
11. Marko Särmäharju - Waldemar Savikko-08 39 p

Nuorten hevosten tarkkuusharjoitus, avoin 2006 ja 2007 syntyneille varsoille
12.30 1. Hessin Maestro -07 - Heidi Sinda/ Piia Kaunisto UrHu
2. Lusty Flax -06 - Emmi Lepola UrHu
3. De Grapjas -06/ Talvikki Järvinen K-HR
4. Loimihaan Sulevi 06 - Silja Koivuaho SuoRa
5. Friisin Paletti -06 /Anne Friis UrHu (125 cm)
6. S.W.Summer Dream Prince Leena Vähä-Erkkilä HusR (140 cm)

kilpailut/2009/tulokset2609.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)