Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


kilpailut:2009:tulokset3010

ESTEKISAT LA 31.10.2009

Luokka 1 Puomiluokka taluttajalla tai ilman (kunnanmestaruus 2001 ja myöhemmin synt)

1. Laura Haapakoski - Hessin Vahdotar PirHu 35,5p
2. Hilja Markkola - Hopeahämy Piaffe 34,5 p
3. Antton Räf - Friars First Love UrHu 34 p
3. Ada-Sofia Ahola - Nikolai 34 p
3. Aaron Räf/Minna Räf - Friars First Love UrHu 34 p
3. Alina Palonen - Myrände Blixten 34 p
3. Anna-Maria Näppinen - Vilppulan Rasmus 34 p

8. Iida Vaittinen/Riikka Närvänen - Pläsi 33,5p
9. Siiri Haaksi/Janika Lönnroth - Stella Elona UrHu 33p
10. Tiia-Niina Näppinen - Vilppulan Rasmus (KM?)32 p
11. Emilia Vienonen/Janika Lönnroth - Stella Elona (KM) 31,5p
11. Toivo Rusanen/Tuija Rusanen - Hessi-Iida 31,5 p
13. Silja Markkola - Hopeahämy Piaffe 30,5 p
14. Alina Rautaneva - Rapido (pieni poni) Pirkanmaan Piaffe 27,5p
. Eveliina Vaittinen - Hessin Vahdotar hyl



Luokka 2 30 cm (kunnanmestaruus 1997 ja myöhemmin synt)
1. Riikka Lehtinen - Korholan Ruusukuu 0-0 vp 25,26s
2. Jenna Kärki - Wielwijk's Esther 0 -0 vp 26,66s
3. Meeri Tolonen - Hessin Jeviiri UrHu 0-0 vp32,37s

4. Siiri Järvinen - Ulrik af jäboruder SS-92 0-0 vp 35,62
5. Alina Rautaneva - Rapido Pirkanmaan Piaffe 0- 0 vp 36,18s
6. Roosa Ranta - Myrände Blixten YR 0 - 0 vp 42,64s
7. Janika Lönnroth - Lusty Flax Urhu 0 -0 vp 47,84s
8. Emmi Hakolahti - Leonardo di Caprio II 0 -4 vp 34,49
9. Laura Haapakoski - Hessin Vahdotar 0- 4 vp 43,33s
10. Tiina Vesaniemi - Pläsi 4 vp 47,36s
8. Jonna Hakolahti - Tezis SS-riders 92 hyl.
12. Eveliina Vaittinen - Hessin Vahdotar hyl.

Luokka 3 50 cm (kunnanmestaruus 1994 ja myöhemmin synt)
1. Janika Lönnroth - Stella Elona Urhu 0-0vp 23,94s
2. Arla Toivio - Raudanluja 0-0vp 26,94s
3. Sanna Kallioinen - Takku UrHu 0-0vp 29.07s
4. Eve Nummela- Vinha-Liinu UrHu (KM?) 0-0vp 29,95s
5. Sonia Nyman - Ronaldo UrHu 0-0vp 31,59s

6. Kati Tanskanen - Lillin Likka UrHu 0-0vp 32,88s
7. Romppainen Kaija - Pippurin Saga SUORA 0-0vp 33,24s
8. Jonna Hakolahti - Tezis SS-riders 92 0-0vp 36,89s
9. Suvi Mäkeläinen - Nikita Hornline UrHu 0-4vp 31,56s
10. Riikka Lehtinen - Korholan Ruusukuu (KM) 4vp 39,97
11. Meeri Tolonen - Hessin Jeviiri UrHu (KM)4vp 52,34
12. Mira Syrjänpää - Railon Onni SUORA 4vp 47,25
13. Jenna Kärki - Wielwijk's Esther (KM)8vp 40,16
. Siiri Järvinen - Ulrik af jäboruder SS-92 Hyl.
. Janika Lönnroth - Miss Nelly Urhu Hyl.
. Emmi Hakolahti - Leonardo di Caprio II Hyl.


Luokka 4 70 cm (kunnanmestaruus juniorit)n. 13.15

1. Heidi Sinda - Vilin Poika UrHu 0-0vp 26,25s
2. Satu viitanen - Gio VesRa (KM) 0-0vp 34,05
3. Enna-Juuli Tainio - Henry Pepper PR-88 0-0vp 35,32s
4. Annika Tienhaara - Justerilla SUORA 0-0vp 37,38

5. Suvi Mäkeläinen - Nikita Hornline UrHu (KM) 0-hyl. 42,36s
6. Sanna Michelsson - Huje SuoRA 4vp 42,59s
7. Melina Moukola - Nagano UrHU 4vp 47,75s
8. Mira Kivistö - Fella PirHu 4vp 48,26
9. Tanja Lähdekorpi- Sakarias VesRa 4vp 60,47s
10. Pirjo Reunanen - Vinha-Liinu UrHu (KM)8vp 42,31s
11. Kati Tanskanen - Lillin Likka UrHu 8vp 45,47s
12. Emmi Lepola - Pinewood Salem Alekum 8vp 56,28 . Sanna Kallioinen - Takku UrHu Hyl.


