kilpailut:2010:ll0207

KANSALLINEN VALJAKKOAJOKILPAILU 2.-4.7.2010

Luokka 1 Aluekilpailuluokka Prix de Onnenvuoren luomutila, Helppo, avoin nuorille hevosille ja poneille(2004-2006 synt.), kouluohjelma nro 4 (1999) (15+15+2), esinepalkinnot

10.00
1 378 Sinda Heidi/Kaunisto Piia -Gnist Varde UrHu
2 368 Vähä-Erkkilä Lauri- Kotimäen Fantacy 1046 SH HusR
3 491 Valo Johanna/ Helasterä Sari - V.H. Al-Yazi Be ox HusR
4 372 Kallioinen Laura - Lucky Boy IV URAT
5 365 Hyvärinen Heidi/Sipilä Johanna - Ai.Ka. V. Chiko 28 HusR

11.00
6 362 Räf Minna/Neuvonen Leena - Por Phoenix& Friar`s First Love UrHu
7 358 Friis Anne/ Launo Niilo - Friisin Paletti UrHu
8 488 Mansikkamäki Ritva/ Tolonen Meeri - Hessin Jeviiri TRS
9 497 Sinda Heidi/Sandbäck-Pajunoja Eeva - Pikku-Epeli UrHu
10 485 Järvinen Talvikki/Christiansen Camilla - de Grapjas K-HR
11 492 Valo Johanna/Helasterä Sari - Yk Rashid E HusR
12 369 Vähä-Erkkilä Lauri - Hessin Lilli HusR

C Kati Honkanen E Marita Törnroth B Anna-Leena Laakso

Luokka 2 Alueluokka Luokka 2 Aluekilpailuluokka Prix de Urjalan Osuuspankki, Helppo, avoin poneille, kouluohjelma nro 5, (15+15+2), esinepalkinnot
12.15

1 355 Salonen Saila - Källbackas Charity HusR
2 376 Ora Jaana - H.B.Yankee ValRa
3 340 Sinda Heidi/Kaunisto Piia - Stella Elone UrHu
4 377 Lehtiö Anna /Lehtiö Artturi - Ekens Concept & Ekens Contact UrHu

C Marita Törnroth E Ewa Munsterhelm B Anna-Leena Laakso

Luokka 3 Aluekilpailuluokka Prix de Hessi-talli, Helppo, avoin hevosille, kouluohjelma nro 5, (15+15+2), esinepalkinnot

13.10
1 472 Pusa Pekka/Reunanen Pirjo - Vinha-Liinu TRS
2 471 Visakoivu Kirsi/ Sandbäck-Pajunoja Eva - Vahto UrHu
3 446 Murola Jarmo/Airio-Murola Mirjam - Derüs SS-92
4 479 Nyman Sonia - Tarantini UrHu
5 498 Särmäharju Marko/Hagren Merita - Clown UrHu
6 487 Lund Karoliina - Pläsi UrHu

C Marita Törnroth E Ewa Munsterhelm B Anna-Leena Laakso

Luokka 4 Kansallinen Prix de Suomen Hippos Helppo, kouluohjelma nro 6 (helppo) 1999, avoin suomenhevosvaljakoille, (15+15+2) (Hippoksen palk.tod/ 400, 300, 200, 100…)
14.30

1 188 Kalalahti Leena/Haapala Suvi - Pikku-Uno LoimURa
2 185 Paija Leena/Paija Jari - Illuusia UrHu
3 490 Takkinen Raisa/Ora Jaana - Hipon Rolle ValRa
4 103 Kalalahti Hannu/Läksy Tiina - Hessin Vihtori LoimURa
5 154 Rimpiläinen Leena/Kärkkäinen Heikki - Kissanainen KiuRa

C Kati Honkanen E Marita Törnroth B Ewa Munsterhelm

Luokka 5 Kansallinen Prix de Cavesson Vaikea, avoin poneille/hevosille, kouluohjelma FEI 7a (vaikea) (15+15+2) (90, 80, 70, 60…)
15.40
1 207 Sinda Heidi/Kaunisto Piia - Hessi -Iida& Nikolai UrHu
2 204 Eklund Jenny/ Raja-aho Ida - Aslak & Gonzo II TFC
3 104 Hakala Saana/Läksy Tiina - Pätkä-Jätkä LoimURa
4 177 Holmasto Tove-Maria/Andersin Patrik - Cojac KnR
5 182 Härkönen Annika/Gröhn Marika - Conversano Legeny SRS
16.35 6 118 Sinda Heidi/Tolonen Inka - Geist Tyler UrHu
7 119 Hakala Saana/Läksy Tiina - Brudvik Dewin 10 Wd LoimURa
8 184 Holmasto Tove-Maria/Andersin Patrik - Lupsun-Pimu KrR
9 153 Lahti Taru/Hämäläinen Marjo - Sunlight II TR
10 181 Särmäharju Marko/HAgren Merita - Coen D
11 163 Kalalahti Leena/Haapala Suvi - Kihin Jussi LoimURa

C Kati Honkanen E Anna-Leena Laakso B Ewa Munsterhelm

Luokka 7 Luokka 7 Vaikea Prix de HAF , avoin poneille/hevosille, kouluohjelma FEI 9 (vaikea) ja tarkkuus - Luokassa on vain koulu ja tarkkuus osakokeet (15+15+2) , esinepalkinnot

17.45 1 174 Järvinen Talvikki/ Christiansen Camilla - Linde Boy
2 168 Holmasto Tove-Maria/Andersin Patrik - Cisco KrR


C Kati Honkanen E Marita Törnroth B Anna Leena Laakso

kilpailut/2010/ll0207.txt · Viimeksi muutettu: 06/05/14 15:32:22 (ulkoinen muokkaus)