Luokka 5 80 cm (kunnanmestaruus seniorit)

1. Emmi Lepola - Pinewood Salem Alekum UrHu 0-0vp 26,92
2. Heidi Sinda - Vilin Poika UrHu (KM)0-0 27,10s
3. Sanna Michelsson - Huje SuoRA 0-0 30,52s

4. Mira Kivistö - Fella PirHu 0-0 45,62
5. Janika Lehtinen - Grace UrHU 0-4vp 23,47s
6. Saara Karhu - Vanilla UrHU (KM)0-4vp 28,85s
7. Annika Tienhaara - Justerilla SUORA 4vp 45,94s
8. Sonia Nyman - Tarantini UrHu (KM) 4vp 51,63
9. Satu viitanen - Gio VesRa 4vp 61,95s


Luokka 6 90 cm

1. Sonia Nyman - Tarantini 0-4 47,70s

2. Janika Lehtinen - Grace UrHU 4vp 37,94s

kunnanmestaruus 2001 ja myöhemmin synt
1. Siiri Haaksi/Janika Lönnroth - Stella Elona
2. Tiia-Niina Näppinen - Vilppulan Rasmus
3. Emilia Vienonen/Janika Lönnroth - Stella Elona

Kunnanmestaruus 1994 ja myöhemmin synt)

1. Eve Nummela- Vinha-Liinu
2. Riikka Lehtinen - Korholan Ruusukuu
3. Meeri Tolonen - Hessin Jeviiri UrHu

Kunnanmestaruus seniorit
1. Satu viitanen - Gio VesRa
2. Suvi Mäkeläinen - Nikita Hornline UrHu
3. Pirjo Reunanen - Vinha-Liinu UrHu

Kunnanmestaruus seniorit
1. Heidi Sinda - Vilin Poika UrHu 0-0 27,10s
2. Saara Karhu - Vanilla UrHU 0-4vp 28,85s
3. Sonia Nyman - Tarantini UrHu 4vp 51,63

KEPPIHEVOSKISA klo 16 alk uutta, uutta, uutta

Rataesteratsastus 20 cm

a) alle kouluikäiset
1. Aaron Raf 25p.
2. Anton Raf 24p.
2. Lotta Paija - ”Pikku-Juni” 24p.
Lisäksi Manta Kataja - Vesihelmi
Anttoni Honkonen - Pehmopoika

b) ala-asteelaiset
1. Jenni Laine - Caramel II 27p, hyväkuntoisin ratsukko
1. Viivi Löytönen - Ujo Piimä 27p, tyylikkäin ratsukko
3. Milla Pajasmaa - Julia 26p, vaihtoaskeleisin
3. Viivi Pajasmaa - Sukka Moukka 26p, klassisen tyylikäs
3. Ella Kataja - Lasihelmi 26p, raikkain ratsukko
Lisäski palkittiin
Laura Haapakoski - Della, suurin pää
Laura Haapakoski - Doll Dagga Buzz Buzz Ziggety Zagg, hupaisin pää
Hilja Viertola - True Love
Tiina Vesaniemi - Hoby, suurilaukkaisin
Siiri Haaksi - Liinaharja, trendikkäin
Miikka Honkonen - A.T Jessiru, hauskin harja
Aleksi Honkonen - Silu

c) muut lasten mieliset
1. Janika Lönnroth - Hemuli 28p
2. Kati Tanskanen - Amalia 27p
2. Emmi Lepola- Lumimarja 27 p
2. Janika Lehtinen & Sonia Nyman - Matami Luuta 27p päivän tandem-ratsukko ja korkein takapää
Janika Lönnroth - Karvajyrä 26p
Anne Määttänen - Amalia 26p
Pia Honkonen - Friisin Paletti 22p
Taru Viertola - True Love 24p päivän taitavin ratsastaja
Anne Friis - Musta Salama kesk! päivän paras ratsastaja

\


Illalla UrHun 10-v juhla HALLOWEEN teemalla klo 19 alk
samalla Urjalan kunnanmestaruusmitalienjako

kilpailut/2009/tulokset3010.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:21 (ulkoinen muokkaus)